Reklama

Reklama

Pochodnie, fajerwerki i relacja na żywo. Witaszyce witają nowy wóz bojowy [WIDEO]

Opublikowano: sob, 23 gru 2017 19:20
Autor:

Pochodnie, fajerwerki i relacja na żywo. Witaszyce witają nowy wóz bojowy [WIDEO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Gmina Jarocin. Straż Jarocin. OSP KSRG Jarocin. OSP Witaszyce. Nowy wóz OSP Witaszyce. Szaman w OSP

 

Od kilku dni na swoim profilu w mediach społecznościowych zapowiadali wyjazd do fabryki w Kielcach po wyczekiwanego Mana GCBA 6/40 TGM. Potem na bieżąco relacjonowali odbiór nowego pojazdu, wreszcie przejazd do Witaszyc. To miał być dla ochotników świąteczny prezent i był. W czwartek po południu man zajechał po remizę.

 

Auto witała spora grupa mieszkańców. Utworzono szpaler z pochodniami i uruchomiono syrenę alarmową. Były nawet fajerwerki [ZOBACZ WIDEO], a na koniec runda honorowa.

 

Samochód kosztował ponad 1,4 mln zł. Pieniądze na zakup pojazdu pochodziły z częściowo umarzalnej pożyczyki zaciągniętej przez gminę Jarocin w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Narodowego FOŚiGW, Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego i własnych środków OSP Witaszyce.

 

Pojazd ochrzczono imieniem "Szaman" - na pamiątkę zmarłego na początku grudnia 48-letniego Krzysztofa Szymańskiego, druha OSP Witaszyce. „Krzysztof nie doczekał przywitania, ale teraz już na zawsze będzie jeździł z nami na akcję – napisali strażacy na swoim profilu FB.

 

Pojazd ma między innymi zbiornik o pojemności 6 tys. litrów wody, 600 litrów środka pianotwórczego, autopompę, działko wodne o dużej wydajności, wyciągarkę i maszt oświetleniowy LED. Dodatkowo auto wyposażono 6 nadciśnieniowych aparatów powietrznych, zestaw narzędzi hydraulicznych, spalinową piłę tarczową do stali i betonu, pilarkę ratowniczą, wentylator oddymiający z funkcją podawania piany lekkiej, pompę pływającą oraz pompę do cieczy ropopochodnych wraz sprężarką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.