Reklama

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, ile zebrano na Ziemi Jarocińskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ponad 200 tysięcy złotych udało się zebrać dziewięciu sztabom działającym na terenie Ziemi Jarocińskiej w czasie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największy wzrost w porównaniu do poprzedniej edycji odnotował Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście.

Reklama

Wolontariuszom, którzy w tym roku działali w sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku dawał się we znaki przede wszystkim porywisty wiatr i opady deszczu. W zeszłym roku był z kolei mróz, ale to bardziej restrykcyjne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że część sztabów w ogóle się nie zarejestrowała. W tym roku było już z powrotem 9 sztabów na Ziemi Jarocińskiej. Niektóre były mniej liczne niż zwykle m.in. z powodu trwających jeszcze ferii zimowych. Mimo trudności udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych. Pieniądze  z tegorocznej edycji WOŚP mają pomóc w zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 

Z uwagi na warunki atmosferyczne trzeba było zrezygnować z występu Teatru Ognia „Anthony Street”. 30-kilometrowy rajd rowerowy RoweLOVE Jarocin dla WOŚP-u został przeniesiony na kolejną niedzielę (6 lutego). Grupa wyruszy o godz. 10.00 sprzed JOK-u. W Brzostowie skrócono trasę 5-kilometrowego marszu „Policz się z cukrzycą”. 

Po rocznej przerwie znów odbyła się impreza w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Były pokazy ratownictwa, licytacje i gratka dla miłośników ciężkich, metalowych brzmień, czyli zespoły „Okrutnik” i „Turbo”. Sztab w Nowym Mieście uzyskał w tym roku rekordową sumę, ale w połowie to zasługa uczestników rajdu „4x4 Wielkopolska”, którzy przekazali na rzecz sztabu 26.645,95 zł. Ale nawet po odjęciu tej kwoty i tak wynik jest o kilka tysięcy od zeszłorocznego, który wynosił nieco ponad 20 tysięcy złotych.

Rekordowa skarbonka w sztabie, który działał w Jarocińskim Ośrodku Kultury, zawierała 3.919 zł. Należała do Nikodema Kowalskiego, którego mama przygotowała specjalne WOŚP-owe pierniki. Specjalne ciastko wykonane przez panią Katarzynę z wizerunkiem Jurka Owsiaka zostało wylicytowane na allegro za 277,50 zł. Taką samą niespodziankę mieli dla osób, które wsparły zbiórkę mieli też członkowie koła wolontariatu działającego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Słodkie podziękowania przygotowała jedna z nauczycielek - Danuta Kożuch. 

Najbardziej aktywnym sztabem w mediach społecznościowych był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, którzy brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jako samodzielna grupa po raz drugi. Rekordowa puszka należała do Zuzanny i Magdaleny Rosiak, które zebrały 1901,99 zł. Przebiły nawet OSP z Witaszyc, którzy osiągnęli wynik 1.629,86 zł. 

Strażacy bardzo aktywnie wspierali też kwestujących w gminie Żerków. Sztab zarejestrowany przez Fundację Zerknij Tu prowadził aukcje internetowe, a kwesta odbywała się w godz. 14.00-17.00 w Żerkowie, Chrzanie, Raszewach, Przybysławiu i Komorzu Przybysławskim. Wolontariuszom towarzyszyli strażacy z OSP w Żerkowie, Chrzanie, Ludwinowie i Komorzu Przybysławskim.          

Gmina Jarocin:

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie - 34.328 zł, e-skarbonka 745 zł (2021 - 39.043 zł)
  • Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi (we współpracy z gminą Jarocin, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, JOK-iem, Hufcem ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz stowarzyszeniami Born To RIDE MC oraz RoweLOVE Jarocin)  - 45.700 zł, e-skarbonka - 75 zł
  • Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie - 26.786,68 zł (2021 - 50.722 zł)
  • Organizacja Harcerska „Rodło” - 14.750,34 zł 

Gmina Kotlin:

  • Szkoła Podstawowa w Kotlinie - 28.870 zł (2021 - 24.000 zł)
  • oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem - 1.372 zł (2021 - 1.601,20 zł)

Gmina Nowe Miasto:

  • Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście - 52.774,58 zł, w tym e-skarbonka 8.264 zł (2021 - 21.713,15 zł)

Gmina Żerków:

  • Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie - 3.000 zł
  • Fundacja Zerknij Tu w Żerkowie - 34.601,75 złotych oraz 41,2 euro (2021 - 42.139,41 zł)

Wyniki WOŚP na Ziemi Jarocińskiej:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy