Reklama

Termin składanie ofert na prowadzeniem szkoły w Roszkowie minął. Ilu chętnych się zgłosiło?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Termin składanie ofert na prowadzeniem szkoły w Roszkowie minął. Ilu chętnych się zgłosiło?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Termin składanie ofert na prowadzeniem szkoły w Roszkowie minął. Ile ich złożono i czy już wiadomo, kto poprowadzi placówkę?

Reklama

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Roszkowie jest jedyną na naszym terenie placówką niepubliczną prowadzoną jednoosobowo przez osobę fizyczną - Maciej Mazurek jest jednocześnie organem prowadzącym i dyrektorem.

Od kilku lat w placówce trwa konflikt między dyrektorem a częścią nauczycieli i rodziców. Grupa adwersarzy Mazurka twierdzi, że dyrektor źle zarządza finansami placówki. On z kolei tłumaczy się małą liczbą uczniów i niechęcią rządzących do szkół niepublicznych.     

W 2019 roku w Roszkowie miała miejsce kontrola ze strony Urzędu Miejskiego w Jarocinie, bo to gmina jest organem finansującym tę placówkę. Wnioskowała o nią część nauczycieli i rodziców, którzy zarzucali szefowi placówki Maciejowi Mazurkowi nieprawidłowości w szkolnych finansach.

- Nigdy na nic nie ma. O cokolwiek prosimy dyrektora, zawsze odpowiedź jest jedna: „nie ma pieniędzy”. Na pomoce dydaktyczne, na remonty, na podwyżki wynagrodzeń - wiecznie nie ma pieniędzy. Od 15 lat przychodzi subwencja i pieniądze gdzieś znikają - twierdziła wówczas nauczycielka Danuta Wesołek.

Termin składanie ofert na prowadzeniem szkoły w Roszkowie minął. Ilu chętnych się zgłosiło? Burmistrz podjął stanowczą decyzję

Kontrola nie stwierdziła naruszenia dyscypliny finansowej. Wykryła jednak kilka nieprawidłowości i przypadki niewłaściwie wydawanych pieniędzy. Dlatego Maciej Mazurek został zobowiązany do zwrotu do gminnej kasy ponad 62 tys. zł. Sprawa jest obecnie rozpatrywana przez sąd administracyjny, ponieważ dyrektor Mazurek odwołał się od decyzji urzędu w sprawie zwrotu pieniędzy.

Z kolei osoby podpisane pod wnioskiem o kontrolę uważały, że została ona przeprowadzona w zbyt wąskim zakresie. Dlatego napisali list otwarty do radnych Rady Miejskiej w Jarocinie z prośbą o interwencję.

Pismo trafiło pod obrady komisji oświaty, kultury i spraw społecznych rady miejskiej. Efektem przedstawionych racji była decyzja burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego w sprawie dalszych losów szkoły. Włodarz gminy postanowił rozpisać konkurs na prowadzącego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Roszkowie.

Termin składanie ofert na prowadzeniem szkoły w Roszkowie minął. Ilu chętnych się zgłosiło? Wszyscy dostali wypowiedzenia

W tej sytuacji dyrektor Maciej Mazurek dostał wypowiedzenie użyczenia części budynku w Roszkowie, w której mieści się szkoła i przedszkole, a której właścicielem jest gmina Jarocin. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące i upływa z końcem czerwca.

Konsekwencją tego wypowiedzenia jest likwidacja działalności Mazurka w Roszkowie, a co za tym idzie wypowiedzenia otrzymali wszyscy pracownicy szkoły. Placówka cały czas funkcjonuje normalnie. Zapewnienie prawidłowej pracy szkoły i przedszkola jest bowiem obowiązkiem dyrektora do końca okresu wypowiedzenia.

Termin składanie ofert na prowadzeniem szkoły w Roszkowie minął. Ilu chętnych się zgłosiło? Obie strony konfliktu chcą prowadzić szkołę

Pierwszy termin składania ofert na prowadzenie placówki wyznaczono na 26 kwietnia. Jednak ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną przedłużono ten czas do 17 maja.

Udział w konkursie zapowiedziało między innymi Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza przyszłość”. To nowy podmiot, który został utworzony przez część rodziców i nauczycieli. Swoją ofertę złoży także Maciej Mazurek, który - jak zapewnia - „jest gotowy dalej prowadzić niepubliczną placówkę w Roszkowie”.

Z informacji, którą otrzymaliśmy z jarocińskiego magistratu wynika, że oprócz tych dwóch ofert są kolejne dwie.

- Wszystkie podmioty są z naszego terenu. Taki zresztą warunek był w ogłoszeniu o konkursie - wyjaśnia Katarzyna Świderska, dyrektor wydziału oświaty. - Komisja dokładnie analizuje złożone oferty. W najbliższym czasie nastąpi wybór podmiotu, który będzie prowadził szkołę - zapewnia.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy