Reklama

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Ziemi Jarocińskiej. Kwestują mimo wiatru i deszczu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 30 sty 2022 12:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym roku wolontariusze kwestowali na mrozie. Pogoda podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy też ich nie rozpieszcza. Ale nie zrażają się i kwestują na deszczu i wietrze.

Reklama

W tym roku kilkuset wolontariuszy będzie zbierać pieniądze potrzebne dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Pieniądze można wpłacać również w ramach e-skarbonek. 

Sztaby zarejestrowane zostały w gminie Jarocin (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2, Zespół Szkół Społecznych, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Organizacja Harcerska „Rodło”), Kotlin (Szkoła Podstawowa, oddział terenowy Towarzystwa Walki z Kalectwem), Żerków (Fundacja Zerknij Tu z Żerkowa, Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie) oraz Nowe Miasto (Gminny Ośrodek Kultury). W zeszłym roku udało się zebrać prawie 180 tysięcy złotych [SZCZEGÓŁY TUTAJ].

30. finał WOŚP w Jarocinie i okolicach. Niektóre imprezy odwołane

Z powodu złych warunków atmosferycznych Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin nie mogło zorganizować zaplanowanego rajdu na 30-kilometrowej trasie. Mieli zabrać ze sobą puszki i odwiedzić kilka remiz Ochotniczych Straży Pożarnych. Podjęto decyzję o przełożeniu imprezy o tydzień, na niedzielę 6 lutego.

Taką samą decyzję podjęto również w przypadku "Wspólnego Charyatywnego Kolędowania dla Franka", które miało się odbyć dzisiaj w Witaszycach. 

Na razie ważą się losy imprezy w Brzostowie, gdzie od godz. 14.00 na boisku wiejskim miał się odbyć m.in. Pchli Targ, morsowanie i marszobieg w ramach akcji WOŚP-u "Policz się z cukrzycą". Decyzja ma zapaść w południe. Ostatecznie zdecydowano, że impreza się odbędzie. 

Z pewnością nie uda się dzisiaj zorganizować tradycyjnego "światełka do nieba". Na finał imprezy w Jarocińskim Ośrodku Kultury miał wystąpić Uliczny Teatr Ognia "Anthonyu Street". Pozostałe atrakcje - licytacje, koncerty zespołów "Okrutnik" i "Turbo" odbędą się zgodnie z planem. Początek o godz. 16.30. Tak samo jak w przypadku innych wydarzeń obowiązuje limit - 120 osób niezaszczepionych. Obowiązują też maseczki, dezynfekcja i dystans. 

Wiatr i deszcz nie osłabiły jednak zapału i entuzjazmu wolontariuszy, którzy już od rana kwestują na ulicach miasta i wiosek. Zwykle można ich spotkać pod kościołami. Można też wstąpić do "Leo Catering" przy ulicy Franciszkańskiej 4, gdzie oprócz wolontariuszy z puszkami czeka też gorąca kawa i herbata. W pobliżu działa też sztab w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, gdzie można nabyć gadżety przekazane przez Fundację Jurka Owsiaka

Z kolei wolontariusze Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie działają w ramach sztabu Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Wrzucając im datek do puszki można otrzymać "orkiestrowe" pierniki w kształcie serduszka, które zostały wykonane przez Danutę Kożuch, nauczycielkę ZSP nr 1. 

30. finał WOŚP w Jarocinie i okolicach. Co się jeszcze wydarzy?

W gminie Żerków Fundacja Zerknij Tu zaprasza nie tylko do wsparcia zbiórki do puszek, ale również do licytacji gadżetów WOŚP-u oraz przedmiotów i usług przekazanych przez darczyńców. Wszystkie wystawione są na facebooku na fanpage’u Fundacji Zerknij Tu. Wśród fantów są m.in. obraz, torebka, bony na manicure hybrydowy i makijaż okolicznościowy, usługa blacharsko-dekarska, zezwolenie wędkarskie na łowisko „Jeziórko” w Pogorzelicy, indyk faszerowany w całości, roczny kurs języka angielskiego. Oferty można składać do niedzieli 30 stycznia do godz. 15.00. Odbiór voucherów i przedmiotów będzie możliwy do godz. 17.00. Do tego czasu do sztabu, który mieści się w budynku starej szkoły przy ul. Kolejowej,  muszą też trafić pieniądze za wylicytowane rzeczy. 

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście impreza finałowa WOŚP ma się rozpocząć o godz. 16.00. W trakcie koncertu odbędą się aukcje i podsumowanie zbiórek ulicznych. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Mieście połączony zostanie z zakończeniem imprezy „4x4 Wielkopolska 2022”. Do Nowego Miasta zjedzie się ok. 150 załóg uczestników rajdu. Grupa jest już na trasie. Kwota zebrana wśród  miłośników samochodów terenowych przy zapisach na rajd zostanie wpłacona na WOŚP w nowomiejskim sztabie.

O sytuacji w sztabach i zebranych kwotach będziemy informować na bieżąco, w miarę spływania zdjęć i informacji z dziewięciu sztabów, które działają na terenie Ziemi Jarocińskiej. 

[AKTUALIZACJA, GODZ. 15.30]

Niestety pogoda nie ułatwia zadania wolontariuszom. Ludzi na mieście nie ma. W Jarocińskim Ośrodku Kultury panuje jeszcze spokój. Impreza ma się zacząć dopiero o godz. 16.30. W sztabach liczone są pierwsze puszki. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie stan zbiórki na godz. 14.00 wynosił nieco ponad 4 tysiące złotych. Rekordową puszkę zebrali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Witaszycach, którzy kwestowali również wczoraj. Druhom udało się zebrać 1.629,86 zł. 

Wolonatriusze z puszkami kwestują w godz. 14.00-17.00 w Żerkowie, Chrzanie, Raszewach, Przybysławiu i Komorzu Przybysławskim. Towarzyszą im strażacy z OSP w Żerkowie, Chrzanie, Ludwinowie i Komorzu Przybysławskim. Wolontariusze nie wchodzą na posesje. Osoby, które będą chciały wrzucić datek do puszki, muszą wyjść na zewnątrz.   

W Brzostowie impreza odbyła się zgodnie z planem, choć wydawało się to trochę nierelne. Trasa marszu "Policz się z cukrzycą" została tylko nieco skrócona. Na sali wiejskiej odbyło się losowanie nagród. 

[AKTUALIZACJA, GODZ. 16.30]

Kwota na godz. 16.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przekroczyła już 10 tysięcy. Imprezy finałowe trwają w Jarocińskim Ośrodku Kultury oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście. Można się jeszcze wybrać szczególnie do JOK-u, bo przed nami jeszcze licytacje główne i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Turbo", który zagra o godz. 19.30.  

Czy uda się przekroczyć zeszłoroczną kwotę - prawie 180 tys. zł? W zeszłym roku kwota była o kilkadziesiąt tysięcy mniejsza niż w 2020 roku. Wpływ na to miała przede wszystkim pandemia. Niektóre sztaby, które w 2021 roku miały przerwę, działają z nowu. Ale w przypadku Organizacji Harcerskiej "Rodło" tym razem wolontariuszy jest 30, a zwykle było ich ponad 60. Bardzo prężnie działa sztab Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, który zadebiutował w czasie 29. finału WOŚP. 

[AKTUALIZACJA, GODZ. 17.30]

Przez cały dzień nad bezpieczeństwem kwestujących czuwa jarocińska policja. O wolontariuszy zadbało też wiele restauracji i barów. Dostarczyli posiłki do sztabów, a także zapraszali ich do swoich lokali, aby mogli rozgrzać sie gorącymi napojami. Bez tego trudno byłoby przetrwać dzisiejszą pogodę. 

Połączony sztab, który został zarejestrowany przez Zespół Szkół w Wilkowyi na godz. 17.29 ma policzone 13.437,96 zł. Rekordowa puszka wyniosła 3.919 zł. W ZSP nr 2 na godz. 17.30 udało się zebrać i policzyć 17.733,44 zł. Rekord strażaków z Witaszyc nie został na razie pobity. 

[AKTUALIZACJA, GODZ. 18.30]

W Żerkowie większość licytowanych za pośrednictwem facebooka przedmiotów znalazła swoich nabywców. Pozostało niewiele fantów: koszulka z autografem Filipa Chajzera z ceną wywoławczą 100 zł oraz bon na usługi blacharsko-dekarskie o wartości 500 zł oraz bon na analizę składu ciała za 50 zł. 

W Jarocińskim Ośrodku Kultury pojawia się coraz więcej osób. Do końca pozostała licytacja główna i koncert zespołu "Turbo". Niestety z uwagi na warunki pogodowe nie będzie możliwy pokaz ognia, który był zaplanowany na godz. 20.30 w ramach "światełka do nieba". Wśród aukcji ciekawostką jest tort okolicznościowy, który upiecze własnoręcznie Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, w ramach której funkcjonuje JOK jako filia biblioteczna nr 5. 

[AKTUALIZACJA, GODZ. 19.00]

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podał stan na godz. 18.20. Wolontariusze zebrali 21.723,71 zł. Rekordowa puszka należy do OSP Witaszyce - 1.629,86 zł. Wśród uczniów najlepszy wynik uzyskali: Kasia Bartkowiak, Kinga Rynowiecka i Marta Wojciechowska, którzy zebrali w trakcie dzisiejszej zbiórki aż 1.080,48 zł. Puszki mają być dostarczone do sztabu do godz. 20.00. Kwota ostateczna powinna być znana ok. godz. 22.00. 

Sztab w Nowym Mieście nie podał jeszcze wyników zbiórki, ale wiadomo już, że dzięki uczestnikom rajdu WOŚP 4x4 Wielkopolska mają na swoim koncie już 26.645,95zł, a w wirtualnej skarbonce - 5.569 zł. 

W tej chwili na koncie sztabu ZSP nr 2 jest 28.588 zł. Julia Łowińska, która była organizatorką imprezy w Brzostowie wraz z Bartkiem Mrozem dostarczyła puszkę, w której znajdowało się 1525 zł. Wynik szybko jednak poprawiły Zuzanna i Magdalena Rosiak, które zebrały 1901,99 zł. 

[AKTUALIZACJA, GODZ. 20.00]

Jako pierwsza wynik końcowy zbiórki i licytacji podała Fundacja Zerknij Tu z Żerkowa. W tym roku udało się zebrać 34.601,75 zł oraz 41,2 euro. Duży wpływ na osiągnięty wynik miała z pewnością pogoda. Mniej osób zdecydowało się na wyjście z domów. W zeszłym roku żerkowski wynik wynosił 42.139,41 zł, a w 2020 - 68.735,62 zł. 

W Jarocińskim Ośrodku Kultury osiągnięto właśnie wynik 36.508,31 zł. Mimo że pogoda pokrzyżowała plany również Stowarzyszeniu RoweLOVE Jarocin, którzy nie mogli zorganizować dzisiaj rajdu po okolicznych strażnicach OSP, to i tak jej członkom udało się zebrać do puszki aż 902 zł. W czasie aukcji udało się uzyskać 450 zł za voucher na organizację rowerowej wycieczki w poszukiwaniu rockowej duszy Jarocina. Na rajd można się będzie wybrać w niedzielę 6 lutego. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed JOK-u. Najwięcej radości wywoływała aukcja płyty zespołu "Nocny Kochanek", który harcerze wylicytowali za 130 zł. 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przez cały czas aktualizuje stan zbiórki. Obecnie sztab z najkrótszym stażem ma już na koncie 32,919,80 zł. Czy uda im się osiągnąć wynik podobny do zeszłorocznego, kiedy zebrali 39.43 zł? Czas pokaże...

[AKTUALIZACJA, GODZ. 21.00]

Połączone siły pod przewodnictwem Zespołu Szkół w Wilkowyi zebrały w tym roku 41.916,01 zł, a z licytacji uzyskano 3.690 zł. Rekordowa puszka należała do Nikodema Kowalskiego i zawierała 3.919 zł. W zeszłym roku sztab nie zarejestrował się w ogóle.

Rekordowy wynik osiągnął w tym roku sztab z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście. Dzięki wsparciu kierowców zakończyli 30. finał wynikiem 44.510,58 zł. Do wirtualnej skarbonki pieniądze można wpłacać jeszcze do północy. W tej chwili na koncie jest 6.989 zł. W zeszłym roku zebrano 21.713,15 zł, w tym 6.453 zł z eskarbonki (2020 - 23.209,76 zł).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy