Reklama

Tłumy na dożynkach w Dobieszczyźnie. Strażacy się postarali [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znów odbyły się dożynki w Dobieszczyźnie.

Reklama

Organizatorem Święta Plonów byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszczyźnie. To pierwsze dożynki wiejskie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Ludziom też najwyraźniej brakowało takich imprez, ponieważ bardzo tłumnie przybyli na uroczystości. Czym, co wywołało wiele emocji był korowód, w którym jechały pojazdy strażackie oraz różnego rodzaju sprzęt rolniczy przyozdobiony na tę okazję. 

 

Plac przy remizie z trudem pomieścił wszystkich mieszkańców. Byli seniorzy, rodziny z dziećmi oraz zaproszeni goście. Wieniec i chleb zostały poświęcone wcześniej w czasie mszy św. odprawionej przez księdza Michała Wysotę, proboszcza parafii w Kretkowie. Kapłan też pojawił się na dożynkach. Wszystkich powitał Łukasz Guzek, prezes OSP w Dobieszczyźnie

- Gromkimi brawami witamy wszystkich widzów oraz rolników, dzięki którym mamy chleb z tegorocznych plonów. To właśnie dzięki Wam, drodzy rolnicy spotykamy się tutaj - podkreślił prezes Guzek. - Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. Święto Plonów to radość i odpoczynek od ciężkiej pracy.  Dziękuję Wam za chleb, za Wasz wielki trud, za dobrą pracę i za jakże godną postawę mimo wielu trudności. Za owoce Waszego trudu, jakże ciężkiego i mozolnego, składam Wam słowa najwyższego uznania. Dożynki są przede wszystkim Waszym świętem. To z Waszej pracy korzystamy wszyscy. 

Przebywającego na wakacjach burmistrza Michała Surmę reprezentował w Dobieszczyźnie sekretarz Bartłomiej Nowicki. Odczytał życzenia od swojego zwierzchnika i przyjął chleb od starostów dożynek, którymi byli Sylwia i Jarosław Lisieccy. W swoim wystąpieniu podkreślił, że bardzo się cieszy, że kolejne sołectwo po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciło do tej pięknej tradycji Święta Plonów. 

Następnie pokroił go i rozdał uczestnikom dożynek. Część artystyczną rozpoczął polonez w wykonaniu młodzieży. Były też inne tańce oraz scenki kabaretowe. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy