Reklama

Reklama

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY. To jest dobra informacja. Śpimy godzinę dłużej

Opublikowano: sob, 24 paź 2020 12:11
Autor:

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY. To jest dobra informacja. Śpimy godzinę dłużej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Zmiana czasu. Zegarki. Czas letni. Czas zimowy.
 

 

Dzisiaj w nocy (z 24 na 25 paźzdiernika) zmieniamy czas letni na zimowy. Przestawiamy zegarki z 3:00 na 2:00.
 

 

W Polsce zmianę czasu wprowadzano już wiele razy, między innymi podczas okupacji niemieckiej. Dzisiejsze reguły zmiany czasu są stosowane nieprzerwanie od 1977 roku.
 

Stosowanie czasu letniego miało dostosować czas aktywności ludzi do światła słonecznego. Opóźnienie zimą pory rozpoczęcia pracy o godzinę, ma teoretycznie powodować mniejsze zużycie prądu i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach podczas dojazdów do pracy.

 

Jednak dotychczas nie udowodniono, żeby zmiana czasu przynosiła jakiekolwiek oszczędności, niektórzy naukowcy uważają nawet, że jest wprost przeciwnie. Już sam proces przestawiania zegarów jest kosztowny m.in. dla transportu, bankowości, systemów informatycznych, a u większości ludzi powoduje czasowe rozregulowanie zegara biologicznego.

Kilka lat temu Polskie Stronnictwo Ludowe stworzyło dobrze przyjęty przez społeczeństwo projekt zakładający likwidację zmiany czasu w Polsce. Poparły go wszystkie kluby parlamentarne działające w ówczesnym parlamencie. Niestety został  negatywnie zaopiniowany przez rząd. Głównie z powodu sprzeczności z przepisami UE.

Komisja przeprowadziła konsultacje społeczne, z których wynika, że niemalże 85 proc. badanych jest za zniesieniem zmiany czasu. Następnie KE zaproponowała wprowadzenie zmian w ustawie regulującej zmianę czasu, muszą się jednak jeszcze na to zgodzić kraje członkowskie i Parlament Europejski ]ZOBACZ TUTAJ]

Ostatnia obowiązkowa zmiana czasu na letni miała nastąpić 31 marca 2019 roku. Potem każde z krajów UE do kwietnia 2019 roku musiały zdecydować o zamiarze zastosowania na stałe czasu letniego lub zimowego. Państwa, które wybrałyby tę drugą opcję, mogłyby ostatni raz wprowadzić czas zimowy w niedzielę 27 października 2019 roku.

 

Niestety te uregulowania nie doszły ostatecznie do skutku, Dlatego dzisiaj w nocy (z soboty na niedzielę 25 października) Przestawiamy zegarki z 3:00 na 2:00. Dobre jest to, że w niedzielę pośpimy dzięki temu dłużej o godzinę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  jacekpl

  Strona i artykuł z automatu tu rok już mija i znów dłużej śpimy do wiosny i tak godzina więcej co pojawiło się w Azjatyckiej tv My Dangerous Wife https://www.youtube.com/watch?v=rH4WxRIDtxQ w wersji ru http://dorama.cc/4865-naui-wiheomhan-anae-1392534.html https://pl-pl.facebook.com/NajbardziejKochamDramy/videos/my-dangerous-wife/1201575886877078/

 • 3 lata temu | ocena +3 / -3

  jacekpl

  Godzina z dramami o 1h dłużej i tak do ilości tak doba ma za mało a dzisiaj gala była SBS SEOUL AWARDS https://openload.co/embed/ABpMXVyFPV4 https://www.youtube.com/watch?v=Cy89IF4U0QA