Reklama

Jerzy Owsiak zostaje z WOŚP: "Cudowna informacja". Happening w Jarocinie będzie

Opublikowano: sob, 19 sty 2019 20:03
Autor:

Jerzy Owsiak zostaje z WOŚP: "Cudowna informacja". Happening w Jarocinie będzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Happening. Jarocin. Jarocin murem za Owsiakiem.

 

Jerzy Owsiak zabrał głos tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska. W zasadzie mówił zwracając się do zmarłego prezydenta. Wspomniał o zamachu na życie Adamowicza, do jakiego doszło w trakcie światełka do nieba. 27-latek ugodził Adamowicza nożem na scenie. [ZOBACZ TUTAJ]. Śmierć prezydenta wstrząsnęła Polakami. 

 

- Dla wielu z nas, także dla mnie, świat runął, świat się zakończył. Przez cztery godziny prowadziłem jeszcze finał, aby o 24.00 pożegnać się ze wszystkimi, dziękowaliśmy wszystkim, który założyli prawie 1.700 sztabów – mówił Jerzy Owsiak. - Następnego dnia Paweł złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu fundacji. To nie oznaczało, że nie jestem związany z fundacją, że fundacja zawiesza swoje działanie. (…) To ja czułem się również odpowiedzialny za to wszystko, co się stało. Wycofałem siebie z takich sytuacji decydujących. Przez kilka dni wydarzyły się Paweł rzeczy niezwykłe, wprost niezwykłe. Z jednej strony jedno serce zgasło, a z drugiej miliony się otworzyły.

 

Szef WOSP tłumaczy, że przekonały go między innymi słowa żony zmarłego prezydenta i innych wpływowych postaci między innymi ze świata kultury.

 

- Kiedy wzruszająco powiedziała, żeby orkiestra grała tak nadal, jak gra i kiedy podczas tej mszy usłyszałem parę bardzo ważnych słów, a masa ludzi prosiła, żeby orkiestra była w takim kształcie jak dotychczas, pomyślałem sobie, że to życie się odradza na nowo. Tak chcemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedział Owsiak. - Powiem ci Paweł krótko – bierzemy się za robotę, wracam do roboty i bierzemy się jeszcze dziesięć razy mocniej i to jest ten moment, żeby cała ta sytuacja nawet na milimetr nie poszła w zaświaty. To właśnie pokazuje, że twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą. Tak będę grał z orkiestrą i będę prezesem fundacji.

 

Decyzja Owsiaka wywołała falę entuzjazmu w sieci. Cieszą się zwłaszcza ci, którzy od lat są z WOSP. Wśród nich jest cała rzesza naszych mieszkańców.

 

Od razu pojawiły się pytania, czy zapowiadany na jutro happening na jarocińskim rynku pod hasłem Jarocin murem za Owsiakiem jest w tej sytuacji nadal aktualny - ZOBACZ TUTAJ

 

- Jurek z nami zostaje i to jest cudowna informacja – mówi Kinga Pelec, komendantka hufca ZHP w Jarocinie. - Organizacja jutrzejszego spotkania jest już bardzo daleko posunięta, zgłosiło się wiele organizacji - między innymi strażacy i medycy, którzy pragną wyrazić poparcie dla Jerzego Owsiaka. W związku z tym happening się odbędzie. Super, że w takiej optymistycznej atmosferze, a my będziemy mogli pokazać siłę Jarocina, bo przecież pamiętamy, że tutaj rozpoczęła się ta wspaniała idea.

 

Happening odbędzie się jutro (niedziela 20 stycznia) o godzinie 20.00 na jarocińskim rynku. Organizatorzy zapraszają ze zniczami i świecami. Pokażmy jak jest nas dużo i jak ważna jest dla nas idea, którą szerzy twórca WOŚP.

 

[AKTUALIZACJA, niedziela 21:00]

Na rynku w Jarocinie zjawiło się kilkaset osób, w tym harcerze i strażacy z ochotniczych straży pożarnych działających na naszym terenie. Zapalono znicze, które ułożono w kształt serca. Było też wspólne śpiewanie i przemówienia, między innymi szefa straży pożarnej i prezesa szpitala, którzy mówili o sprzęcie, jaki trafił na nasz teren za pośrednictwem WOŚP. 

Więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do oglądania LIVE

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (66)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -3

  lekarz

  Zaraz będziecie dziękować oderwanemu od rzeczywistości ministrowi zdrowi oraz tabunom urzędników NFZ za likwidację łóżek w szpitalach....brak kontaktu ministerstwa zdrowia z rzeczywistością powoduje wprowadzanie idiotycznych rozporządzeń....a co do Owsiak i jego działania to duży szacunek i przede wszystkim chcesz dajesz nie chcesz nie dajesz masz wybór....a gadanie że państwo daje tyle i tyle na ochronę zdrowia i że to jest ogromna suma że lewicowa i liberalna WOŚP itp itd ni jak ma się do rzeczywistości skoro prywatna fundacja kupuje karetki żeby za pomocą ich Państwo ratowało życie swoich obywateli którzy płacą wysokie podatki itp itd...państwowe czyli nasze pieniądze(przypominam ze rząd/państwo nie zarabia tylko relokuje NASZE pieniądze) są wydawane na pewno nie tam gdzie potrzeba. Problemem jest bezmyślność w ministerstwie zdrowia oraz burdel w NFZ

 • 3 lata temu | ocena +8 / -5

  JUREK I PLEWY

  Czy to znaczy, że my Polacy jesteśmy tak wyjątkowi, że tylko my wpadliśmy na tak genialny pomysł? No i że – ma się rozumieć – sam guru akcji „Jurek” Owsiak to ktoś na kształt nowego Gandhiego czy innego Proroka? Jak to jest możliwe, że żaden inny naród nie wpadł na taki pomysł jak my i że nigdzie nie pojawił się ichniejszy Owsiak? A może to jest oznaka, że jesteśmy wyjątkowo… naiwni. Że tylko Polaków można nabrać na takie plewy jak robi to nasz „Jurek”? No bo dlaczego żaden inny naród…?

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  Mościewy

  Róbta co chceta czyli osłona polityczna Kwestie celu zbiórki, a także jej finansowych aspektów budzą wątpliwości od początku akcji. Wbrew propagandzie uprawianej przez promotorów akcji WOŚP kwoty zebrane podczas zbiórek nie mają jakiegoś znaczącego wpływu na stan wyposażenia polskich szpitali. Rynek sprzętu medycznego w Polsce to ok. 4 mld zł, Owsiak przeznacza na zakupy sprzętu ok. 65-70 mln czyli mniej więcej 1,5 % tego co ,kupuje się w Polsce dla szpitali i innych placówek medycznych.

 • 3 lata temu | ocena +4 / -1

  x X x

  Kościół pomaga? WOŚP – też pomaga i to jak wesoło. Niczego nie wymagając oprócz pomocy w zbiórce. Potem możecie nawet tarzać się w błocie.

 • 3 lata temu | ocena +10 / -4

  Hakata

  Lewicowa i liberalna ideologia, którą niesie z sobą akcja WOŚP zapewnia jej ochronę przed jakąkolwiek krytyką. Każdy kto zapyta o rozliczenia finansowe, o sens akcji zbierania na sprzęt i robienia wokół tego tak gigantycznego szumu medialnego, kosztów reklamy w telewizji – natychmiast zostaje wrogiem publicznym środowisk lewicowo-liberalnych. Sam zaś Owsiak został wykreowany przez środowiska lewicowe na świeckiego świętego naszych czasów. Otrzymał status „świętej krowy”, kogoś kto nie podlega krytyce. Polakom wmówiono i wmawia się nadal, że akcja Owsiaka jest samym dobrem i że uczestnictwo w niej jest wręcz obowiązkiem i przynosi chlubę.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -3

  Paszkwilant

  Nigdzie na świecie – NIGDZIE – taka akcja jak zbiórka Owsiaka nie występuje. Mówiąc krótko – tylko my Polacy pozwoliliśmy sobie wyprać umysły do tego stopnia, żeby zbierać na zakupy sprzętu, „inwestować” w Amber Gold czy kupować za tysiące złotych garnki warte parę złotych. Pewnie jesteśmy wyjątkowi.

 • 3 lata temu | ocena +7 / -5

  Dobrze Jurek?

  Róbta, co chceta, a od mojego szmalu odpierdalta się.

 • 3 lata temu | ocena +18 / -17

  rabul

  Możecie się wyżywać, produkować, oskarżać, kłamać, manipulować itp itd ale na szczęście wasze harce drodzy jarocińscy internetowi znawcy od wszystkiego nikogo nie obchodzą....Owsiak zrobił więcej dla tego padołu zwanego polską niż wszyscy premierzy i prezydenci a nawet więcej niż szef NBP dla swoich "dziewcząt" tak więc do boju internet dużo "wytrzymie"

 • 3 lata temu | ocena +18 / -13

  jarock

  Mam pytanie .Czy strażacy wlali swoje prywatne paliwo do aut czy przyjechali na happening za państwowe pieniądze? O ekwiwalent oczywiście nie pytam.

 • 3 lata temu | ocena +18 / -7

  Tom

  Teraz pora wesprzec Kijowskiego. Też lubi zbierać i wyciągać z puszek na harleya .

 • 3 lata temu | ocena +9 / -13

  dan

  Widać, że pi..dzielce się odezwały, mam nadzieję, że nie będziecie chcieli korzystać ze sprzętu kupionego przez wośp. Idźdźcie do szamana tadka w razie choroby to was wyleczy. Tacy jesteście mądrzy, to dlaczego sami nie zorganizujecie takiej akcji, której celem jest zakup sprzętu dla szpitali. Komentować i negować wiele to potraficie, ale zrobić coś dobrego to już nie. Fałszywi obłudnicy.

 • 3 lata temu | ocena +19 / -15

  Adel

  Wspaniała inicjatywa!!! Tak trzymać!! WOŚP górą z Owsiakiem!!!! Pomagajmy :-)

 • 3 lata temu | ocena +16 / -20

  wiocha pl

  taki ciemnogrod tylko w jarocinie

 • 3 lata temu | ocena +6 / -12

  hhhh

  zazdrosne świnie kwiczą kwi kwiii

 • 3 lata temu | ocena +17 / -7

  Siema dobrodzieje

  Owsiak mówi : róbta co chceta . I on robi ..

 • 3 lata temu | ocena +37 / -18

  Złoty melon obroniony

  Puścił plotke że odchodzi dla sprawdzenia co ludzie powiedzą ? Teraz to już wolno mu wszystko ....

 • 3 lata temu | ocena +22 / -10

  a

  Kto wymyslił ten tekst "cudowna informacja"? Czyzby Pani Julia prezes Spichlerza Polskiego rocka??

 • 3 lata temu | ocena +21 / -9

  Rooko

  Co tu się dzieje jakieś happeningi się organizuje.Z tego co pamiętam 100tną rocznicą PW w Rynku była niewielka ilość osób zainteresowana a teraz ojej.Czytam o takim pierniczeniu jak nagminne używanie słow mowa nienawiści itp. My zaczynamy iść w stronę tolerancyjnej Europy zach. gdzie jest cenzura.Tym czasem we Francji walki i nie tylko żółtych kamizelek.Stoją wozy opancerzone nietylko francuskie( a w tv małe tylko urywki)Francuzi mają dosyć chcą powrócić do czasów franka do normalności -frexit.Miałem okazje porozmawiać kilka dni temu z niektórymi rodowitymi francuzami i co mówią do nas "Polska to dobry patriotyczny kraj nie dajcie się ogłupić politykom,mediom lewicowym, nie chciejcie ojro bo was okradną jak nas i nie wpuszczajcie ...." i na koniec nie owsiak ale my dajemy do skarbonek

 • 3 lata temu | ocena +25 / -27

  Zainteresowana.

  Jurek jest osobą wiarygodną, która pomaga innym. Każdego dnia patrzę na sprzęt, który dzięki Niemu działa by pomóc potrzebującym- szczególnie tym najmniejszym którzy nie potrafią jeszcze oczerniać ludzi pisząc z nudów i niewiedzy plugawych kłamstw. Tylko te osoby, które w ciężkich chwilach walcząc o życie swoich dzieci patrzą na sprzęt z serduszkami mogą dać prawdziwe świadectwo tego co z naszą drobną pomocą potrafi zdziałać orkiestra ludzkich serc pod wodzą takiego dyrygenta jakim jest Jurek. Ludzie źli i zgorzkniali mogą dalej opluwać wielkie czyny, ale my cieszmy się, bądźmy Razem i mnóżmy dobro przez wiele serc.

 • 3 lata temu | ocena +21 / -17

  quasi

  ...odciąć pewną instytucję religijną od kasy państwowej ( czyt. fundusz kościelny + religia w szkole publicznej ), wywalenie pasożytniczych polityków...i wtedy żadne zalegalizowane żebractwo nie będzie potrzebne.

 • 3 lata temu | ocena +22 / -25

  Mieszkaniec

  Brawo Jurek. Kontynuuj ta piękna inicjatywę która zapoczątkowałes. Wielu znanych polityków nie zrobiło tyle dobrego co Ty dla zwykłych ludzi. I nie ważne ile z tego ma. Liczy się sama idea. W kazdym szpitalu czy innym ośrodku opieki zdrowia widać serducho Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naklejone na sprzęcie zakupionym przez tą fundację która jesteśmy my sami wrzucając pieniążki do puchy!!! Fundacja spełnia swoją rolę . SIEMA !

 • 3 lata temu | ocena +24 / -12

  Qwert

  Po tygodniu przypomniał sobie, że istnieją jasna sprawa, mrówka cała i złoty melon. A ja pamiętam gdy chodził podczas festiwalu w Jarocinie z jakimś bzdetnym hasłem uwolnić słonia, zakładał TPChR, gdy festiwalowa publiczność go wygwizdala po tym jak sprzedał za jej plecami festiwal. Owsiak nie przez przypadek wypłynął w Jarocinie.

 • 3 lata temu | ocena +22 / -11

  jarock

  Parodia. Jak chce komus pomoc to nie patrze kto jest prezesem danej fundacji.

 • 3 lata temu | ocena +14 / -7

  Zobaczymy

  Czy cudowna ???

 • 3 lata temu | ocena +38 / -43

  ja i ty

  Za długo bez kasy nie wytrzymał. Tyle milionów do wzięcia, szkoda aby ktoś inny to zrobił.

 • 3 lata temu | ocena +27 / -26

  Piotr Bandyk

  Brawo ! Jestem dumny! „Jarocin murem za Owsiakiem” super decyzja ! Jestem z Wami zza granicy. Niech bedzie nas (osób dobrego serca) jeszcze wiecej !!! Stańmy w walce z nienawiścią i współczesnym hejtem! Niech dobro zwycięży ! Rodacy!!! Apeluje do Was, pokażcie ile w Was dobra, pokażmy, że wszelkie zło da się zwyciężyć! Pokażmy, że jesteśmy silni i staniemy w obronie ! Mieszkam w Holandii, Rotterdam wywiesił polskie flagi- Oni są z nami ! HEJT jest najgorszą bombą we współczesnym świecie, zatem nie pozwólmy by ta bomba wybuchła !!! Wspierajmy sie ! Jeden za wszystkich to wszyscy za Owsiakiem ! Dobro, empatia i braterstwo... tego nam potrzeba! Nie chcemy kolejnej wojny, nie chcemy walki... My chcemy DOBRA !!!

 • 3 lata temu | ocena +29 / -33

  Ja30

  Super informacja brawo Jurek nie poddawaj się Polacy są z Tobą ;)

 • 3 lata temu | ocena +18 / -23

  gminnik

  A sieć Jerzy nie jest osibą wiarygidną. Tyle w temacie.