Reklama

Burmistrz Adam Pawlicki otrzymał list z Ministerstwa Sprawiedliwości. Znamy szczegóły pisma

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Profil facebookowy burmistrza Adama Pawlickiego

Burmistrz Adam Pawlicki otrzymał list z Ministerstwa Sprawiedliwości. Znamy szczegóły pisma - Zdjęcie główne

foto Profil facebookowy burmistrza Adama Pawlickiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz Adam Pawlicki otrzymał list od wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia. Czego dotyczy?

Reklama

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wysłał list gratulacyjny do burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. Pismo dotyczyło podziękowania za osobiste wyczyszczenia pomnika prof. Jana Szyszko. W liście datowanym na 21 lipca 2021 roku, czytamy

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy uznania i podziękowania za przeciwstawianie się aktom wandalizmu. To, co wydarzyło się w ubiegły weekend w Jarocinie bez wątpienia zasługuje na potępienie. W przestrzeni publicznej nie ma miejsca na wandalizm, nienawiść i atak na pamięć o tych, którzy jak śp. Profesor Jan Szyszko z troską walczyli o nasze narodowe dziedzictwo i dla których “zawsze było ważne, żeby Polski nie zniszczono”. Ten, jak sam Pan stwierdził, skromny gest, niech będzie przykładem dla tych wszystkich, dla których obrona patriotycznych wartości, stanowi najwyższe dobro.

Burmistrz otrzymał list od ministra. Jak komentuje otrzymane pismo włodarz Jarocina?

Adam Pawlicki listem od ministra pochwalił się na swoim fanpage’u w mediach społecznościowych. Burmistrz Jarocina skomentował otrzymanie pisma następująco

Serdecznie dziękuję wiceministrowi - Michałowi Wosiowi za przesłane z Ministerstwa Sprawiedliwości podziękowania - w odpowiedzi na nasz głośny sprzeciw w stosunku do aktu wandalizmu, jaki miał miejsce w Jarocinie, kiedy to oblano farbą pomnik prof. Jana Szyszko. 

Burmistrz przy okazji nie omieszkał także skrytykować aktywności swoich adwersarzy

Insynuacje i rozpowszechnianie przez opozycję - skupioną wokół organizacji „Kochamy Jarocin” – nieprawdziwych informacji, że sami dokonaliśmy tej dewastacji są skandaliczne i poniżej wszelkiej krytyki. To zwykłe kłamstwa i oszczerstwa! Proponuję Państwu zmienić nazwę waszej hejterskiej organizacji z  „Kochamy Jarocin” na „Nienawidzę Adama Pawlickiego za wszystko, co robi”.

Wysłaliśmy zapytanie z prośbą o komentarz do słów burmistrza do prezesa stowarzyszenia "Kochamy Jarocin" - Michała Żabińskiego. W odpowiedzi otrzymaliśmy link do wpisu w social mediach.

Ktoś oblał pomnik prof. Szyszko czerwoną farbą. Burmistrz go wyczyścił.

Przypomnijmy kilka minut po północy w niedzielę 17 lipca nieznany sprawca oblał pomnik prof. Jana Szyszko czerwoną farbą. Co jest zastanawiające w trakcie incydentu nie działały kamery monitorujące pomnik. Sprawą zajmuje się policja.

Z kolei w środę 20 lipca burmistrz Adam Pawlicki osobiście wyczyścił oblany pomnik profesora Szyszko. Jak tłumaczył:

To jest mój protest przeciwko chamstwu, przeciwko wandalom, którzy w taki sposób prymitywny, hejterski niszczą pomniki upamiętniające tych, którzy walczyli o niepodległość i o Polskę taką, jaką mamy. A szczególnie tu, w Jarocinie, który często jest nazywany miastem wolności ze względu na festiwal wolności, który tutaj się odbywa. Od wielu lat osoby o różnych poglądach mogły grać to, co chciały i śpiewać teksty, które chciały. Tak samo było parę dni temu na scenie w amfiteatrze. Mieliśmy pięć zespołów w finale i każdy z nich grał inną muzykę. Byli pewnie także różnych orientacji. Wszystkich tu chętnie widzimy i tolerujemy. Niech każdy jest, jaki jest. Niech każdy różni się pięknie, ale nie ma tolerancji i zgody na akty wandalizmu, jakich tutaj dokonano. Dlatego w proteście przeciw tym zachowaniom przy pomocy osób, które wykonały pomnik Jana Szyszko, wyczyszczę go.

ZOBACZ WIDEO: Burmistrz Jarocina czyści pomnik Jana Szyszko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy