Reklama

Nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin. Będzie dyskusja. Zgłoś swoje uwagi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. ZGO Jarocin

Nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin. Będzie dyskusja. Zgłoś swoje uwagi!   - Zdjęcie główne

Nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin wyłożeniu do publicznego wglądu | foto Fot. ZGO Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin wyłożeniu do publicznego wglądu. W ratuszu odbędzie się dyskusja na ten temat.

Reklama

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Jarocin znalazło się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej urzędu miejskiego.

Mieszkańcy mogą składać wnioski do nowego studium, a w ratuszu odbędzie się publiczna dyskusja nad przyjętymi w projekcie zmianami.

Co przewiduje Nowe studium uwarunkowań dla gminy Jarocin

Opublikowany dokument przewiduje między innymi powiększenie Zakładu Gospodarowania Odpadami w Jarocinie. Dodatkowa powierzchnia to prawie 40 hektarów gruntu.

Studium zakłada również tereny pod spalarnię odpadów w Golinie. O budowie tego obiektu mówi się od kilku lat. Projekt spotkał się z licznymi protestami mieszkańców. Na jakiś czas został zawieszony ze względu na to, że takiego typu inwestycji nie przewidywał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Teraz temat wrócił i nowym studium uwarunkowań.

Wśród proponowanych zmian w studium są także nowe grunty przemysłowe w Golinie oraz tereny pod bocznicę kolejową i ładownię.

Z kolei przy ulicy Wrocławskiej w Jarocinie - obok torów kolejowych - planowany jest nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Natomiast w Witaszycach wyznaczono nowe tereny pod kopalnie.

Do projektu zmian w studium uwarunkowań można składać uwagi i wnioski

Termin składania uwag i wniosków do projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Jarocin można składać do piątku - 20 maja.

Natomiast w najbliższy poniedziałek - 25 kwietnia, o godz. 14.00 w jarocińskim ratuszu odbędzie się dyskusja publiczna nad proponowanymi w projekcie zmianami studium.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy