Reklama

Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej

Opublikowano: sob, 10 lip 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej - Zdjęcie główne

Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej.

Reklama

Droga należy do powiatu i jest w kiepskim stanie technicznym. Nie ma przy niej chodnika ani przystanku autobusowego, a wąskie pobocze naraża dzieci dojeżdżające do szkół na niebezpieczeństwo. Mieszkańcy nowych osiedli, które tam powstają są coraz bardziej zniecierpliwieni tą sytuacją.

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Jarocinie, na której uchwalany był budżet gminy na 2021 rok, troje radnych z opozycyjnego Klubu Dialog i Zaufanie złożyło propozycję, aby gmina Jarocin wspólnie z powiatem przebudowała ulicę Siedlemińską. Propozycja została jednak większością głosów koalicji rządzącej ZJ odrzucona. 

Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej. Wcześniej były wzajemnie przepychanki

Później z kolei burmistrz Adam Pawlicki zaapelował w mediach społecznościowych o przebudowę ulicy Siedlemińskiej. Zainicjował też akcję zbierania podpisów pod petycją do władz powiatu w sprawie modernizacji drogi.

Do działań włodarza gminy Jarocin odniosła się - także w mediach elektronicznych - starosta Lidia Czechak. Z jej wyjaśnień wynika, że powiat wielokrotnie zwracał się do władz gminy Jarocin, żeby przejęły ulicę Siedlemińską, która „ze względu na powstanie osiedli mieszkań czynszowych stała się typową miejską drogą”.

„Każda z propozycji przekazania gminie ulicy Siedlemińskiej spotykała się w ostatnich latach z odmową burmistrza Jarocina. (…) Apelujemy, panie burmistrzu, skoro pan nie chce pomóc przez przejęcie tej drogi, niech chociaż pan nam nie przeszkadza” - napisała między innymi starosta.    

Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej. Gmina dołoży do przebudowy

Wreszcie pod koniec czerwca doszło do przełomu i spotkania burmistrza Adama Pawlickiego ze starostą Lidią Czechak.

- Rozmowa była, myślę bardzo dobra. Wyjaśniliśmy sobie kilka kwestii, między innymi problem ulicy Siedlemińskiej. Zaproponowałem, że gmina pokryje połowę kosztów przebudowy odcinka do torów wraz z chodnikiem - informuje Adam Pawlicki. 

Jarocin. Burmistrz spotkał się ze starostą. Zapadły uzgodnienia w sprawie przebudowy ulicy Siedlemińskiej. JLA obiecało wiatę przystankową

Z kolei wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, która zajmuje się powiatowymi inwestycjami, zapowiada:

- W marcu zleciliśmy opracowanie budowy chodnika między osiedlem mieszkań czynszowych a ulicą Sadową. Na tym odcinku poza chodnikiem z odwodnieniem powstaną też dwa wyniesione przejścia dla pieszych oraz miejsce na przystanek autobusowy z wiatą. Mamy zapewnienie prezesa Jarocińskich Linii Autobusowych, że jak tylko zostanie przygotowanie miejsce, ustawią tam wiatę przystankową i te warunki dla oczekujących na autobus będą znacznie lepsze. Dokumentacja jest gotowa - informuje Katarzyna Szymkowiak.

Starostwo wystąpiło o dodatkowe środki na to zadanie. Budowa chodników przy ulicy Siedlemińskiej jest zaplanowana jeszcze w tym roku.

- Nie będzie to oczywiście rozwiązanie kompleksowe i docelowe, jednak z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych użytkowników drogi - zapewnia wicestarosta.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy