Reklama

Jarocin i okolice 20 lat temu. Maj 2003

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie co działo się 20 lat temu? Obejrzyjcie naszą wyjątkową galerię ukazującą życie na Ziemi Jarocińskiej w maju 2003 roku.

Reklama

Jarocin i okolice 20 lat temu. Maj 2003

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Książęcej obchodziła 75-lecie istnienia. Wręczono medale, odznaczenia i podziękowania oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.

Ponad stu harcerzy uczestniczyło w zlocie zorganizowanym z okazji 90. rocznicy powstania drużyny skautowej w Jarocinie. Przy ognisku swoją przygodę z ZHP wspominało kilka pokoleń instruktorów i komendantów. W sobotę 3 maja odbyło się otwarcie wystawy poświęconej początkom skautingu na Ziemi Jarocińskiej i drużynom harcerskim, które działały na tym terenie do wybuchu drugiej wojny światowej. Po południu w miejscu, gdzie 90 lat w cześniej została zorganizowana zbiórka skautów odbył się apel harcerski.

Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka, w Szkole Podstawowej w Boguszynie zorganizowano piknik. Bawiono się na placu szkolnym w poniedziałek, 19 maja. W tym dniu nie było lekcji. W zamian za to uczniowie i goście obejrzeli pokaz taekwondo, były też gry, zabawy, tańce i konkursy. Przez cały dzień zabawowiczom towarzyszyła para klownów. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców oraz grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Boguszynie.

Około trzy tysiące ludzi bawiło się na koncercie zorganizowanym pod hasłem „Jarocin szuka talentów ”. Organizatorami przedsięwzięcia były: parafia św. Antoniego Padewskiego i Urząd Miejski w Jarocinie. Najwięcej pracy mieli jednak ambasadorzy Lednicy. Na imprezie wystąpili wokaliści z Jarocina, zespół "Siewcy Lednicy" oraz prawdziwa gwiazda - Szymon Wydra - zwycięzca pierwszej edycji "Idola".

Pomimo nie najlepszej pogody jarociniacy zdecydowali się uczestniczyć w festynie zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż. W trakcie imprezy można było zobaczyć występy w wykonaniu uczniów z dwóch jarocińskich szkół - „czwórki” i „trójki” oraz dzieci z Roszkowa. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się przejażdżki bryczką i losy loterii fantowej. W trakcie trwania festynu wśród uczestników rozdano setkę sadzonek krzewów przekazaną przez Nadleśnictw o Jarocin. 

Dni Jarocina rozpoczęły się w piątek 30 maja. Zaingurował je burmistrz Adam Pawlicki. Na jarocińskim rynku odbyło się kilka imprez. Pierwszą był festyn „Jarocin dla Europy”. 

Dla dzieci z okazji ich święta przygotowano kilka atrakcji. Wokół rynku jeździła bryczka zaprzężona w dwa małe koniki. W labiryncie strachu, przygotowanym przez Czytelnię „Pod Ratuszem”, dzieci musiały pokonać pajęczynę i przejść obok stworzeń z kilkoma parami nóg. Na szczęście było więcej śmiechu niż strachu. Jarociński Klub Bilardowy przygotował pokaz. Na długo przed prezentacją, dzieci okrążyły stół w oczekiwaniu na pokaz młodego mistrza Sławomira Nowaka.

W 2003 odbył się też II Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej. W wydarzeniu wzięło udział siedem chórów z Ziemi Jarocińskiej oraz jeden z pobliskiego Koźmina. Gościnnie zaśpiewał również chór „Morzanie” z Kosakowa na Kaszubach.

A Wy? Jak wspomimnacie maj 2003 roku?

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy