Reklama

W jarocińskim parku powstaje stylowy kompleks kawiarniano-restauracyjny [ZDJECIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jarocińskim parku powstaje stylowy kompleks kawiarniano-restauracyjny.

Reklama

Miejski park i pałac Radolińskich w Jarocinie w ciągu ostatnich kilku lat przeszły zupełną metamorfozę.  

Nowe oblicze parku Radolińskich w Jarocinie

Park został uporządkowany, powycinano samosiejki i nasadzono brakujące drzewa oraz inną zieleń. Parkowe alejki zyskały nowe nawierzchnie oraz oświetlenie.

Renowacji poddany został także pałac Radolińskich - tak w środku, jak i na zewnątrz. W pomieszczeniach swoją siedzibę znalazło Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Małe Centrum Nauki Kopernik.

Na terenie parku - w innowacyjnej formie odbudowany został również amfiteatr.

Wszystko to tworzy kompleks, którym zachwycają się nie tylko mieszkańcy.

Powstaje stylowy kompleks w parku Radolińskich w Jarocinie

A to nie wszystko. Między ulicą Kasztanową a pałacem Radolińskich w miejscu starych zabudowań gospodarczych i dawnego domu ogrodnika powstaje założenie kawiarniano-restauracyjne z hotelikiem butikowym (hotel wysokiego standardu, zaspokajający nierzadko wyszukane, luksusowe i wyrafinowane potrzeby - przyp. red.).  

Inwestorem jest Radosław Banszyński, właściciel firmy Birex, który w 2016 roku wygrał, ogłoszony przez gminę, przetarg na 30-letnią dzierżawę nieruchomości na terenie parku [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Jak się okazało zabytkowe budynki gospodarcze były w bardzo złym stanie i trudno byłoby je zaadaptować na cokolwiek. W związku z tym wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na wyburzenie zniszczonych zabudowań i przystał na nowy projekt zagospodarowania terenu, który przedstawił właściciel firmy Birex.

Plan uwzględniał odtworzenie najstarszego budynku z 1910 roku - tak zwanego domu ogrodnika położonego przy bramie wjazdowej do parku, gdzie powstaje tam hotelik butikowy.

Realizacja nowego kompleksu przewiduje także adaptację i przebudowę istniejącego budynku, który stanie się restauracją z dobudowaną salą w formie oranżerii. Będzie to także przestrzeń do realizacji przedsięwzięć kulturalnych.

Jest termin oddania do użytku stylowego kompleksu w parku Radolińskich w Jarocinie

Prace są dość zaawansowane i widać już ich pierwsze efekty - zobacz galerię ZDJĘĆ.

- Według planu wszystkie prace mają się zakończyć 30 kwietnia przyszłego roku - informuje Radosław Banszyński, właściciel firmy Birex.

Na okres jesienny planowane jest zagospodarowanie otoczenia budynków i nasadzenia zieleni. Jak zapowiada właściciel firmy Birex, wkrótce teren wokół obiektów zostanie udostępniony dla odwiedzających park.

Z kolei zimą prowadzone będą prace wykończeniowe wewnątrz budynków.

- Dom ogrodnika jest na etapie przygotowania dokumentacji do oddania do użytku. W pozostałych prowadzone są prace przy elewacjach.   

Inwestor ma nadzieję, że termin otwarcia obiektów uda się dotrzymać.

- Mieliśmy tak dużo problemów po drodze, że nie chcę niczego deklarować. Cały czas są ustalenia konserwatorskie. Jesteśmy pod stałą kontrolą i presją, nie możemy się pospieszyć. Do tego jeszcze był czas pandemii, dlatego nie przywiązuję się za bardzo do terminów - stwierdza Radosław Banszyński.   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy