Reklama

Reklama

Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji

Opublikowano: pon, 24 maj 2021 11:29
Autor: | Zdjęcie: A. Konieczna

Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji - Zdjęcie główne

Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji (na zdjęciu od prawej: poseł PiS Tomasz Łąwniczak, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, wojewoda weilkopolski MIchał Zieliński, starosta Lidia Czechak, członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki) | foto A. Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji. W Starostwie Powiatowy w Jarocinie podpisana została umowa na sfinansowanie utworzenia placówki.

Reklama

Domy Samotnej Matki to miejsca, w których kobiety wychowujące dzieci w pojedynkę oraz te, które są w ciąży i w trudnej sytuacji życiowej, mogą znaleźć schronienie i stanąć na nogi. Wbrew nazwie ośrodki oferują wsparcie także samotnym ojcom z małoletnimi dziećmi oraz innym opiekunom.

Zakres działania placówek zakłada oprócz pomocy materialnej, także wsparcie psychologiczne i prawne. Jest ono kierowanie również do tych kobiet, które planują oddanie dziecka do adopcji, poprzez opiekę przed i tuż po porodzie.

Skierowanie do domu wydaje starosta. Kobieta, która stara się o przyjęcie, powinna zgłosić się do właściwego ośrodka pomocy społecznej. Jeżeli jednak sytuacja jest bardzo poważna i na przykład zagrożone jest życie i zdrowie kobiety lub jej dziecka, wówczas przyjęcie następuje w trybie natychmiastowym, bez skierowania.

Maksymalnie kobieta może przebywać w DSM-ie rok. Termin ten może zostać wydłużony ze względu na szczególną sytuację kobiety.

Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji. Są pieniądze na utworzenie placówki

Taką pomoc samotne matki i kobiety w ciąży, które są w trudnej sytuacji, znajdą w Domu Samotnej Matki, który ma powstać w powiecie jarocińskim.

Zdecydowała o tym minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Za decyzją poszły także pieniądze. W starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się dzisiaj - 24 maja, podpisanie umowy na przekazanie z ministerstwa dofinansowania do utworzenie DSM-u w wysokości prawie 1 mln zł.

Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji. Do dyspozycji będzie 18 miejsc

Dom zostanie utworzony w Dobieszczyźnie, w budynku, gdzie do niedawna był dom dziecka prowadzony przez siostry salezjanki. Po rezygnacji z tej działalności obiekt został przejęty przez Caritas. I to właśnie ta organizacja wyszła z inicjatywą umiejscowienia tam Domu Samotnej Matki.

- Połowa tego budynku jest zajęta przez Środowiskowy Dom Samopomocy, a w drugiej części mógłby się znaleźć Dom Samotnej Matki - wyjaśnia Mariusz Stolecki, członek zarządu powiatu, który zajmuje się sprawami z zakresu polityki społecznej.

Do placówki już od stycznia 2022 roku mają trafiać osoby potrzebujące pomocy z całego województwa wielkopolskiego. Dom będzie dysponował 18 miejscami.

Powiat. Będzie dom dla samotnych matek w trudnej sytuacji. Umowę podpisano na 5 lat

Powstanie domu jest w fazie przygotowań. Starostwo w najbliższym czasie ogłosi konkurs i wybierze organizację, której powierzy poprowadzenie ośrodka przez najbliższe 5 lat - na tyle bowiem została podpisana umowa z wojewodą na finansowanie DSM-u.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -7

  Won

  Wynocha pisiory z powiatu!

  • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -4

   I love PiS

   Ha ha ha niedoczekanie

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -4

  jarock

  Brawo Pani Starosto !

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Jolo

  Z całym szacunikiem Ks. Piotr się nadaje ale do prowadzenia koła caritas a nie całego caritasu.

 • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Kot

  Ten cały dyrektor jakiś udziwniony. Ciekawe gdzie go znaleźli?

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  Pies

  Nowy dyrektor ogłasza zbiórkę na Dobieszczyzne to skąd w końcu te pieniądze. Kto daje a kto udaje ?

 • 5 miesięcy temu | ocena +7 / -1

  kola

  A to są jej pieniądze? czy może nasze?

 • 5 miesięcy temu | ocena +9 / -1

  kot

  Co z własnej kieszeni dała? To jej pieniądze czy nasze? Trochę uczciwości i skromności by się przydało. Bo to wygląda na obłudę moim zdaniem

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  Xxx

  A gdzie przedstawiciel Caritas ?