W projekcie Fundacji "Biedronka" bierze udział 750 z ponad 11 tysięcy Kół Gospodyń Wiejskich działających w całej Polsce. Jednym z tych organizacji, które zakwalifikowały się do pierwszej, wiosennej edycji jest KGW z Mieszkowa. Na realizację czterech spotkań z seniorami panie otrzymały 4 tys. zł, za które mogą nabyć produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania poczęstunków. Imprezy w ramach cyklu "Danie wspólnych chwili" odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu - od kwietnia do lipca. Na pierwsze, które odbyło się w piątkowy wieczór pod koniec kwietnia przygotowano 90 miejsc. Nie wszystkie były zajęte, ale organizatorki liczą na to, że na kolejne zaplanowane na sobotę 27 maja, przybędzie znacznie więcej mieszkańców.
Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez panie, które działają w Kole Gospodyń Wiejskich oraz Klubie Społecznym "Mieszko". Zadbano o to, aby było sporo dla ciała, ale rówież i dla ducha. Dlatego zorganizowano wieczorek poetycki o tematyce wiosenno-rodzinno-miłosnej. Wiersze różnych poetów przedstawiły panie należą do Teatru "Euforia", który prowadzi Marta Bierła. Swoje własne utwory przedstawiła też jedna z najmłodszych mieszkanek sołectwa - Gabrysia Chlebicka.
Koło Gospodyń Wiejskich z Mieszkowa i Klub Społeczny "Mieszko" zadbały o ciało i ducha
Zdaniem Igora Armona, dyrektor Centrum Usług Społecznych, spektakl należałoby pokazać szerszej publiczności w ramach przegladu twórczości artystycznej Klubów Społecznych. Obecnie w gminie Jarocin działa ich sześć: "Jarocino" w Jarocinie, "Mieszko" w Mieszkowie, "Sami Swoi" w Golinie, "Vigor" w Łuszczanowie, "Witaszyce Razem" w Witaszycach oraz "Wilki" w Wilkowyi. Spotkania w ramach klubów mają służyć integracji różnych pokoleń, nie tylko seniorów. Stąd organizowane są pikniki rodzinne. Pierwszy odbył się 20 kwietnia w Jarocinie, a kolejny 6 maja w Golinie.Spotkanie w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury przy wspólnym stole było również okazją do rozmów, wspólnego śpiewania i biesiadowania. Wielu widzów doceniło wysiłek, jaki panie z teatru "Euforia" włożyły w przygotowanie wieczorku poetyckiego i stworzenie odpowiedniego klimatu. Nie tylko przygotowały kostiumy i zgromadziły sporo starych przedmiotów z długą historią, ale również zadbały o to, aby na obficie zastawionych stołach miały odświętny charakters. Stąd pojawiły się obrusy, serwetki, świece. Na długą suknię i duży kapelusz dała się namówić również Barbara Antoniewicz, szefowa Klubu Społecznego "Mieszko". Na skrzypcach zagrała z kolei jej córka Kinga Tylżanowska. Na scenie można było po raz kolejny zobaczyć m.in. sołtyskę Barbarę Krysztofiak-Jurek, Marię Mitschke - prezeskę Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Mieszkowie, ale pojawiły się też nowe twarze.
ZOBACZ TEŻ
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.