Reklama

Jarocin liderem. Za co otrzymaliśmy ten tytuł?

Opublikowano:
Autor:

Jarocin liderem. Za co otrzymaliśmy ten tytuł?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin jest oceniany pod wieloma względami w wielu rankingach. Tym razem do analizy tego, co się dzieje w naszym mieście zabrał się dwutygodnik Wspólnota. Co było przedmiotem tej analizy?

 

 

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego pod kątem kilku aspektów.

 

 

Są one publikowane rok po okresie, którego dotyczą zebrane w tym zestawieniu dane, ponieważ w takim czasie są publikowane dane z GUS-u.

 

 

I tak w kategorii „Liderzy inwestycji” Jarocin wśród miast powiatowych w Wielkopolsce zdobył niekwestionowane pierwsze miejsce, wyprzedzając Kępno, Pleszew, Wrześnię, Środę Wielkopolską, Rawicz, Śrem.

 

 

Ranking sporządzono na podstawie średnich wydatków inwestycyjnych (w zł) per capita w latach 2016 - 2018.

 

 

Wśród inwestycji branych pod uwagę w ocenianym przez „Wspólnotę” okresie znalazła się budowa dróg na terenie naszej gminy, między innymi łączników - ulicy Wrocławskiej z obwodnicą [czytaj więcej TUTAJ] oraz ulic Kościuszki i Kilińskiego [o tym czytaj TUTAJ].

 

 

Inna nie mniej ważną inwestycją stała się także budowa mieszkań czynszowych, a ramach której powstało prawie 250 nowych lokali, 108 jest w budowie, a dalsze 78 w planach [na ten temat pisaliśmy także TUTAJ].

 

 

Wpływ na wysoką lokatę gminy Jarocin miały też inwestycje w zakresie ochrony środowiska - nowoczesne stacje uzdatniania wody [na temat tej inwestycji czytaj TUTAJ] oraz stacja odzysku surowców z osadów pościekowych, która jest w trakcie budowy.

 

 

Kolejne przedsięwzięcie to projekt „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Jarocin”, realizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za około 250 milionów złotych (w tym 128 milionów unijnego dofinansowania) [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

 

Ocenie poddana została również rewaloryzacja parków i zieleni miejskiej [więcej na ten temat TUTAJ].

 

 

Cieszę się, że Jarocin utrzymuje pozycję samorządowego lidera inwestycji, ale jeszcze bardziej mnie cieszy, że wszystkie te przedsięwzięcia wpływają na poprawę jakości życia naszych mieszkańców - zaznacza burmistrz Adam Pawlicki.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE