Reklama

Dachy spółki obłożyli ponad pół tysiącem paneli słonecznych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Jarocin Sport

Dachy spółki obłożyli ponad pół tysiącem paneli słonecznych  - Zdjęcie główne

Dachy spółki obłożyli ponad pół tysiącem paneli słonecznych | foto Jarocin Sport

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad pół tysiąca paneli słonecznych zostało zamontowanych na dachu spółki Jarocin Sport. Energia pozyskana za ich pośrednictwem będzie wykorzystywana na potrzeby centrum sportowego z aquaparkiem oraz hotelu.

Reklama

Zakończyła się właśnie trwająca trzy lata rozbudowa obiektów spółki Jarocin Sport. Uwieńczeniem było blisko 550 paneli fotowoltaicznych, które zostały zamontowane na dachach kompleksu centrum sportowo-rekreacyjnego. 

Dokładnie instalacja składa się z 548 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 180 kW. Energia, która będzie z niej pozyskiwana zostanie wykorzystana na potrzeby obiektów centrum sportowego z aquaparkiem oraz hotelu.

Koszt inwestycji to 650 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel spółka pozyskała w formie preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wykonawcą zadania była firma Eko Power Energia z Zakrzewa.

Ponad pół tysiąca paneli słonecznych zamontowali na dachu kolejnej spółki. A to jeszcze nie koniec

Podobne instalacje fotowoltaiczne wcześniej zostały zamontowane także na obiektach innych gminnych spółek: ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Jarocińskiej Agencji Rozwoju, Jarocińskich Linii Autobusowych, Zakładu Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

W najbliższych czasie panele zostaną zamontowane na budynku, w którym mieści się siedziba Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz na hali targowej. Kolejny etap będzie także realizowany w ZGO - WCR. 

Ponad pół tysiąca paneli słonecznych zamontowali na dachu kolejnej spółki. Działania koordynuje Energia Jarocin

Gminne  spółki prowadzą inwestycje w  odnawialne źródła energii w ramach jarocińskiego klastra energetycznego i w ścisłej współpracy z jego liderem - Energią Jarocin. Koordynuje ona wszystkie przedsięwzięcia związane z zarządzaniem energią, również tą, pochodzącą z niekonwencjonalnych źródeł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy