Reklama

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję

Opublikowano: pon, 31 maj 2021 12:48
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję - Zdjęcie główne

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję. Dzięki niej możesz wymienić piec węglowy na gazowy lub na pompę ciepła.

Reklama

Gmina Jarocin w ostatnim czasie stawia na ekologię. Rozpoczęła od gminnych spółek, które na dachach swoich budynków montują panele fotowoltaiczne.

Inwestycje w panele słoneczne poczyniły także inne spółki - Jarocin Sport, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocińskie Linie Autobusowe czy Zakład Usług Komunalnych.

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję ważną przez miesiąc

Teraz gmin a ma także propozycję dla mieszkańców. Chodzi o preferencyjne EKOpożyczki.

Od wtorku - 1 czerwca będzie można składać wnioski o dwa rodzaje takich pożyczek - „Ekologiczne ciepło” i „Ekologiczna energia”. Środki w wysokości do 10 tys. zł, mogą zostać wykorzystane między innymi na wymianę pieców węglowych na gazowe, pompy ciepła lub na montaż instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii albo instalacji do ładowania pojazdów elektrycznych. 

- Nie będziemy pobierali żadnych opłat i prowizji związanych z udzieleniem i obsługą pożyczki, a oprocentowanie mamy bardzo korzystne  - zapewnia Robert Cieślak, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju, która będzie udzielała pożyczek.

Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca. Niezbędne dokumenty i formularze można pobrać  TUTAJ. Pożyczka zostaje udzielona maksymalnie na 2 lata.

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję. Jaką kwotę EKOpożyczki można pozyskać?

Podstawowa kwota pożyczki to 5 tys. zł. Może ona jednak zostać zwiększona do 10 tys. zł, jeśli pożyczkobiorca pozyska dodatkowe, bezzwrotne środki ze źródeł zewnętrznych na realizację inwestycji. 

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję. Kto może zostać pożyczkobiorcą? 

O udzielenie pożyczki mogą ubiegać się osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, są zameldowane na ternie gminy Jarocin i są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości na terenie gminy. 

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję. Na co można przeznaczyć EKOpożyczkę? 

Środki z pożyczki „Ekologiczne ciepło” można przeznaczyć na wymianę kotła grzewczego na piec gazowy lub pompę ciepła, a  z „Ekologicznej energii” - na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, magazynów energii lub instalacji do ładowania pojazdów elektrycznych.

Uwaga! Po zrealizowaniu inwestycji pożyczkobiorca zobowiązany będzie do przedłożenia dokumentów potwierdzających wykorzystanie środków na wskazany we wniosku cel - na przykład  kopii faktur. 

Jarocin. Chcesz zainwestować w ekologię, gmina ma dla ciebie propozycję. Gdzie uzyskam więcej informacji? 

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: (62) 747-91-02 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do16.00).  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy