Reklama

Gmina Jarocin zakupiła zestaw do nauki prawidłowego poruszania się po drogach. Pierwsza prezentacja odbyła się w przedszkolu w Mieszkowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin zakupiła zestaw do nauki prawidłowego poruszania się po drogach. Pierwsza prezentacja odbyła się w przedszkolu w Mieszkowie.

Reklama

Przepisy mówią, że każde dziecko po skończeniu 7. roku życia może samodzielnie, bez opieki dorosłych poruszać się po drogach.

Gmina Jarocin kupiła Autochodzik i przekazała go jarocińskim policjantom

Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także nabycie przez nie umiejętności postępowania w sytuacji spotkania z innymi użytkownikami dróg.

Pomóc w tym może Autochodzik, czyli specjalny zestaw edukacyjny do nauki prawidłowego poruszania się po drogach.

Zakup takiego zestawu sfinansowała gmina Jarocin i przekazała go do dyspozycji Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

Nauka i dobra zabawa z Autochodzikiem zakupionym przez gminę Jarocin

Dzięki temu jarocińscy funkcjonariusze będą mogli przeprowadzać zajęcia kierowane do dzieci w przedszkolach i szkołach.

Podczas tych spotkań będą się one miały okazję nauczyć podstaw poruszania w ruchu drogowym. A wszystko to poprzez świetną zabawę.

Dzieci będą miały okazję wcielić się w role uczestników ruchu - kierowców, pieszych i kierujących ruchem. Dowiedzą się także, jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się w przestrzeni publicznej, jak im zapobiegać i jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

Pierwsza prezentacja Autochodzika zakupionego przez gminę Jarocin w przedszkolu w Mieszkowie

Na zakup Autochodzika gmina Jarocin przeznaczyła prawie 6 tysięcy złotych.

Na zestaw składają się:

jezdni,
4 samochodzików,
znaków drogowych
oświetlenia drogowego,
materiałów dla prowadzących zajęcia.

Pierwsza prezentacja zestawu oraz lekcja bezpiecznego poruszania się po drogach odbyła się w przedszkolu w Mieszkowie. Uczestniczyli w niej miedzy innymi burmistrz Adam Palwicki oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie Karolina Wielińska - Kuś, która jest nauczycielką w mieszkowiekim przedszkolu - zobacz galerię ZDJĘĆ.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy