Reklama

Tłumy na dożynkach wiejskich w Twardowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Monika Banaś i Krzysztof Jędrzejak byli starostami dożynek wiejskich w Twardowie.

Reklama

Pierwsze święto plonów w gminie Kotlin cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko  mieszkańców wioski.

Dożynki wiejskie w Twardowie. Wiceprzewodnicząca i sołtys zatańczyli poloneza


Święto planów rozpoczęło polskim tańcem narodowym. Poloneza zatańczyli między innymi Dominika Kwiecińska, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kotlin i  Maciej Urbaniak, sołtys Twardowa.  

- Drodzy rolnicy!  Dzięki  waszej pracy zebrano plony ziemi. W imieniu samorządu gminy Kotlin pragnę wam podziękować za waszą pracę, ale również wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają rolników w ich  trudnej i mozolnej pracy – mówił Czesław Moch, przewodniczący Rady Gminy Kotlin.

Jednocześnie życzył rolnikom wiele satysfakcji z pracy.


Władze gminy Kotlin podziękowały rolnikom za pracę na dożynkach w Twardowie


Mieszkańcom wsi za pracę na roli dziękował również Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.

- Żebyśmy mogli się dzisiaj spotkać, to rolnicy muszą przez cały rok pracować, abyśmy mogli patrzeć na ten świeżo wypieczony chleb z tegorocznych plonów. Życzę satysfakcji z pracy, a przede wszystkim życzę zdrowia - podkreślił Michał Urbanika, sekretarz gminy Kotlin i radny powiatowy w jednej osobie.


List gratulacyjny do gospodarzy skierowała wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.
Starostowie dożynek Monika Banaś i Krzysztof Jędrzejak wieniec dożynkowy i chleb przekazali na ręce sołtysa Twardowa Macieja Urbaniaka i sekretarza Michała Urbaniaka.

Przedstawienie „Rolnik szuka żony” w Twardowie

Organizatorzy przygotowali bardzo bogatą część artystyczną. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się Zespół Wokalny Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, Grupy ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej w Jarocinie.  Licznie zgromadzonej publiczności najbardziej podobało się przedstawienie pt. „Rolnik szuka żony” w wykonaniu uczniów i absolwentów  Szkoły Podstawowej w Woli Książęcej. Dzieci mogły skorzystać z darmowego malowania twarzy i różnych animacji.  

- Mam nadzieję, że ta impreza będzie do białego rana.  Chciałbym wszystkim podziękować, którzy bardzo mi pomogli. Jestem sołtysem krótko, ale wszyscy zaangażowali się w przygotowanie imprezy. Mam nadzieje, że za rok dożynki będą jeszcze lepsze, jeszcze większe i jeszcze więcej ludzie się zaangażuje – stwierdził sołtys Twardowa.

- Dziękuje wam wszystkim. Miłej zabawy – życzył Maciej Urbaniak.

 

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.  Bardzo dużym zaonteresowaniem cieszył się koncert Bartosza Jagielskiego.  Na jego występie bawiły się tłumy fanów.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

       


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy