Reklama

Do przedszkola w Mieszkowie przyjechało Kino Sferyczne [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do przedszkola w Mieszkowie przyjechało Kino Sferyczne.

Reklama

Niepowtarzalne widoki z głębin oceanu i przestrzeni kosmicznej - przedszkolaki z Mieszkowa miały okazje zanurzyć się w  świat pełen tajemnic. A wszystko to dzięki seansowi w Kinie Sferycznym, które do nich przyjechało.

Kino Sferyczne w Mieszkowie - kosmos, spadające gwiazdy i głębia oceanu

Kino Sferyczne, jako niekonwencjonalna forma kształcenia, może przyjechać do każdej placów edukacyjnej i nie tylko.

Seanse edukacyjne odbywają się nadmuchiwanej kopule o średnicy 5 metrów i wysokości 2,7 metra. Podczas seansu uczestnicy siedzą lub leżą na miękkich matach. Jeden pokaz trwa od 30 do 45 min (wstęp, film, zakończenie). W kopule mieści się - w zależności od wieku - od 20 do 35 osób.

W  trakcie  pokazu w wymiarze 3D,  trójwymiarowa  przestrzeń  zmienia  u  odbiorcy  wizualne  i  fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się pod kątem 360° obraz, tworzą realistyczne widowisko.

„Uczestnicy znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują wiedzę, przekazywaną im poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów” - uważają organizatorzy.

W czasie seansów pokazywane są filmy przyrodnicze, o kosmosie i przygodowe. Każdy z nich jest dostosowany do wieku widzów - zarówno dorosłych jak i dzieci od 2 lat.

Kino Sferyczne w Mieszkowie. Działają w naszym kraju od 2015 roku

Pokazy filmów w Kinie Sferycznym są przedsięwzięciem komercyjnym, czyli odpłatnym.

Z informacji podanej na stronie internetowej wynika, że firma MB „Sferinis Kinas”, która je organizuje, działa na terenie Polski, Czech, Słowacji i Litwy.

W naszym kraju funkcjonuje od 2015 roku.

„Prowadzimy  swoją  działalność  edukacyjną  zgodnie  z  zaleceniami  Ministerstwa  Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia” - zapewnia MB „Sferinis Kinas”.

Kino Sferyczne w Mieszkowie - „Mogliśmy doświadczyć nowych wrażeń”

Przedszkolaki z Mieszkowa miały okazje obejrzeć w Kinie Sferycznym dwa filmy: „Kaluokahina - zaczarowana rafa” i „Zwierzęta nasi przyjaciele”.

„Filmy były dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Seanse odbyły się w nadmuchiwanej kopule a każda grupa obejrzała inny film. Mogliśmy doświadczyć nowych wrażeń, bo kino gościło w naszym przedszkolu pierwszy raz” - informują organizatorzy seansu Kina Sferycznego w Mieszkowie.   

PRZECZYTAJ TAKŻE

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy