Reklama

Jarocin na drugim miejscu w Wielkopolsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Um Jarocin

Jarocin na drugim miejscu w Wielkopolsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego - Zdjęcie główne

Jarocin na drugim miejscu w Wielkopolsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego | foto Um Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin na drugim miejscu w Wielkopolsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Burmistrz nie ukrywa satysfakcji.

Reklama

Po raz kolejny Fundacja Instytut Studiów Wschodnich (organizator Forum Ekonomicznego w Karpaczu) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu przeprowadziły analizę finansów polskich samorządów.

Na jej podstawie przygotowany został raport i Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. 

Jarocin na drugim miejscu w Wielkopolsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w pandemicznym - 2020 roku

Głównym celem tych działań było sprawdzenie, jaka kondycji finansowej samorządów w pandemicznym - 2020 roku. Analizowano nakłady związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków pandemii Covid-19.

Pozostałe kryteria i wskaźniki z lat ubiegłych nie zmieniły się, ranking można więc porównywać z poprzednimi - za 2019 i 2018 rok.

Pod uwagę wzięto 7 wskaźników:
- udziału dochodów własnych w dochodach ogółem JST,
- relacji nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem,
- udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem,
- obciążenia wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne,
- udziału środków europejskich w wydatkach,
- relacji zobowiązań do dochodów,
- udziału podatku dochodowego od osób fizycznych.

Jarocin na drugim miejscu w Wielkopolsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego i systematycznie pnie się do góry

Jarocin w rankingu zajął 2 miejsce w Wielkopolsce i 17 w Polsce. Rok temu zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu w Wielkopolsce i 35 w Polsce. Przed dwoma laty byliśmy na 10 pozycji w Wielkopolsce i 40 w Polsce.

- To kolejny awans Jarocina w porównaniu do wcześniejszych klasyfikacji - zaznacza burmistrz Adam Pawlicki. - Ranking potwierdza dobrą kondycję finansową naszej gminy. Pokazuje, że realizujemy inwestycje o ogromnej skali, a jednocześnie umiejętnie pozyskujemy środki zewnętrzne na ich wykonanie - dodaje włodarz gminy.

Jak Wy oceniacie kondycję finansową gminy Jarocin, czy Waszym zdaniem pieniądze wydawane są na właściwe cele? Czy i co należałoby jeszcze w tej swerze poprawić? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy