Reklama

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu - Zdjęcie główne

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu z wykonania budżetu w trudnym - 2020 rok.

Posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina, na którym radni udzielają burmistrzowi absolutorium jest jednym z najważniejszych w roku. 

Rozliczenie włodarza gminy z wykonania budżetu za rok ubiegły to cała procedura, która obejmuje szereg punktów, między innymi przedstawienie raportu o stanie gminy, sprawozdań z wykonania budżetu za miniony rok oraz stanu gminnego mienia. Radni słuchają opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej a także wniosku komisji rewizyjnej rady o udzielenie burmistrzowi absolutorium.    

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu za pracę w trudnym - 2020 roku

Zanim przewodniczący Rajmund Banaszyński zarządził głosowanie nad rozliczeniem burmistrza za 2020 rok, Adam Pawlicki stwierdził:

- Rok 2020 był trudnym rokiem ze względu na pandemię Covid-19, ale jednocześnie dobrym, bo poziom wykonania inwestycji w gminie Jarocin, okazał się rekordowy. 

Ze sprawozdania z wykonania budżetu w 2020 roku wynika, że wydatki majątkowe, czyli inwestycyjne wyniosły 78,5 mln zł. Dochody gminy ukształtowały się na poziomie 225.619.236 zł a wydatki 243.938.869 zł. Dług gminy Jarocin na koniec 2020 roku (bez zobowiązań spółek komunalnych) wyniósł 132.737.044,62 zł (54,34% dochodów budżetu).

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu. Długa lista podziękowań

W głosowaniu nad absolutorium 15 radnych było za udzieleniem (Paweł Adamkiewicz, Rajmund Banaszyński, Lechosława Dębska, Mariusz Kaźmierczak, Tadeusz Kuberka, Ireneusz Lamprecht, Danuta Maćkowiak, Przemysław Masłowski, Arkadiusz Piętka, Anna Regulska, Andrzej Skrzypczak, Maciej Śledzianowski, Marek Tobolski, Karolina Wielińska-Kuś, Zdzisław Wojciechowski), 4 się wstrzymało (Dorota Czechak, Anna Iwicja, Tomasz Klauza, Jerzy Walczak), 1 był przeciwny (Zbigniew Surdukowski) a 1 nie oddał głosu (Marcin Półrolniczak).   

W dowód wdzięczności za pracę przez cały 2020 rok burmistrz otrzymał pokaźny bukiet kwiatów od przewodniczącego Rajmunda Banaszyńskiego. Adam Pawlicki dziękował wszystkim za współpracę.

- Dziękuję za współpracę radnym, którzy wspierali mnie w tych niełatwych decyzjach. Każdy z nas ma odrobinę inną wizję tego, jak nasza gmina powinna wyglądać, ale ważne, żeby dla dobra mieszkańców znaleźć kompromis. I to nam się udało, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję również za współpracę sołtysom i przewodniczącym osiedli. Jednak, żeby ten statek - pod gminną banderą - mógł tak szybko płynąć, żeby udało się aż tyle zrobić, poza sternikiem, potrzebni są też pracownicy, którzy włożyli wiele wysiłku, by wykonać budżet, który zaplanowaliśmy. To nie tylko pracownicy urzędu, ale wszystkich spółek komunalnych, które pracują dla dobra mieszkańców naszej gminy. A, jak wiecie, nowych mieszkańców nam przybywa, co świadczy o tym, że uznają wyższość Jarocina nad innymi miejscami na świecie. I to jest bardzo ważne absolutorium dla naszych działań. Dziękuję - podkreślił kilka razy włodarz gminy.

Na koniec zaznaczył, że „udzielone przez radnych absolutorium potwierdza słuszność proinwestycyjnego kierunku działań, który są prowadzone w gminie Jarocin”.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy