Reklama

Zbiera się Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie absolutorium dla zarządu

Opublikowano: czw, 24 cze 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Zbiera się Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie absolutorium dla zarządu  - Zdjęcie główne

Zbiera się Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie absolutorium dla zarządu | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbiera się Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie absolutorium dla zarządu. Radni zdecydują czy ubiegłoroczny budżet został wykonany prawidłowo.

Reklama

Przewodniczący Jan Szczerbań zwołał kolejne obrady Rady Powiatu Jarocińskiego. To najważniejsze posiedzenie w roku.

W programie znalazła się tak zwana część absolutoryjna, czyli rozliczenie trzyosobowego zarządu powiatu w składzie: starosta Lidia Czechak, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak i członek zarządu Mariusz Stolecki, z wykonania budżetu za 2020 rok.

Przewidziane są między innymi zapoznanie się radnych z raportem o stanie powiatu jarocińskiego za ubiegły rok oraz debata nad tym raportem.

Radni przegłosują udzielenie zarządowi wotum zaufania, wysłuchają sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu, sprawozdania finansowego powiatu oraz informacji o stanie mienia.

Zbiera się Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie absolutorium dla zarządu. Wcześniej przewidziana jest dyskusja

W programie przewidziano również odczytanie oceny wykonana ubiegłorocznego planu finansowego powiatu dokonanej przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz wniosku komisji rewizyjnej rady powiatu dotyczącego udzielenia absolutorium zarządowi za 2020 rok.

Zanim jednak radni przegłosują uchwałę w tej sprawie odbędzie się dyskusja na temat całego bloku tematów odnoszących się do wykonania powiatowych finansów w 2020 roku.

Zbiera się Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie absolutorium dla zarządu i 4 uchwały

Po zakończeniu części absolutoryjnej sesji radni zapoznają się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2021-2022 i rozpatrzą projekty czterech uchwał. Między innymi w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2021 - 2030 oraz w tegorocznym budżecie powiatu.

Na koniec przewidziane są interpelacje i zapytania radnych, wnioski i oświadczenia oraz wolne głosy i wnioski.

Rada Powiatu Jarocińskiego spotyka się na XLII sesji dzisiaj - 24 czerwca, początek o godz. 13.00 w sali nr 30 Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy