Jak tłumaczyli organizatorzy, jarocińskie święto plonów nie było tradycyjnymi dożynkami, ale podsumowaniem imprez, które odbywały się na terenie gminy. Stąd też zabrakło typowych obrzędów, a msza św. nie odbyła się w miejscu dożynek, ale w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie.
W Eucharystii o godzinie 12:30, której przewodniczył ks. prałat Dariusz Matusiak - proboszcz parafii św. Marcina w Jarocinie udział wzięli m.in. burmistrz Adam Pawlicki, przewodnicząca rady miejskiej Karolina Wielińska-Kuś, radni, pracownicy i szefowie spółek gminnych, a także poczty sztandarowe z parafii św. Marcina. Msza święta rozpoczęła się procesją, w której uroczyście strażacy wnieśli wieniec dożynkowy.
Dwie i pół godziny później w jarocińskim amfiteatrze oficjalnie Gminne Święto Plonów otworzył burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki
Przed nami wiele atrakcji - zarówno tu na scenie w zrewitalizowanym amfiteatrze, jak i na polanie przed Pałacem Radolińskich [...] Takie święta jak to powinny nas łączyć, bo tak naprawdę jesteśmy jedną społecznością gminy Jarocin. Przełammy więc dziś te dystanse, które nas dzielą i bawmy się razem podczas Gminnego Święta Plonów - powiedział włodarz gminy.
Na scenie w jarocińskim amfiteatrze - w repertuarze ludowym - zaprezentował się zespół Snutki z Potarzycy. Po nich zdecydowanie bardziej nowoczesnymi brzmieniami zebranych uradczyli uczniowie Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz, zespół Czajniki ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie oraz jarociński oddział Szkoły Muzycznej Yamaha.
Z kolei, na polanie przed Pałacem Radolińskich można było spróbować dań przygotowanych przez 24 Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Jarocin. Tam również odbywały się pokazy strażackie, gdzie swoje umiejętności prezentowały jednostki OSP z: Cielczy, Goliny, Hilarowa, Jarocina, Kadziaka, Łuszczanowa, Mieszkowa, Osieka, Potarzycy, Radlina, Tarc, Wilkowyi, Witaszyc i Zakrzewa.
Gminne Święto Plonów było także okazją, by zorganizować finał turnieju sołectw. Wzięły w nim udział te wioski, które zaprezentowały się najlepiej w eliminacjach, a więc: Golina, Łuszczanów, Osiek, Prusy, Radlin, Tarce i Wilkowyja. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Po czterech z siedmiu konkurencji, na czele były Prusy (27 punktów) przed Radlinem (22 pkt) oraz Goliną (18 pkt). Szerszą relację z finału turnieju sołectw oraz zdjęcia będziecie mogli znaleźć już jutro na naszym portalu.
Od godziny 19.00 na scenie w amfiteatrze do tańca przygrywa zespół Tamer. Gminne Święto Plonów potrwa do godziny 21:00.
ZOBACZCIE OBSZERNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z GMINNEGO ŚWIĘTA PLONÓW 2022
O Gminnym Święcie Plonów 2022 przeczytacie także w najbliższym numerze Gazety Jarocińskiej, który już we wtorek waszych sklepach oraz online. By dokonać zakupu online, wystarczy kliknąć [TUTAJ].
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.