Reklama

Dyskutowali w ratuszu nad nowym studium uwarunkowań dla gminy Jarocin [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. J. Marcinkowski

Dyskutowali w ratuszu nad nowym studium uwarunkowań dla gminy Jarocin [WIDEO] - Zdjęcie główne

Dyskutowali w ratuszu nad nowym studium uwarunkowań dla gminy Jarocin | foto Fot. J. Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyskutowali w ratuszu nad nowym studium uwarunkowań dla gminy Jarocin

Reklama

Nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin zostało wyłożone do publicznego wglądu, a w ratuszu odbyła się dyskusja na ten temat.

Nowe studnium uwarunkowań w gminie Jarocin. Dyskusja

Zainteresowanie mieszkańców było jednak niewielkie. Być może wpływ na to miała pora dnia - dyskusja rozpoczęła się o godzinie 14.00.   

- To bardzo niefortunna pora. Patrząc na salę można powiedzieć, że burmistrzowi Jarocina też ta godzina nie pasowała, bo go tu nie ma - stwierdził Radosław Żyto, jeden z mieszkańców Goliny uczęszczający w spotkaniu.  

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Jarocin znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej urzędu miejskiego, a mieszkańcy mogą składać wnioski do nowego studium.

Co zakłada nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin?

Opublikowany dokument przewiduje między innymi powiększenie Zakładu Gospodarowania Odpadami w Jarocinie. Dodatkowa powierzchnia to prawie 40 hektarów gruntu.

Studium zakłada również tereny pod spalarnię odpadów w Golinie. O budowie tego obiektu mówi się od kilku lat. Projekt spotkał się z licznymi protestami mieszkańców. Na jakiś czas został zawieszony ze względu na to, że takiego typu inwestycji nie przewidywał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Teraz temat wrócił wraz z nowym studium uwarunkowań.

Wśród proponowanych zmian znalazły się także nowo wyznaczone grunty przemysłowe w Golinie oraz tereny pod bocznicę kolejową i ładownię w tej miejscowości.

Z kolei przy ulicy Wrocławskiej w Jarocinie - obok torów kolejowych - planowany jest kolejny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Natomiast w Witaszycach w okolicy „Bryllandii” wyznaczono tereny pod kopalnie.

Do projektu zmian w studium uwarunkowań można składać uwagi i wnioski

Termin składania uwag i wniosków do projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Jarocin mija w piątek - 20 maja.

Natomiast w poniedziałek - 25 kwietnia, o godz. 14.00 w jarocińskim ratuszu odbyła się dyskusja publiczna nad proponowanymi w projekcie zmianami studium.

Zainteresowanie mieszkańców było jednak niewielkie. Na sali sesyjnej ratusza pojawili się między innymi radni miejskiej opozycji oraz przedstawiciele mieszkańców Goliny z sołtysem Ryszardem Żyto oraz radnym powiatowym Karolem Matuszakiem.

- Chciałbym zaapelować do urzędników i do radnych - są tu radni opozycyjni, oni zawsze są z nami, bo zawsze są też po stronie społeczeństwa. Szanowni państwo mamy dwie duże ubojnie w Golinie i inne firmy. Pomieszkajcie z nami, zobaczycie jak się żyje w smrodzie. Zobaczcie, jak dzieci przechodzą między tirami do przedszkola. A wy chcecie nam jeszcze ulokować następne rzeczy - mówił Karol Matuszak.

I dodał:

- Ja bym chciał, żebyście się opamiętali, żebyście zaczęli słuchać społeczeństwo, bo po to zostaliście wybrani. Ludzi trzeba słuchać, bo to nie jest tak, że ludzie mówią swoje, a wy swoje. Dlaczego nie postawicie sobie takiej spalarni czy ubojni obok swojego domu? Weźcie się opamiętajcie, bo my już tak dłużej wytrzymać nie możemy.

[cała dyskusja na nagraniu WIDEO]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy