Reklama

Jarocin. Gmina dostała dofinansowanie na budowę drogi, która budzi kontrowersje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Jarocin. Gmina dostała dofinansowanie na budowę drogi, która budzi kontrowersje - Zdjęcie główne

Jarocin. Gmina dostała dofinansowanie na budowę drogi, która budzi kontrowersje | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina dostała dofinansowanie na budowę drogi, która budzi kontrowersje. Chodzi o ostatni etap budowy łącznika ulicy Maratońskiej w Jarocinie z drogą Wilkowyja - Cielcza - dokładnie o odcinek z Cielczy do ulicy Jarząbinowej w Wilkowyi. Okazuje się, że budowę dofinansuje rządowy fundusz.

Reklama

Budowa pierwszego - niespełna półkilometrowego odcinka drogi (od Maratońskiej do wiaduktu nad drogą ekspresową S11) łączącą Jarocin z drogą Wilkowyja - Cielcza zakończyła się w ubiegłym roku.

Jarocin. Gmina dostała dofinansowanie na budowę drogi, która budzi kontrowersje. Przetarg unieważniony

Niezależnie od zgłaszanych wątpliwości - przede wszystkim ze strony radnych miejskiej opozycji - gmina ogłosiła przetarg na wykonanie zadania. Jednak jedyna firma, która złożyła ofertę - Polimex Infrastruktura z Warszawy wyceniła wykonanie inwestycji na 4,4 mln zł. Tymczasem w budżecie gminy na wykonanie prawie 2 kilometrowego odcinka od wiaduktu nad drogą ekspresową S11 do drogi Wilkowyja - Cielcza są zarezerwowane niecałe 3 mln zł.   

W tej sytuacji burmistrz Adam Pawlicki unieważnił przetarg i ogłosił nowy, licząc na oferty z niższą ceną.

Jarocin. Gmina dostała dofinansowanie na budowę drogi, która budzi kontrowersje. Wystarczy to na zaplanowany odcinek

Procedura jeszcze się nie zakończyła a do Jarocina dotarła wiadomość, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy Jarocin i przyznał na budowę łącznika 3,3 mln zł. Są to jednak środki na kolejny etap łacznika, czyli na drogę z Cielczy do ulicy Jarząbinowej w Wiilkowyi, która ma kosztować ponad 7 milionów. Dlatego gmina starała się o dotację w wysokości 7,5 mln zł, ale reządowy fundusz przyznał niespełan połowę tej kwoty.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy