Reklama

Mają ponad 1.300 paneli na dachach i projektują następne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. ZGO

Mają ponad 1.300 paneli na dachach i projektują następne - Zdjęcie główne

Mają ponad 1.300 paneli na dachach i projektują następne | foto Fot. ZGO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mają ponad 1.300 paneli na dachach i projektują następne. Gminna spółka ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu podpisała umowę w tej sprawie.

Reklama

Okazuje się, że dzięki inwestowaniu w odnawialne źródła energii jarocińska spółka ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu jest już samowystarczalny energetycznie.

Pierwsze panele fotowoltaiczne w ZGO-WCR zostały zamontowane na sortowni w starej części zakładu.

Mają ponad 1.300 paneli na dachach i projektują następne. Spółka sama zaopatruje się w prąd

Widząc korzyści, jakie przynosi ten rodzaj pozyskiwania energii, oraz, aby jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał, zarząd ZGO podjął decyzję o dalszych inwestycjach w instalacje fotowoltaiczne. Było to możliwe między innymi dzięki uzyskanym dofinansowaniom.

Kolejne panele pojawiły się na dachu budynku garażowego w nowej części zakładu. Dziś na obiektach ZGO-WCR znajduje się 1.331 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 425 kW.

Dzięki temu zakład stał się już samowystarczalny energetycznie. A kierownictwo spółki zapowiada, że „nie jest to jeszcze ostatnie słowo”.

Mają ponad 1.300 paneli na dachach i projektują następne. Dzięki temu spółka się wzbogaci

Idąc „za ciosem” prezes ZGO-WCR podpisał umowę, dzięki której zakład wzbogaci się o kolejne panele fotowoltaiczne.

Kontrakt dotyczy zaprojektowania instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej o mocy minimalnej 138kWp.

Zadanie obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej i  niezbędnej dokumentacji budowlanej. Przedsięwzięcie zrealizuje firma Bau-Technik Sp. z o.o. Spółka komandytowa.

Docelowo instalacja zostanie zamontowana  na wiacie magazynowej należącej do ZGO- Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy