Reklama

Kolejny raz alpiniści prowadzą prace pielęgnacyjne w parku Radolińskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny raz alpiniści prowadzą prace pielęgnacyjne w parku Radolińskich.

Reklama

Alpiniści w parku w Jarocinie. Żeby było bezpiecznie

Otóż po raz kolejny pojawili się tam alpiniści. Po co zostali zatrudnieni? Okazuje się, że usuwają suche i zagrażające bezpieczeństwu drzewa.

A że prace w parku muszą być prowadzone ze szczególną uwagą i ostrożnością na dużej wysokości, to potrzebne były wykwalifikowane osoby.

Drzewa są ścinane techniką cięcia sekcyjnego za pomocą technik alpinistycznych i spuszczania kontrolowanego gałęzi, konarów, czy części pnia za pomocą lin na ziemię.

Ma to na celu wykluczenie zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz innych drzew w parku. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć roślinność: drzewa, krzewy, byliny, trawniki, łąki kwietne. W uzasadnionych przypadkach wykonywana jest także ścinka sekcyjna drzew z użyciem podnośnika koszowego.

Alpiniści w parku w Jarocinie. Usuną 48 drzew

Pozwolenie na prowadzenie prac wydał Wielkopolski Konserwator Zabytków. Usunięte zostaną 44 drzewa, które są suche i zagrażają bezpieczeństwu oraz 4 drzewa w związku z budową kładki.

Wykonywane zostaną również zabiegi pielęgnacyjne na pomniku przyrody -  buku pospolitym „Hugo”. Pomnikowy buk znajdujący się za ciekiem Lipinka, niestety również jest suchy.

- W związku z tym, że jest to drzewo pomnikowe, podjęta została decyzja o jego pozostawieniu i wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych - ścięciu pni do takiej wysokości, aby zminimalizować zagrożenie - informuje Marzena Jeleniewska - Jankowska, miejski ogrodnik, kierownik referatu zieleni miejskiej. - Pozwoli nam to zachować drzewo, jako świadka, będącego miejscem bytowania tysięcy wzajemnie od siebie zależnych gatunków owadów,  pajęczaków, ślimaków i innych - dodaje urzędniczka.

Alpiniści w parku w Jarocinie. To firma z gminy Pleszew

Prace w parku miejskim mają potrwać do 15 grudnia. Zadanie wykonuje firma Zakład P.U.H. Pinus Mateusz Olszanowski z Lenartowic (gm. Pleszew), która przedłożyła najtańszą ofertę w przetargu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy