Reklama

Jarocin. Medal dla burmistrza i tytuł dla prezesa. „To nie jest mój sukces osobisty, ale wszystkich mieszkańców” - mówi Adam Pawlicki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały gminy

Jarocin. Medal dla burmistrza i tytuł dla prezesa. „To nie jest mój sukces osobisty, ale wszystkich mieszkańców” - mówi Adam Pawlicki - Zdjęcie główne

Jarocin. Medal dla burmistrza i tytuł dla prezesa. „To nie jest mój sukces osobisty, ale wszystkich mieszkańców” - mówi Adam Pawlicki | foto Materiały gminy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz Adam Pawlicki odebrał medal. „To nie jest mój sukces osobisty, ale wszystkich mieszkańców” - mówi szef gminy i pokazuje odznaczenie Polonia Pura. Z kolei prezesowi ZGO-WCR nadany został tytuł Europejskiego Lidera Innowacji 2021.

Reklama

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki i prezes ZGO-WCR Witosław Gibasiewicz zostali nagrodzeni za  tworzenie nowych jakości, budujących system gospodarki odpadami komunalnymi.

Innowacyjne działania w zakresie gospodarki odpadami wielokrotnie doceniane były wyróżnieniami i nagrodami. Najnowsze przyznało Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Jarocin. Medal dla burmistrza i tytuł dla prezesa. Adam Pawlicki w elitarnym gronie

Za osiągnięcia na rzecz rozwoju polskiej gospodarki odpadami wyróżniono burmistrza Jarocina, Adama Pawlickiego, który otrzymał medal „Polonia Pura”. 

- Wyróżnienie to jest wyrazem szczególnych osiągnięć Jarocina i osobiście pana burmistrza w tworzenie nowych jakości, budujących system gospodarki odpadami komunalnymi - podkreślił Wojciech Janka. - To nagroda dla osób, które nie bezpośrednio zarządzają, ale mają istotny wpływ na funkcjonowanie branży - dodał. 

To medal szczególny, bowiem w blisko 30-letniej działalności związku przyznano dotychczas 7 takich wyróżnień. Otrzymali je między innymi: prezydent Krakowa, Konina, Kielc, Katowic i Kędzierzyna Koźle.

Do tego grona, jako ósmy, dołączył burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

- To, co robicie od lat w Jarocinie, to jest szczególnie warte popularyzowania, pokazywania nie tylko w kraju, ale również za granicą. Będziemy promować i pokazywać, że w centrum Polski jest taki obiekt (ZGO-WCR - przyp.red.), na teren którego powinny przyjeżdżać wycieczki, nie tylko z kraju, ale i z Europy, a nawet świata. Po to, by powielać to, co tu robicie - zaakcentował szef KFDZOM.

Jarocin. Medal dla burmistrza i tytuł dla prezesa. „To jest osobisty sukces nie mój tylko wszystkich mieszkańców”

Burmistrz Pawlicki przyznaje, że przyjął odznaczenie na swoje ręce, ale „należy się ono całej społeczności gminy Jarocin”. 

- To jest osobisty sukces nie mój tylko wszystkich mieszkańców. Począwszy od Mariusza Małynicza, pierwszego prezesa Zakładu Gospodarki Odpadami i tak naprawdę prekursora tych idei, które później realizowaliśmy - najpierw z nim a teraz z obecnym prezesem Witosławem Gibasiewiczem i oczywiście szeregiem osób - pracowników ZGO i urzędu gminy, którzy włożyli serce w ten zakład, który w tej chwili jest jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwarzających odpady w Polsce i Europie. Już w tej chwili osiągamy poziomy odzysku surowców, które będą wymagane w Unii Europejskiej w 2035 rok - zaznaczył włodarz gminy Jarocin.

Jarocin. Medal dla burmistrza i tytuł dla prezesa. To wyróżnienie, które będzie motywować wszystkich

Z kolei prezesowi ZGO-WCR - Witosławowi Gibasiewiczowi, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast nadało tytuł Europejskiego Lidera Innowacji 2021.

-  To wyróżnienie, które motywować nas wszystkich będzie do jeszcze większej i cięższej pracy - stwierdził szef ZGO-WCR, odbierając honorowy tytuł z rąk Wojciecha Janki, prezesa KFDZOM.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy