Reklama

Trudna sytuacja szpitala będzie tematem posiedzenia Rady Powiatu Jarocińskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał Biura Rady Powiatu Jarocińskiego

Trudna sytuacja szpitala będzie tematem posiedzenia Rady Powiatu Jarocińskiego - Zdjęcie główne

Trudna sytuacja szpitala będzie tematem posiedzenia Rady Powiatu Jarocińskiego | foto Materiał Biura Rady Powiatu Jarocińskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trudna sytuacja szpitala będzie tematem posiedzenia Rady Powiatu Jarocińskiego.

Reklama

Sytuacja finansowa Szpitala Powiatowego w Jarocinie, który jest spółką powiatową, nigdy nie była łatwa. Odbija się to między innymi na personelu lecznicy.

Problemami szpitala zajmie się dzisiaj Rada Powiatu Jarocińskiego

W ostatnim czasie jednak atmosfera stała się bardzo napięta. Projekt odebrania części załogi dodatków finansowych oraz nagród jubileuszowych stała się przyczyną akcji protestacyjnej pracowników szpitala [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Jarocińska lecznica znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie rekompensuje wzrostu kosztów spowodowanych radykalnymi podwyżkami opłat za gaz ziemny czy cen paliwa. Dlatego szpital ma problemy z finansowaniem działalności bieżącej.              

Problemami szpitala zajmie się dzisiaj Rada Powiatu Jarocińskiego. W programie posiedzenia znalazł się punkt dotyczący sprawozdania finansowego lecznicy za 2021 rok.

Cztery projekty uchwał w programie sesji Rady Powiatu Jarocińskiego

To nie jedyny temat, który będzie w trakcie obrad omawiany. Radni przegłosują także cztery projekty uchwał w sprawach:

  • wspólnej obsługi jednostek organizacyjnych,
  • wyrażenia zgody na powierzenie gminie Jarocin wykonania zadania własnego powiatu jarocińskiego w zakresie dróg powiatowych (chodzi o ul. Dworcową w Golinie),
  • zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2022 - 2030,
  • zmian w tegorocznym budżecie powiatu jarocińskiego.
W programie obrad znalazły się także interpelacje i zapytania radnych, wnioski i oświadczenia radnych, wolne głosy i wnioski oraz komunikaty. 

Rada Powiatu Jarocińskiego zbiera się na LVII sesji dzisiaj - 25 sierpnia, początek o godzinie 13.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy