Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał w pandemii i na mrozie. Jaki wynik uzyskały nasze sztaby?

Opublikowano: pon, 1 lut 2021 13:27
Autor: | Zdjęcie: ZSP nr 2 w Jarocinie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał w pandemii i na mrozie. Jaki wynik uzyskały nasze sztaby?  - Zdjęcie główne

W tym roku wolontariusze z sześciu sztabów WOŚP zebrali ponad 170 tysięcy złotych | foto ZSP nr 2 w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny niż pozostałe. Pandemia ma wpływ na wiele naszych działalności i aktywności. W tym roku właśnie z uwagi na koronawirusa sztaby mogły działać w bardzo ograniczonym zakresie. Nie można było organizować koncertów i spotkań. Jak w tej sytuacji poradzili sobie nasi wolontariusze? Ile udało się zebrać? Czy kwota jest znacznie mniejsza od tej z poprzedniej edycji?

Do akcji Jurka Owsiaka po raz pierwszy jako samodzielna jednostka włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Debiut był bardzo udany, bo zebrano blisko 40 tysięcy. Zarejestrowanych było 75 wolontariuszy, w tym 4 spoza szkoły. W samym "centrum dowodzenia" na zmianę pracowało ponad 20 nauczycieli, a całość koordynowały Wiesława Przybylska i Hanna Wardeńska.

- Do tej pory nasi uczniowie już wcześniej włączali się w akcję w innych sztabach. Panie doszły do wniosku, że możemy przecież sami stworzyć sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym bardziej, że mamy tak wielu wolontariuszy. Jestem dumny ze swoich uczniów i nauczycieli. Z tego, że im się chce. Dzięki zaangażowaniu i zapałowi uczniów udało się przekonać innych, żeby wrzucili coś do puszki. I to wszystko daje nam taki dobry wynik. Co prawda nie mamy porównania, bo do tej pory nie mieliśmy sztabu. W przyszłym roku też będziemy zbierać. Miejmy nadzieję, że wtedy będzie już inaczej - podkreśla Witold Bierła, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.

 

Drugi największy sztab w Jarocinie, liczący 60 wolontariuszy, jak co roku zarejestrował Zespół Szkół Społecznych. Oprócz kwesty i eskarbonki mieli oni również puszki stacjonarne ustawione w wielu miejscach nie tylko w Jarocinie. Do tej pory udało się policzyć większą część zebranej kwoty. Brakuje jeszcze jednak skarbonek z sześciu sklepów i nadal trwają wpłaty w internecie. Przed godz. 15.00 na koncie sztabu WOŚP było 43.307,29 zł. O ile zwiększy się ta kwota, podamy w kolejnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Do tej pory sześć sztabów na terenie Ziemi Jarocińskiej zebrało 171.803,76 zł. Kwota końcowa będzie nieco większa, ponieważ do 7 lutego trwają jeszcze aukcje internetowe ZSS. 

 

 

            Kilka sztabów, które „grały” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od wielu lat, w tym roku nie zarejestrowało się. Dotyczy to m.in. Organizacji Harcerskiej „Rodło”, Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie oraz Zespołu Szkół w Wilkowyi, który tworzył sztab we współpracy m.in. z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin (JOK) i hufcem ZHP w Jarocinie (w zeszłym roku zebrali 112 tysięcy złotych). 

Kawiarnia Filmowa udzialała swoim klientom 29% zniżki za datki wrzucone do orkiestrowej puszki. Członkowie RoweLOVE Jarocin przejechali dla WOŚP rajd na trasie 29 kilometrów odwiedzając po drodze zaprzyjaźnione jednostki OSP. Zresztą na strażaków Fundacja Jurka Owsiaka zawsze może liczyć np. strażacy z Witaszyc licytowali kubek, a OSP w Mieszkowie kwestowało w ramach sztabu Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. 

 

W Żerkowie jak zawsze nie zawiodła Fundacja Zerknij Tu. Wolontariusze kwestowali wspólnie z muzykami z Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego.

 

            Już wiadomo, że nie da się przekroczyć zeszłorocznego - rekordowego wyniku 275 tysięcy złotych. Ale biorąc pod uwagę wszystkie trudności i mniejszą niż zwykle liczbę wolontariuszy, to jest on i tak imponujący. I porównywalny np. z 2019 rokiem, kiedy zebrano 188 tysięcy złotych. Nawet w tak trudnych czasach są wolontariusze gotowi pomagać, ale i ludzie, którzy mimo codziennych problemów chcą się dzielić tym, co mają, z potrzebującymi. Jarociniacy jak co roku wykazali się ogromnymi i gorącymi sercami. Takimi, jak to w logo orkiestry.

 

 

GMINA JAROCIN:

Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie - 43.307,29 (nie jest to kwota końcowa, ponieważ nie ma jeszcze pieniędzy z licytacji) (2020 - 38.109,33 zł)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie - 39.043 zł - w tym 865 zł z eskarbonki

GMINA ŻERKÓW:

Fundacja „Zerknij Tu!”  - 42.139,41 zł (2020 - 68.735,62 zł)

GMINA NOWE MIASTO:

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście - 21.713,15 zł, w tym 6.453 zł z eskarbonek (2020 - 23.209,76 zł)  

GMINA KOTLIN:                                                                   

Towarzystwo Walki z Kalectwem - oddział w Kotlinie -  1.601,20 zł, 60 koron słowackich i 3 hrywny ukraińskie (2020 - 2.015,80 zł oraz 3 euro)

Szkoła Podstawowa w Kotlinie - 24.000 zł (2020 - 30.321,75 zł)

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Adam

    To jak z tymi dziećmi panie Owsiak, zbieramy na leczenie i pomagamy jak się powinno czy zabijamy w łonie matki ? Gra pan z ze strajkiem kobiet w tym roku. Coś tu obłudą pachnie i interesem politycznym. :(