Kolejna rozbudowa jarocińskiego szpitala rozpoczęła się ponad rok temu. Inwestycja wiązała się także z modernizacją budynku głównego, czyli tak zwanej starej części lecznicy.
Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 8 milionów złotych i z budżetu powiatu - ponad 5,4 milionów złotych.
Oddział wewnętrzny jarocińskiego szpitala na jednej kondygnacji
Inwestycja zakładała modernizację budynku głównego oraz powiększenie go o dwupiętrowy obiekt.Dzięki temu szpital będzie mógł uruchomić Poradnię Lekarza Rodzinnego i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
W przebudowanej części znajdą się:
- w piwnicy Poradnia Lekarza Rodzinnego,
- na parterze oddział dziecięcy (15 łóżek) wraz z punktem przyjęć (1 łóżko),
- na I piętrze oddział wewnętrzny (łącznie 36 łóżek z węzłami sanitarnymi),
- na II piętrze planowane są biura i gabinety, miedzy innymi dyrektora medycznego szpitala.
Natomiast, oddział dziecięcy zostanie przeniesiony do zwolnionej i wyremontowanej części po oddziale wewnętrznym oraz dawnej izbie przyjęć.
W zwolnionych pomieszczeniach szpital planuje też utworzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy na 35 łóżek.
- W najbliższym czasie będziemy występować do Narodowego Funduszu Zdrowia, żeby dostać finansowanie na ten cel - zapowiada Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.
Jako pierwszy zostanie otwarty oddział wewnętrzny
Po zakończeniu prac budowlanych i wykończeniowych, przeprowadzono odbiory. Wykonawca uzyskał już pozytywną opinię straży pożarnej.
- Inspekcja sanitarna wniosła kilka uwag. Trzeba to poprawić i myślę, że tu też będzie pozytywna opinia - mówi szef szpitala.
I dodaje:
- Jako pierwszy do pracy będzie przygotowany oddział wewnętrzny.
Oficjalne otwarcie ma się odbyć w poniedziałek - 18 września. Dwa dni później nastąpi przeniesienie pacjentów do nowych pomieszczeń interny.
Prezes szpitala podkreśla zaangażowanie prywatnych przedsiębiorców w kompletowanie wyposażenia nowych pomieszczeń dla oddziału wewnętrznego. Chodzi o specjalistyczne łóżka, których sponsorami są firmy - nie tylko lokalne. Koszt takiego łóżka to ponad 11 tys. zł.
- Wyszedłem z taką inicjatywą i muszę przyznać, że odzew bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, co świadczy o zrozumieniu roli szpitala. Mamy już ponad 20 deklaracji zakupu łóżek, których potrzeba 36. Myślę jednak, że uda się skompletować wszystkie - podkreśla Henryk Szymczak.
Oddanie do użytku oddziału dziecięcego później
Oddanie do użytku oddziału dziecięcego szef lecznicy planuje trzy tygodnie po wewnętrznym.Dlaczego akurat taka kolejność? Okazuje się, że decydujące były terminy wykonania mebli na te dwa oddziały.
- Firma, która wygrała przetarg, nie jest w stanie wykonać wszystkich mebli w jednym czasie - wyjaśnia prezes szpitala.
I dodaje:
- Uroczystość otwarcia oddziału dziecięcego odbędzie się według nieco innego klucza. Chcę zaprosić lekarzy pediatrów z poradni naszego powiatu, żeby zobaczyli, jakie mamy warunki i jakie są możliwości współpracy. Nie przeczę, że liczę na integrację tego środowiska, bo jest ona bardzo potrzebna i może się tylko przysłużyć naszym najmłodszym pacjentom - uważa prezes.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.