Reklama

Krwiodawcy nie zawiedli. Było więcej chętnych niż można było przyjąć [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Krwiodawcy nie zawiedli. Było więcej chętnych niż można było przyjąć [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Maseczki, mierzenie temperatury, zachowywanie odległości - takie środki ostrożności zachowywano w czasie wczorajszej akcji oddawania krwi. Udało się pozyskać ponad 26 litrów. 

 

 

W bankach w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapasy topnieją. Mniej osób decyduje się być dawcą. Nie odbywają się zaplanowane akcje w szkołach ponadpodstawowych. A zapotrzebowanie na krew wcale nie maleje, wręcz odwrotnie. 

 

Akcję w niedzielę 29 marca zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie. Do punktu przygotowanego w dolnym kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie zgłosiło się kilkadziesiąt osób. Pracownicy RCKiR z Kalisza wydłużyli czas swojej pracy, ale i tak nie byli w stanie przyjąć wszystkich. Kilkadziesiąt osób zostało poproszone o to, żeby przyjść w tygodniu do punktu w klasztorze. Jest on czynny w każdy wtorek w godz. 11.00-13.00. 

 

Krew oddało 59 osób. Pozyskano 26,5 litra. Wśród dawców było bardzo wiele kobiet i młodych ludzi. Na swoją kolej trzeba było długo czekać, ale uczestnicy odnieśli się do tego z dużym zrozumieniem.

 

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej akcji. Efekt przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, ale cieszymy się, że nasz apel spotkał się z aż tak dużym odzewem. Jesteśmy bardzo wdzięczni również ojcom franciszkanom za ich ciągłą otwartość i życzliwość dla honorowego krwiodawstwa. Zapraszamy co wtorek do punktu - podkreśla Krzysztof Klauza, prezes HDK w Jarocinie.      

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE