Kolejna rozbudowa jarocińskiego szpitala rozpoczęła się nieco ponad rok temu. Inwestycja wiązała się także z modernizacją budynku głównego, czyli tak zwanej starej części lecznicy.
Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 8 milionów złotych i z budżetu powiatu - ponad 5,4 milionów złotych.
W rozbudowanym szpitalu w Jarocinie przewidywane są nowe rodzaje działalności
Poprzedni etap rozbudowy zakończył się trzy lata temu. Wówczas do nowego budynku przeniosła się między innymi ginekologia i położnictwo. Teraz placówkę czekają kolejne zmiany.W ubiegłym roku rozpoczęła się kolejna przebudowa i rozbudowa lecznicy. Inwestycja zakłada modernizację budynku głównego oraz powiększenie go o dwupiętrowy obiekt.
Dzięki temu szpital będzie mógł uruchomić nowe rodzaje działalności, takie jak Poradnia Lekarza Rodzinnego i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
W przebudowanej części znajdą się:
- w piwnicy Poradnia Lekarza Rodzinnego,
- na parterze oddział dziecięcy (15 łóżek) wraz z punktem przyjęć (1 łóżko),
- na I piętrze Oddział Wewnętrzny (łącznie 36 łóżek z węzłami sanitarnymi),
- na II piętrze planowane jest utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
Natomiast oddział dziecięcy zostanie przeniesiony do zwolnionej i wyremontowanej części po oddziale wewnętrznym i dawnej izbie przyjęć.
Termin rozbudowy jarocińskiego szpitala został wydłużony
Prezes spółki Szpital Powiatowy w Jarocinie podkreśla, że jednym z ważniejszych elementów procesu przebudowy placówki był harmonogram prac.
- Nie mogliśmy przerwać pracy szpitala. Wszystko musiało zostać tak zaplanowane i zorganizowane, aby nie kolidowało z funkcjonowaniem placówki i pacjentów - zaznaczał Henryk Szymczak.
Szef szpitala przewidywał, że przenosiny oddziałów do nowych pomieszczeń rozpocznie się w marcu tego roku. Tak się jednak nie stało.
- Powodem wydłużenia terminu były okoliczności niezależne od szpitala i od wykonawcy. W szczególności wpłynęła na to konieczność zmiany modelu mostów medycznych, które będą montowane w nowej części. Producent tych, które planowaliśmy zastosować, zaprzestał ich produkcji - tłumaczy prezes szpitala.
Zgodnie z aneksem do umowy podpisanym z wykonawcą termin zakończenia robót budowlanych został wydłużony do końca czerwca, a uzyskania pozwolenia na użytkowanie do końca lipca.
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sierpniu będziemy się przeprowadzać - stwierdza Henryk Szymczak.
W ostatnim czasie z rozbudową szpitala zapoznał się burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała. Przypomnijmy, że prawdopodobnie od przyszłego roku w Jaraczewie szpital uruchomi poradnię ginekologiczną i nie wykluczone jest powstanie poradni ortopedycznej [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.