reklama

Drugi Śledzik po Jaraczewsku z zespołami szantowymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drugi Śledzik po Jaraczewsku z zespołami szantowymi - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
85
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościŚledzie w śmietanie z orzechami i rodzynkami, rybę po chińsku, śledź z cebulą i buraczkami konserwowymi, śledź w miodzie i pomidorach, pulpety rybne w sosie pomidorowym, zielony śledź w zalewie octowej – to tylko część potraw, które można było spróbować na drugim święcie „Śledzik po Jaraczewsku”
reklama

Pogoda jest dzisiaj (10.09.2023) sprzymierzeńcem organizatorów II edycji „Śledzika po Jaraczewsku”. Z każdą godziną na targowisko przybywa coraz więcej osób.

Drugi Śledzik po Jaraczewsku  

Imprezę otworzyli Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa i Krzysztof Adamkiewicz wraz z małżonką – właściciel firmy Larus. 8 Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało potrawy ze śledzia, ale także innych ryb, które na dzisiejsze święto ufundował jaraczewski przedsiębiorca.

reklama

 
Chciałem wszystkich bardzo serdecznie powitać w imieniu wszystkich organizatorów. Są z nimi państwo Adamkiewiczowie właściciele bardzo dobrze prosperującej firmy. Od ubiegłego roku wspólnie organizujemy „Śledzika po Jaraczewsku” – mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

W imieniu firmy Larus wszystkich uczestników imprezy przywitał Krzysztof Adamkiewicz. Potem przedstawicielka jaraczewskiej firmy przedstawiła krótką historię firmy Larus, która na rynku działa już od 30 lat. Rodzinne przedsiębiorstwo ma w swoim asortymencie aż 150 produktów.                   

W tym roku potrawy z śledzia i innych ryb przyrządziły KGW: Bielejewo, Brzostów, Góra, Łobez, Łobzowiec, Łukaszewo, Parzęczew i Zalesie.

reklama

Jakie potrawy przygotowały KGW na drugie święto Śledzik po Jaraczewsku?   
  

- Przygotowałyśmy śledzie w śmietanie z orzechami i rodzynkami, rybę po chińsku, śledź z cebulą i buraczkami konserwowymi oraz śledź w miodzie i pomidorach – wylicza Bernadeta Kuszyńska, przewodnicząca KGW Góra.

    
 - Przy przygotowaniu dań pracowało pięć pań. Panie są zawsze chętnie do pomocy i działania. Zbieramy się i przygotowujemy, to co zaplanowałyśmy. Jeżeli jest taka możliwość, to bierzemy udział w tego typu imprezach – zaznacza szefowa KGW Góra.


Z  kolei KGW Parzęczew podawało pulpety rybne w sosie pomidorowym, zielonego śledzia w zalewie octowej, zielonego śledzia w sosie pomidorowym, oraz dwa rodzaje sałatki śledziowej.   

reklama

 - Przygotowałyśmy rybę po japońsku, zupę rybną i hekele – mówi Izabela Kujawa, przewodnicząca KGW Zalesie.

 - Chętnie angażujemy się w różnego rodzaju przedsięwzięcia kulinarne. Służy to integracji i fajnie jest razem miło spędzać czas - dodaje szefowa KGW z Zalesia. 


Oprócz pysznych potraw panie z KGW zadbały o piękny wystrój swoich stoisk. Udekorowały je kwiatami, trawami, owocami i różnego rodzaju akcesoriami wędkarskimi. Do stoisk ustawiły się długie kolejki, aby degustować dania wydawane przez KGW. Oprawę muzyczną zapewniają zespoły szantowe - „Skippers” z Krotoszyna i „Gumowe szekle” ze Słupcy. Zaplanowano również występ grupy Energy Folk.


Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu na jaraczewskim śledziku  

W jaraczewskim święcie uczestniczyła Aleksandra Durkowska, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Dzisiaj w Jaraczewie odbyło się symboliczne otwarcie wybudowanej tężni, którą wykonano dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.  

         
 - Chciałem przedstawić naszego gościa, bardzo zacnego gościa panią Aleksandrę Durkowską, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, z którym nasza gmina od wielu lat współpracuje. Pani prezes jest tą osobą, która życzliwie z nami rozmawia i wysłuchuje próśb – mówił Dariusz Strugała. - Pozwólcie państwo, że w waszej obecności chciałbym podziękować pani prezes za te wspaniałe działania. Myślę że jeszcze wiele przed nami i będziemy współpracować. Chciałem się pokłonić i wręczyć ten skromny bukiecik kwiatów pani prezes.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama