Reklama

Zmiany w parafiach. Zobacz, w których

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Zmiany w parafiach. Zobacz, w których - Zdjęcie główne

Zmiany w parafiach. Zobacz, w których | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zostały ogłoszone zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej i diecezji kaliskiej. Zobacz, gdzie na terenie Ziemi Jarocińskiej będą nowi proboszczowie.

Reklama

Wakacje to czas zmian personalnych w parafiach. Z terenu Ziemi Jarocińskiej w tym roku dotyczą one aż ośmiu proboszczów i jednego administratora.

Zmiany w parafiach. Kto będzie nowym proboszczem?

Decyzją księdza biskupa Damiana Bryla, ordynariusza kaliskiego, dotychczasowi administratorzy parafii zostali mianowani proboszczami. Dotyczy to m.in. księdza Piotra Nowaka z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach.Został mianowany administratorem 18 listopada 2017 roku, czyli w czasie, gdy w parafii doszło do zatrzymania wikariusza oraz rezygnacji dotyczasowego proboszcza. Zmiana nastąpi z początkiem lipca. 

Zmiany w parafiach. Kto przejdzie na emeryturę?

Miesiąc później na emeryturę odejdą dwaj wieloletni proboszczowie: ksiądz Janusz Pytlik z parafii św. Andrzeja w Golinie a jednocześnie kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia oraz ksiądz kanonik Jerzy Rychlewski z parafii św. Zofii w Sławoszewie, który jest również kapelanem jarocińskich strażaków. Na ich miejsce zostali wyznaczeni: w Sławoszewie - ksiądz Krzysztof Matuszewski, dotychczasowy wikariusz w parafii Skalmierzyce oraz ksiądz Grzegorz Stachurski, który do tej pory był proboszczem w parafii Pichlice. Obejmą nowe parafie z początkiem sierpnia.

Zmiany w parafiach. Gdzie nastąpią w diecezji kaliskiej?

Zmiany obejmą też parafie archidiecezji poznańskiej. Nastąpią z dniem 1 sierpnia. Dotyczy to Kolniczek i Cielczy. Ksiądz Krzysztof Kruk, który był duszpasterzem w Cielczy zaledwie rok, od 1 sierpnia obejmie aż dwie parafie: Nawiedzenia NMP w Luboszu i Matki Boskiej Częstochowskiej w Mościejewie. Coraz częściej z powodu braków kadrowych mniejsze parafie mają wspólnych proboszczów. Zastąpi go ksiądz Radosław Nowak, który przyjdzie z parafii św. Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym. Nowym proboszczem w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kolniczkach został mianowany ks.Roman Gajewski, do tej pory sprawował ten urząd w parafii św. Jadwigi w Grodzisku Wlkp..Od 1989 roku proboszczem jest ksiądz kanonik Ryszard Fabisz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy