Reklama

RoweLOVE Jarocin pojedzie w niedzielę dla WOŚP. Zobacz, gdzie działają sztaby

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały RoweLOVE

RoweLOVE Jarocin pojedzie w niedzielę dla WOŚP. Zobacz, gdzie działają sztaby - Zdjęcie główne

RoweLOVE Jarocin dla WOŚP. Pokonają w niedzielę 29 km | foto Materiały RoweLOVE

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Członkowie Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin pojedzie w niedzielę (30 stycznia) dla WOŚP. Chcesz się przyłączyć? Członkowie stowarzyszenia pokonają tym razem 29 kilometrów dla uczczenia 29. edycji zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ, gdzie będą działały sztaby i jak będzie wyglądał finał akcji Jurka Owsiaka w czasie pandemii.

Reklama

Kolejny rok, kolejna edycja, kolejny kilometr do pokonania. Na 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się rajd rowerowy połączony z odwiedzinami w zaprzyjaźnionych z RoweLOVE Jarocin jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z WOŚP-ową puszką.

 


"Chcesz dołączyć? NIE MA SPRAWY! Pamiętajcie jednak o obostrzeniach i przestrzegajcie zasad sanitarnych!
Chcesz wesprzeć naszą puchę? NIE MA SPRAWY! Wystarczy wpaść obok OSP, które odwiedzimy i dorzucić parę grosza! To co widzimy się na starcie? Tym razem wyjątkowo (w końcu taki okres za nami..) spotykamy się pod Zespołem Szkół Społecznych w Jarocinie (ul. Przemysłowa 1) o godzinie 9:50, a o 10:00 ruszamy w 29 km trasę! Odwiedzimy OSP Jarocin, OSP Zakrzew, OSP Golina, OSP Potarzyca, OSP Nosków, a następnie wrócimy pod ZSS w Jarocinie! DO ZOBACZENIA! SIEMA!" - informuje Stowarzyszenie RoweLOVE. 

 

 

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem WOŚP skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał poświęcony laryngologii.

W 2021 roku Fundacja WOŚP Jurka Owsiaka ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy  
 • lasery diodowe  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
 • koblatory do operacji migdałków  
 • aparaty USG i RTG  
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne  
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  
 
"Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów" - tłumaczy Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka.
 

ZOBACZ, gdzie będą działały w tym roku sztaby WOŚP na terenie Ziemi Jarocinskiej

 
 
Na Ziemi Jarocińskiej w tym roku działa sześć sztabów. W tegorocznym finale nie ma tych, które prowadziły Organizacja Harcerska "Rodło", Zespół Szkół w Wilkowyi we współpracy z Jarocińskim Ośrodkiem Kultury i hufcem ZHP Jarocin oraz Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie.
 
Największy w Jarocinie, liczący 60 wolontariuszy, zarejestrował  Zespół Szkół Społecznych. Uczniowie kwestować będą w godz. 8.00-20.00. Najbliższa niedziela jest handlowa, więc wolontariuszy będzie można spotkać zarówno - tak jak do tej pory - pod kościołami, ale i w okolicach marketów. Puszki stacjonarne, których jest w sumie 32, znajdziecie w Jarocinie w pobliżu kas w sklepach: Cukiernia I - Śródmiejska 26/5,  Cukiernia VI - Tatrzańska 22/1, Cukiernia V - Poznańska 3a/1, WELD CENTER - Brzozowa 1, SPRĘŻYNA - ul. Powstańców Wielkopolskich 5, TEXAS BAR - Sportowa 6, My Shop - Wrocławska 23. Pieniądze można też wrzucić w remizie OSP w Witaszycach (ul. Zielona 3), w sklepie ROWER-SPORT w Golinie (ul. Jarocinska 6c).
     
     
     
Po raz pierwszy jako samodzielny sztab zarejestrował się Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Oba sztaby mają też wirtualne eskabonki, do których można wpłacać pieniądze za pośrednictwem internetu (aby przejść do eskarbonek - kliknij w nazwy szkół). 
 
W gminie Kotlin wzorem poprzednich lat kwestować będą członkowie dwóch sztabów. Na ulice wyjdą wolontariusze zarejestrowani przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej oraz oddział terenowy Towarzystwa Walki z Kalectwem.
 
W gminie Żerków działa w tym roku tylko jeden sztab zarejestrowany przez Fundację Zerknij Tu. Na ich fanpage'u na facebooku można licytować gadżety i usługi. W godz. 14.00-17.00 na ulicach Żerkowa będą kwestować trzy grupy wolontariuszy. O tym, że nadchodzą, informować będą przez megafon. Nie będą wchodzić na posesję. Mieszkańcy, którzy będą chcieli wesprzeć WOŚP datkiem, proszeni są o wyjście do wolontariuszy. Fundacja Zerknij Tu apeluje o przestrzeganie przy okazji akcji wszystkich zasad sanitarnych. Puszki ustawione są również w Delikatesach Centrum w Żerkowie oraz w sklepie Margo.  
 
Podobnie jest w Nowym Mieście. Co roku działa tu sztab w Gminnym Ośrodku Kultury. I zawsze na zakończenie kwesty ulicznej odbywał się koncert połączony z aukcjami gadżetów przekazanych przez sponsorów, osoby prywatne i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety w tym roku z uwagi na pandemię nie ma takiej możliwości. Do tej pory w eskarbonce nowomiejskiego ośrodka kultury zebrano 2.835 zł.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy