Reklama

Jerzy Owsiak zostaje z WOŚP: "Cudowna informacja". Happening w Jarocinie będzie

Opublikowano:
Autor:

Jerzy Owsiak zostaje z WOŚP: "Cudowna informacja". Happening w Jarocinie będzie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Happening. Jarocin. Jarocin murem za Owsiakiem.

 

 

- Dla wielu z nas, także dla mnie, świat runął, świat się zakończył. Przez cztery godziny prowadziłem jeszcze finał, aby o 24.00 pożegnać się ze wszystkimi, dziękowaliśmy wszystkim, który założyli prawie 1.700 sztabów – mówił Jerzy Owsiak. - Następnego dnia Paweł złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu fundacji. To nie oznaczało, że nie jestem związany z fundacją, że fundacja zawiesza swoje działanie. (…) To ja czułem się również odpowiedzialny za to wszystko, co się stało. Wycofałem siebie z takich sytuacji decydujących. Przez kilka dni wydarzyły się Paweł rzeczy niezwykłe, wprost niezwykłe. Z jednej strony jedno serce zgasło, a z drugiej miliony się otworzyły.

 

Szef WOSP tłumaczy, że przekonały go między innymi słowa żony zmarłego prezydenta i innych wpływowych postaci między innymi ze świata kultury.

 

- Kiedy wzruszająco powiedziała, żeby orkiestra grała tak nadal, jak gra i kiedy podczas tej mszy usłyszałem parę bardzo ważnych słów, a masa ludzi prosiła, żeby orkiestra była w takim kształcie jak dotychczas, pomyślałem sobie, że to życie się odradza na nowo. Tak chcemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedział Owsiak. - Powiem ci Paweł krótko – bierzemy się za robotę, wracam do roboty i bierzemy się jeszcze dziesięć razy mocniej i to jest ten moment, żeby cała ta sytuacja nawet na milimetr nie poszła w zaświaty. To właśnie pokazuje, że twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą. Tak będę grał z orkiestrą i będę prezesem fundacji.

 

Decyzja Owsiaka wywołała falę entuzjazmu w sieci. Cieszą się zwłaszcza ci, którzy od lat są z WOSP. Wśród nich jest cała rzesza naszych mieszkańców.

 

- Jurek z nami zostaje i to jest cudowna informacja – mówi Kinga Pelec, komendantka hufca ZHP w Jarocinie. - Organizacja jutrzejszego spotkania jest już bardzo daleko posunięta, zgłosiło się wiele organizacji - między innymi strażacy i medycy, którzy pragną wyrazić poparcie dla Jerzego Owsiaka. W związku z tym happening się odbędzie. Super, że w takiej optymistycznej atmosferze, a my będziemy mogli pokazać siłę Jarocina, bo przecież pamiętamy, że tutaj rozpoczęła się ta wspaniała idea.

 

Happening odbędzie się jutro (niedziela 20 stycznia) o godzinie 20.00 na jarocińskim rynku. Organizatorzy zapraszają ze zniczami i świecami. Pokażmy jak jest nas dużo i jak ważna jest dla nas idea, którą szerzy twórca WOŚP.

 

[AKTUALIZACJA, niedziela 21:00]

Na rynku w Jarocinie zjawiło się kilkaset osób, w tym harcerze i strażacy z ochotniczych straży pożarnych działających na naszym terenie. Zapalono znicze, które ułożono w kształt serca. Było też wspólne śpiewanie i przemówienia, między innymi szefa straży pożarnej i prezesa szpitala, którzy mówili o sprzęcie, jaki trafił na nasz teren za pośrednictwem WOŚP. 

Więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do oglądania LIVE

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE