Reklama

Jarocin. Spółka ZGO WCR pozyskała ogromne pieniądze na kolejną rozbudowę

Opublikowano: śr, 9 cze 2021 09:39
Autor: | Zdjęcie: Fot. ZGO-WCR

Jarocin. Spółka ZGO WCR pozyskała ogromne pieniądze na kolejną rozbudowę - Zdjęcie główne

Jarocin. Spółka ZGO WCR pozyskała ogromne pieniądze na kolejną rozbudowę | foto Fot. ZGO-WCR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Spółka ZGO WCR pozyskała ogromne pieniądze na kolejną rozbudowę.

Reklama

- Podpisaliśmy bardzo ważną umowę na dofinansowanie rozbudowy naszej instalacji. Skala inwestycji jest ogromna, bo wynosi blisko 100 mln zł - informuje Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

Finansowanie inwestycji zabezpieczone zostało dzięki pozyskaniu przez spółkę około 38-milionowej dotacji, pochodzącej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

NFOŚiGW dodatkowo przyznał pożyczkę w wysokości ponad 22 mln zł. Pozostałą kwotę - blisko 40 mln zł stanowić będą środki własne spółki.

Jarocin. Spółka ZGO WCR pozyskała ogromne pieniądze na kolejną rozbudowę. „Zamieniamy ambitne plany w realne inwestycje”

- Pozytywne rozpatrzenie naszych wniosków, dotyczących wsparcia finansowego inwestycji pokazuje, że warto nam zaufać, bo środki które inwestujemy zwrócą się pod postacią czystszego środowiska - podkreśla prezes ZGO-WCR.

I dodaje:

- Cieszę się, że to, co robimy dla ekologii doceniają specjaliści z branżowych instytucji. Ich wsparcie pozwala nam zamieniać ambitne plany w realne inwestycje, które służą mieszkańcom 22 wielkopolskich gmin.

Jarocin. Spółka ZGO WCR pozyskała ogromne pieniądze na kolejną rozbudowę. Co zostanie zrobione?

ZGO-WCR wyjaśnia, że dzięki rozbudowie i inwestycji w nową infrastrukturę z bioodpadów odzyskiwane będą jeszcze większe ilości energii.

Zakład wzbogaci się o drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Powstanie też nowy agregat kogeneracyjny. Modernizacji i rozbudowie poddana zostanie również stacja transformatorowa. Inwestycja obejmie także budowę placu do przerobu odpadów budowlanych, wydzielenie boksów magazynowych i zakup sprzętu mobilnego.

W ramach zadania rozbudowana zostanie instalacja do kompostownia bioodpadów, stanowiących odpady komunalne oraz innych odpadów ulegających biodegradacji. Powiększona zostanie także kompostownia odpadów oraz place kompostowe.

- W związku ze zwiększającym się strumieniem odpadów biodegradowalnych, inwestowanie w infrastrukturę niezbędną do prawidłowego przetwarzania tego typu odpadów jest nie tylko racjonalne, ale wręcz konieczne - podkreśla Witosław Gibasiewicz.

W ubiegłym roku spółka wyprodukowała z kogeneracji 3.759 MWh energii elektrycznej.

Rozbudowa instalacji ZGO-WCR już się rozpoczęła i zgodnie z umową o dofinansowanie powinna potrwać do końca 2022 roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -1

  panisko

  może coś o unoszących się w ciepłe dni zapachach, które czuje znaczna część miasta i połowa Annapola

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Medal za sukces :-)))))

  To kiedy następna podwyżka cen wywozu śmieci ?

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

   Medal za głupotę

   Dla Ciebie to powinna być od razu.