Reklama

28. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ PROGRAM na naszym terenie

Opublikowano:
Autor:

28. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ PROGRAM na naszym terenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Lekcję gry na dudach wielkopolskich wraz z opowieścią o młodzieńczym zamiłowaniu do gry na tym instrumencie, otwieraniu z kapelą dudziarską festiwalu w Jarocinie zaoferował na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

 

 

Dodatkowo dla zwycięzcy licytacji i jego rodziny włodarz gminy wystąpi z mini koncertem. Cena wywoławcza to 100 zł. Licytacja odbędzie się w niedzielę 12 stycznia podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie. Pierwsze aukcje przekazanych przedmiotów zaplanowano na godz. 16.30, a drugą turę od godz. 19.00.

 

 

Ale podczas wielkiego finału będzie się działo znacznie więcej. Już od godz. 10.00 w JOK-u odbywać się będą warsztaty, a od 15.00 występy artystyczne. Na scenie pojawią się uczniowie ze Szkoły Tańca „Jast” Jarocin oraz Feel The Beat Family. Dla publiczności zagrają zespoły: nasz rodzimny "Pogo-Dni" oraz "Wszyscy Byliśmy Harcerzami". Gwiazdą wydarzenia będzie działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami zespół "Golden Life". [CZYTAJ TUTAJ]

 

 

W organizacji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście swe siły połączyły: Gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, JOK Jarocin, SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie, Kontrapunkt, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz RoweLOVE-Jarocin. Osobne sztaby w Jarocinie mają również Zespół Szkół Społecznych (80 wolontraiuszy) oraz Organizacja Harcerska "Rodło" (70 wolontariuszy). 

W tym roku uzbierane pieniądze zasilą zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

Na terenie gminy Żerków finał organizuje sztab zarejestrowany przez Fundację Zerknij Tu [CZYTAJ TUTAJ]  Drugi działać będzie, jak co roku, w Szkole Podstawowej Dobieszczyźnie.

 

W gminie Kotlin będą kwestować również wolontariusze z dwóch sztabów. Jeden, zaledwie kilkuosobowy tworzony przez oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz drugi zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kotlinie z pomocą Domu Kultury. Od godz. 16.00 zaplanowano koncert z licytacjami atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców gminy Kotlin i sztab WOŚP w Warszawie. Na scenie zaprezentują się m.in. Zespół Akordeonowy "Kotlin", zespół "Thumbnail", wokaliści sekcji DKK "Music voice and Joy", tancerze ze "Studia Kreacji Ruchu", przedszkolaki ze "Słoneczka" oraz nieco starsi śpiewacy z Chóru Arion.

 

W Nowym Mieście sztab Gminnego Ośrodka Kultury liczy 30 wolontariuszy. Koncert wraz z licytacjami rozpocznie się o godz. 17.00.

 

Gmina Jaraczewo nie ma co prawda swojego samodzielnego sztabu, ale i tak włączy się w pomoc dzieciom. Koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia będzie okazją również od kwestowania na rzecz WOŚP. [SZCZEGÓŁY TUTAJ]
 

Swój finał WOŚP organizuje w tym roku Golina. Początek o godz. 11.00 w Domu Katolickim, gdzie odbędzie się loteria, licytacja, kiermasz rzeczy używanych, jak również występy artystyczne dzieci i młodzieży, Klubu Seniora oraz instruktaż z zasad udzielania pierwszej pomocy. Panie z "Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki" będą czekać na wszystkich z ciastem i gorącymi napojami. Od godz. 16.00 impreza przeniesie się do szkoły. Tam na sali gimnastycznej odbędzie się turniej piłkarski dla młodych piłkarzy Gromu Golina i ich rodziców (wejście na salę tylko w czystym obuwiu sportowym). Przed ostatnim meczem odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu młodych strażaków z OSP Golina.

 

Ponadto od godz. 16.30 będzie otwarta świetlica szkolna, a w niej gry i zabawy planszowe oraz mini turniej na konsoli. W golińską inicjatywę włączyła się też miejscowa filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. To tam od godz. 16.30 można będzie posłuchać bajek w ramach akcji głośnego czytania oraz wyklejać serca WOŚP. Po zakończeniu turnieju wszyscy udadzą się na szkolne boisko, gdzie puszczone zostanie "Światełko do nieba".

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE