Gmina Jaraczewo realizowała rządowy program sprzedaży mieszkańcom opału po preferencyjnych cenach. Zgodnie z procedurą przyjętą przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, jako dostawcę węgla dla gminy wskazano spółkę - PGE Paliwa Sp. z o.o.
Sprzedaż węgla przez gminę Jaraczewo. Ile kupili mieszkańcy?
Ile ton węgla rozprowadziła gmina Jaraczewo? Do ilu gospodarstw domowych dostarczono opał? Czy samorządowi udało się zbyć całość surowca?Jak wyjaśnił Dawid Wyremblewski, sekretarz gminy Jaraczewo, samorząd zdecydował się na sprzedaż dwóch frakcji: groszku oraz orzecha. Dystrybucję węgla prowadziły dwa przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się sprzedażą opału. Ustalona cena za tonę wynosiła 1.900 zł brutto.
- Gmina Jaraczewo nie miała żadnego wpływu na jakość węgla, który - według przesłanych certyfikatów - pochodził z Kolumbii, Indonezji i Tanzanii - podkreślił Dawid Wyremblewski.
W 2022 roku gmina Jaraczewo dostarczyła 271,5 ton węgla dla 224 gospodarstw domowych. W tym roku było to już zdecydowanie więcej - bo 680 ton dla 488 gospodarstw. Łącznie przez cały okres dystrybucji rozprowadzono 951 ton opału.
- Dzięki prowadzonej regularnie analizie zapotrzebowania, gmina Jaraczewo dostarczyła mieszkańcom cały zakupiony węgiel - zapewnił sekretarz Wyremblewski
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.