Reklama

Ksiądz Dariusz Matusiak świętuje 33. rocznicę święceń. W tym roku mija 25 lat posługi w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz prałat Dariusz Matusiak, proboszcz parafii św. Marcina świętował wraz z 15 kolegami z roku w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, 33. rocznicę otrzymania święceń kapłańskich.

Ksiądz prałat Dariusz Matusiak świętował 33. rocznicę święceń kapłańskich w poniedziałek (30 maja) w towarzystwie swoich kolegów kursowych. We mszy św. sprawowanej przed południem w kościele św. Marcina uczestniczyło 16 kolegów z jednego rocznika Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Kapłani spotykają się od czasu święceń co roku, za każdym razem na parafii innego z kapłanów.

Rocznica święcen kapłańskich w kościele św. Marcina w Jarocinie 

Było to już ich drugie spotkanie w Jarocinie. Poprzednie miało miejsce kilkanaście lat temu. Tego drugiego zjazdu rocznika nie doczekał ksiądz Witalis Marona, który zmarł w 2019 roku. Dlatego w czasie mszy św. modlono się również w jego intencji. Kazanie wygłosił ksiądz kanonik Grzegorz Jóźwicki, proboszcz parafii w Piątku Wielkim. Na zakończenie mszy św. życzenia wszystkim kapłanom złożyła Liliana Waliszka, moderatorka Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. Każdy z kapłanów został obdarowany obrazkiem z wizerunkiem św. Marcina, patrona parafii i naszego miasta. Ksiądz Dariusz Matusiak był bardzo wzruszony i w czasie całej uroczystości ocierał dyskretnie łzy. 

W tym roku proboszcz parafii św. Marcina będzie obchodził jeszcze jeden jubileusz. Tym razem we wrześniu minie ćwierć wieku od momentu, gdy rozpoczął posługę duszpasterską w Jarocinie. Wspomniano o tym również w czasie jubileuszowej Eucharystii, a obecni na niej parafianie zareagowali na tę wiadomość oklaskami.  

Ksiądz prałat Dariusz Matusiak w Jarocinie od 25 lat

Ksiądz Dariusz Matusiak urodził się 2 maja 1963 raku. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1989 roku we Włocławku. Jarocin byt jego pierwszą samodzielną placówką. Parafię św. Marcina jako proboszcz objął 28 września 1997 roku po śmierci księdza Jerzego Kunkela.  Była to jego pierwsza samodzielna placówka. Wcześniej pełnił posługę wikariusza w Stawie Kaliskim oraz w parafii katedralnej, gdzie miał okazję spotkać się z papieżem Janem Pawłem II w czasie jego pobytu w Kaliszu. W 2007 roku otrzymał godność kanonika honorowego Kapituły Katedralnej w Kaliszu, a w 2011 roku tytuł Kapelana Honorowego Jego Świątobliwości (prałata). Należy do Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Jest również przewodnikiem grupy pielgrzymkowej bialo-zielonej (jarocińsko-pleszewskiej). Od 1 grudnia 2013 roku pełni funkcję dziekana dekanatu jarocińskiego. 

Od 1998 roku, czyli od czasu jego reaktywacji, jest członkiem honorowym Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. W czerwcu 2014 roku z okazji srebrnego jubileuszu święceń kapłańskich został odznaczony Krzyżem Rycerskim Orderu Zasługi przyznanego przez Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Od czerwca 2016 roku jest kapelanem jarocińskich policjantów. W 2019 roku poświęcił obelisk ku czci policjantów zamordowanych w czasie II wojny światowej, który odsłonięto przed Komendą Powiatową Policji w Jarocinie.

25 lat posługi kapłańskiej prałata Dariusza Matusiaka w Jarocinie

W tym roku mija  25 lat posługi kapłańskiej w Jarocinie. W tym czasie w parafii św. Marcina dokonano wielu remontów i inwestycji. Dzięki staraniom proboszcza udało się przywrócić blask dwóm świątyniom - św. Marcina i św. Jerzego. Uratowane zostały również ruiny kościoła św. Ducha. Za swoje zasługi został w 2017 roku wyróżniony Nagrodą Burmistrza im. generała Stanisława Taczaka. 

W tym roku, ale w listopadzie przypada również srebrny jubileusz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie.

Będzie to również ćwierćwiecze księdza kanonika Andrzeja Piłata jako proboszcza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy