Reklama

Droga w przebudowie. Wykonawca ma czas do czerwca 2021 r. [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 22 sie 2020 15:32
Autor:

Droga w przebudowie. Wykonawca ma czas do czerwca 2021 r. [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

To jedna z dróg powiatowych, która łączy dwie gminy - Jarocin i Kotlin. Długo czekała na przebudowę. Półtora kilometra to odcinek gruntowy. Teraz to się zmieni. Rozpoczęła się bowiem przebudowa. Wykonawca ma czas do czerwca 2021 roku.

 

Chodzi o prawie 3-kilometrową drogę z Hilarowa do Woli Książęcej. W ramach przebudowy na całej długości położony zostanie nowy asfalt. Droga będzie miała 5,5 metra szerokości.

 

Poza tym w Hilarowie powstanie chodnik z kostki brukowej, a na odcinku 873 metrów planowane jest ułożenie kanalizacji deszczowej.

 

Koszt zadania oszacowano na 5,35 miliona złotych. Powiat pozyskał na ten cel 3 miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Kolejne 200 tysięcy dołożyła gmina Jarocin, na terenie której położona jest część drogi.

 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz, które na zakończenie przebudowy ma czas do czerwca 2021 roku.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE