Reklama

Kierowca BMW śmiertelnie potrącił 20-latkę na pasach w Jarocinie. Co jeszcze zarzuca mu prokuratura?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartosz B. z gminy Jarocin wsiadł w BMW. Znacznie przekroczył prędkość. Biegli stwierdzili, że w terenie zabudowanym jechał 112 km/h. Na przejściu dla pieszych na ul. Poznańskiej w Jarocinie wjechał w dziewczynę. Zginęła na miejscu. Oskarżony kierowca stanie przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Aktem oskarżenia objęto jeszcze dwie inne osoby.

Reklama

Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na ul. Poznańskiej w Jarocinie, w którym zginęła 20-letnia dziewczyna. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 16 maja tego roku na wysokości restauracji Walcerek. 19-letni kierowca śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. 

20-letnia dziewczyna zginęła na przejściu dla pieszych na ul. Poznańskiej w Jarocinie

Bartoszowi B. z gminy Jarocin prokurator przedstawił trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy tragicznego wypadku. 20-latek wsiadł w BMW. Jechał z Cielczy w kierunku Jarocina. Pędził byłą drogą krajową nr 11, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

- Oskarżony na prostym odcinku drogi, na przejściu dla pieszych, kierując BMW umyślnie naruszał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że jechał z prędkością wyższą niż dopuszczalna administracyjnie, to jest z prędkością nie mniejszą niż 112 km/h, nienależycie obserwował przedpole jazdy i zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu 20-letniej dziewczynie przeprowadzającej rower i doprowadził do zderzenia z pieszą. Obrażenia, jakich doznała doprowadziły do jej zgonu na miejscu zdarzenia - relacjonuje prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kamera z innego auta zarejestrowała tragiczny wypadek na ul. Poznańskiej w Jarocinie

Moment tragicznego wypadku został utrwalony na wideorejestratorze peugeota partnera. Nagranie zabezpieczono i trafiło do biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

- Z  analiz biegłego wynika, że oskarżony jechał z prędkością 112 km/h, w sytuacji, gdy dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował ostrożności, nie było śladów hamowania. Oskarżony przyznał się do spowodowania wypadku - informuje prokurator. 

Jak relacjonuje, 19-latek miał wskazać, że jechał z mniejszą prędkością oraz hamował. Według prokuratora, te stwierdzenia stoją jednak w sprzeczności z ustaleniami śledczych.

A przede wszystkim z dowodem bezpośrednim, jakim jest nagranie, które obejmuje moment zdarzenia - dopowiada prokurator.   

Oskarżony kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie

Już dwa dni po tragicznym wypadku Sąd Rejonowy w Jarocinie postanowił, że Bartosz B. trzy miesiące spędzi w areszcie. W sierpniu sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania. Jak ustaliliśmy, mężczyzna w najbliższym czasie nie wyjdzie na wolność. 

-   Sąd postanowił zastosować w dalszym ciągu wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i oznaczyć czas jego stosowania na okres dalszych 3 miesięcy - do 10 lutego 2023 roku - potwierdza sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Bartosz B. usłyszał jeszcze dwa prokuratorskie zarzuty

Spowodowanie śmiertelnego wypadku, to niejedyny zarzut, z którego będzie tłumaczył się młody mieszkaniec gminy Jarocin.

 - Mężczyźnie zarzucono posiadanie od października 2021 r. do maja 2022 r. - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - i udzielenie łącznie 64 gramów środków odurzających za łączną kwotę 2.790 zł ustalonym osobom nieletnim - informuje prokurator Maciej Meler.

Będzie odpowiadał przez Sądem Okręgowym w Kaliszu. Dlaczego?

 - Przestępstwa - zgodnie z kodeksem karnym - dzielą się na występki i zbrodnie. Udzielenie substancji odurzających małoletnim jest zagrożone karą od 3 lat, a to stanowi zgodnie z kodeksem zbrodnię i dlatego akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Kaliszu - wyjaśnia prokurator.   

Ponadto, aktem oskarżenia objęto również 18-letnią kobietę i 21-letniego mężczyznę. Zarzucono im posiadanie środków psychotropowych. 

W październiku przed Sądem Rejonowym w Jarocinie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, który wydarzył się na końcu stycznia na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.      


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy