Reklama

Jarocin. Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzana?

Opublikowano: wt, 16 lut 2021 13:51
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzana? - Zdjęcie główne

Jarocin. Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzana? | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy niepubliczna szkoła w Roszkowie jest źle zarządzana? Rodzice i nauczyciele mają takie obawy. Założyli stowarzyszenie i napisali list otwarty do jarocińskich radnych.

Reklama

 

Czy niepubliczna szkoła w Roszkowie jest źle zarządzana - kontrola na żądanie rodziców i nauczycieli

 

W Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Roszkowie w 2019 roku miała miejsce kontrola. Wnioskowała o nią część nauczycieli i rodziców, którzy zarzucali szefowi placówki Maciejowi Mazurkowi nieprawidłowości w szkolnych finansach.

 

- Nigdy na nic nie ma. O cokolwiek prosimy dyrektora, zawsze odpowiedź jest jedna: „nie ma pieniędzy”. Na pomoce dydaktyczne, na remonty, na podwyżki wynagrodzeń - wiecznie nie ma pieniędzy - twierdziła wówczas jedna z nauczycielek. - To jest już nie do zniesienia. Od 15 lat przychodzi subwencja i pieniądze gdzieś znikają - dodaje Danuta Wesołek. - Mamy podejrzenia, że dyrektor pobiera dwie pensje - ze szkoły i z przedszkola. Każda to ponad 10 tysięcy złotych - mówiła.  

 

SP nr 2 w Jarocinie. Niezwykła, pocztówkowa lekcja geografii

 

Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzana - co na to dyrektor?

 

Co na temat całej sytuacji mówił dyrektor Maciej Mazurek? Przyznaje, że sytuacja finansowa placówki jest tragiczna.

 

- Jeżeli gmina nie mogła unieść ciężaru utrzymania tej szkoły i zdecydowała o przekształceniu w niepubliczną, to o czym my mówimy. A ja w tej chwili mam mniej uczniów niż było wtedy - argumentował Maciej Mazurek.

 

I dodał:

 

- Do tego dochodzi wyraźna niechęć rządzących do placówek niepublicznych. Wróciły szkoły podstawowe ośmioklasowe, a wraz z nimi takie przedmioty jak chemia, fizyka, biologia czy geografia. Ja nie prowadziłem gimnazjum i teraz nagle muszę w budżecie szkoły wygenerować środki na utworzenie tematycznych pracowni, aby móc podołać realizacji programu. To jest uprawianie fikcji przez państwo.      

 

Gmina chce zlikwidować szkołę. Rodzice nic nie wiedzieli

 

Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzan - ma pokazać kontrola

 

Autorzy wniosku o kontrolę zażądali sprawdzenia szkolnych finansów za okres od 2015 do 2018 roku. Pod wnioskiem podpisało się 9 nauczycieli i 6 członków rady rodziców. Kontrola została zlecona i do szkoły w Roszkowie weszli miejscy urzędnicy.

 

Sprawdzili jednak szkolne finanse tylko w zakresie dotacji, która jest przekazywana z budżetu gminy i tylko za rok 2018.

 

Kontrola nie stwierdziła naruszenia dyscypliny finansowej. Wykryła jednak kilka nieprawidłowości i przypadki niewłaściwie wydawanych pieniędzy.

 

Dlatego Maciej Mazurek został zobowiązany do zwrotu do gminnej kasy ponad 62 tys. zł. Oprócz tego szef szkoły w Roszkowie dostał do wykonania kilka zaleceń pokontrolnych.

 

Osoby podpisane pod wnioskiem o kontrolę uważały, że została ona przeprowadzona w zbyt wąskim zakresie.

 

Rodzice nie wiedzieli o zamiarze likwidacji szkoły w Magnuszewicach. Chcą przesunięcia sesji

 

Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzana - prośba rodziców o interwencję

 

Dlatego teraz napisali list otwarty do radnych Rady Miejskiej w Jarocinie z prośbą o interwencję. Pismo zostało jednak bardzo ogólnie podpisane: Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza przyszłość”, pod treścią nie ma żadnych nazwisk.

 

 

Wynika z niego, że Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza przyszłość” to nowy podmiot, który został utworzony przez część rodziców i jest gotowe poprowadzić niepubliczną placówkę w Roszkowie. Do tej pory jest ona - jako jedyna na naszym terenie - prowadzona jednoosobowo przez osobę fizyczną - Macieja Mazurka, który jest jednocześnie jej dyrektorem.  

 

 

Autorzy listu do radnych wnoszą o ponowne przeprowadzenie kontroli, tym razem od roku 2005 do 2019.

 

Olivia Wieczorek dorosła. Co się dzieje z uczestniczką Eurowizji Junior i Must be the Music?

 

Czy niepubliczna placówka w Roszkowie jest źle zarządzana - radni chcą wysłuchać obie strony

 

Pismo trafiło do komisji oświaty, kultury i spraw społecznych rady miejskiej. jej przewodniczący Marek Tobolski zapowiada zwołanie posiedzenia komisji z udziałem dyrektora szkoły w Roszkowie Macieja Mazurka oraz przedstawicielki grona pedagogicznego - Danuty Wesołek.

 

- Obie strony mają prawo do tego, żeby się wypowiedzieć. Wysłuchamy ich i wtedy podejmiemy decyzję, co dalej - mówi Marek Tobolski. - Będę się starał, żeby takie posiedzenie odbyło się jeszcze w lutym - dodaje.  

 

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (71)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Mieszkaniec

  Za te komentarze mozesz trafic do sadu NYGUSIE

 • 7 miesięcy temu | ocena +17 / -1

  Xxx

  Proszę gazete jarocińska o zablokowanie tych komentarzy

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -32

  malina

  trzymam kciuki za P.Dankę i P.Wice dyrektor popieram całym sercem aby im sie udało dokończyc to co zaczęły i zmienic dyrektora który zabiera tyle kasy dzieciom i szkole wstyd by mi nie pozwolił dalej patrzec w oczy rodzicom i nauczycielom a gdyby kontrola zrobiła jeszcze wcześniejsze z innych lat kontrole to by na pewno wykazało że więcej kasy wypłynęło i na pewno jest to nie mała sumka POWODZENIA kobiety odważne tak trzymać

 • 7 miesięcy temu | ocena +8 / -34

  ...

  Honoru, to Mazurek nie ma za grosz. Oradł ludzi i chodzi z podniesioną głową. Wstyd i bezczelność

 • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -36

  Neutral

  Ludzie! W całej szkole i przedszkolu jest tyle dzieci, co w Jarocinie w kilku klasach. Budynek jest ogromny, więc i koszty utrzymania nie małe. Konflikt między pracownikami szkoły z pewnością nie prowadzi do niczego dobrego... Pokazuje tylko jak dorośli ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, dojść do porozumienia dla dobra dzieci. Żadna strona nie chce ustąpić. Roszków taki mały, a to już kolejne założone stowarzyszenie. Skoro obecny dyrektor wyprowadził tyle kasy, to oczywista jest zmiana na tym stanowisku. Ale czy nowo powstałe stowarzyszenie ma pomysł na to jak finansowo utrzymać szkołę? Biorąc pod uwagę liczbę dzieci a koszty utrzymania budynku... Walka o tę szkołę, to walka z wiatrakami. Myślę, że większą korzyścią dla dzieci byłoby uczęszczanie do szkół w Jarocinie. Tam panują zdecydowanie lepsze warunki do nauki, większe zaangażowanie nauczycieli w przekazanie wiedzy, brak takich konfliktów wśród kadry pedagogicznej. No i szkoły w Jarocinie w większości to szkoły publiczne, więc z pewnością są lepiej wyposażone.

 • 7 miesięcy temu | ocena +38 / -7

  Mama

  Przestańcie pluc tym jadem,..... Tylko trzeba się pojednać i działać dla wspólnego dobra

 • 7 miesięcy temu | ocena +46 / -4

  Czytelnik

  Proszę wszystkich komentujacych, powstrzymajcie się. Zróbcie to dla uczniów, którzy być może czytają te pomówienia. Wstyd !!!!!!!

 • 7 miesięcy temu | ocena +42 / -4

  P.H P.M.preses

  Do słuchacza 11. Pragniemy Pani przypomnieć, że kandydaturę P. Mazurka wysunął kurator obecny na zebraniu a Stowarzyszenie i mieszkancy przegłosowali. Jak widać funkcja dyrektora tej placówki wciąż Panią męczy tak było również w przypadku poprzedniej Pani Dyrektor na którą również miała Pani haka i zbierała podpisy tylko wtedy nikt nie dał się wciągnąć w te gierki. Co do funkcjonowania hostelu czy schroniska to proszę odczytać szyld i wszystko powinno być jasne. Osoby jeszcze angażujące się w pracę naszego stowarzyszenia pracują zbyt ciężko gromadząc każdą złotówkę nie mają ochoty i czasu zajmować się pierdolami. Jak do tej pory współpraca poza dofinansowaniem każdej imprezy szkolnej nie układała się z żadną organizacją pomimo, że wielokrotnie zapraszalismy na zebrania otwarte. Do obecnie panujacej Rady Rodzicow to musimy zaznaczyc, ze tak " milo" nigdy nie bylo we wspolpracy z nami a Pania Przewodniczaca zachecamy do tak ciezkiej pracy jak w naszym stowarzyszeniu to na pewno byloby to z kozyscia dla dzieci bo do tego Pania przypuszczam wybrano. Opisywanie z inicjalow osób to czyste chamstwo i podłość. Nie występujemy w obronie Dyrektora bo nie my jesteśmy sadem tylko Stowarzyszeniem więc kategorycznie sprzeciwiają się wędrówek pod naszym adresem.

 • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -33

  Pan Gienek.

  Bardzo merytoryczna rozmowa. Poproszę o popcorn , chętnie poczytam dalej :D

 • 7 miesięcy temu | ocena +37 / -5

  malina

  Kto by nie chciał brac dwóch pensji w miesiącu po 10 tys niech podniesie łapke w gorę bo ja chetnie przytulę chociaz jedna 10 a nie mówiąc o dwóch

  • 7 miesięcy temu | ocena +20 / -2

   Słuchacz 11

   Każdy

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -42

  malina

  czytam te wszystkie oskarżenia i widzę że są zwolennicy i przeciwnicy P.Danki i P,Moniki jak dawno temu chodziła do tej szkoły moja córka to tez na wszystko brakowało ale całym sercem jestem teraz za paniami które wreszcie maja one odwagę przeciw stawic sie dyrektorowi bo on jest jak nienaruszony głaz a przeciez ktoś musi mu pokazac gdzie jest jego miejsce i dla kogo powinien pracowac a nie okradac szkołe i dzieci same chyba te pieniadze nie weszły mu do kieszeni więc jak weszly to niech i wyjda o odda co szkole zabral

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   Lena

   Pani Moniak już stracił jedną posadę teraz czas na resztę pracowników!!!

 • 7 miesięcy temu | ocena +10 / -37

  Gutek

  Czytam te komentarze i poprostu nie wierzę w to co widzę. Jest udokumentowane, że Pan Dyrektor za jeden rok ma oddać 62 tys. Ludzie kogo Wy bronicie? Jeśli u Was w pracy ktoś by Was rżnął na 62tys też byście byli tacy wyrozumiali? Oskarżacie kobiety, że robią wstyd? Bo co? Bo w końcu ktoś się nie bał odezwać? Owszem są zawzięte, ale to jest tylko ich atut, bo inni to tylko po kątach umieją psioczyć! Ktoś pisze że nie potrzebne są pomoce dydaktyczne nowoczesne? To niech mi wskaże gdzie w pobliskich szkołach ich nie ma? Jeśli w tej szkole nie zmieni się dyrektor to na pewno dzieci nie będzie bo nowe nie przyjdą a obecne się będą przenosiły! Ale jasne! Siedzieć cicho i dawać przyzwolenie na okradanie dzieci....

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -32

   ???

   Witam Pana /Panią Gutek. Brawo za umiejętność czytania ze zrozumieniem!!!

  • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -29

   ...

   W punkt!!!

 • 7 miesięcy temu | ocena +49 / -8

  Aaa

  Czytajac te komętarze stwierdzam że pani Danka i Wice dyr same się wkopały z tym artykułem nie wiem co one oczekiwały pani dance nawet pandemia nie przeszkadza chodzi po domach i rozsiewa plotki a wice powinna świecic wzorem dla rodziców a wyszło jak wyszło Dyrektor jest dyrektorem i drogie panie i zawsze BĘDZIE wstyd tylko dla całego powiatu co zrobiłyście za pierdoły

  • 7 miesięcy temu | ocena +45 / -4

   Jupik

   Czytam te komentarze, i zauważam, że zwyciężyła mądrość rodziców mieszkancow Roszkowa, którzy wiedzą co piszą a tym Paniom walecznym myślę, że żaden rodzic nie wybaczy jak doszłoby do likwidacji placowki i ich pociechy ladowalyby w różnych innych szkołach. Czekajcie na zakończenie sprawy a nie wydawajcie wyroków zbyt pochopnie. Będzie trudno o powrót do wspaniałej przeszłości po wylaniu takich pomyj. Jak Panie możecie to przygotujcie się na ewentualne odkrecanie sprawy a Dyrektora osadza właściwe organy.

  • 7 miesięcy temu | ocena +37 / -4

   ...

   Padłem ze śmiechu....... 64 tyś Szanowny P. Mazurek musiał oddać do gminy ale Panie narobiły pierdoły 😂😂😂

   • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -6

    ...

    Przepraszam 62 tyś

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -46

  Była mieszkanka

  25 lat temu jak zaczęłam chodzić do tej szkoły nie było żadnego problemu szkoła była prowadzona na 6+. Były festyny były baliki karnawałowe i to bardzo duże i wystawne powiedziała bym nawet były ogniska były sanki szkolne gdzie zima spędzaliśmy na nich dużo czasu były takie spotkania rodziców, a przede wszystkim były wycieczki. Nie były to wycieczki do parku w Jarocinie czy do kina, były to wycieczki do Zakopanego do Międzyzdrojów kilkudniowe oczywiście na które zawsze jeździliśmy z Panią Danka. Na tych wycieczkach nie było nudno i sztywno Pani Danka zawsze dawała z siebie wszystko żebyśmy zwiedziło jak najwięcej i żeby nam tam było dobrze. Wieczorami z nami żartowała, grała w karty czy brała udział w innych zajęciach z nami, a nie tak jak teraz Pan Dyrektor stwierdził że dzieci mogą jechać (oczywiście na jeden dzień, ogólnie to nie wiem czy nawet mogą bo na wycieczki była kara) do Biskupina czy Krakowa, wątpię żeby dzieci na hurra leciały na taką wycieczkę. Każde dziecko patrzy się trochę oderwać od rzeczywistości. Dlatego teraz sporo dzieci korzysta z ofert które oferuje Stowarzyszenie na rzecz Wsi Roszków. Pani prezes tego stowarzyszenia zabiera dzieci co najmniej 2 razy w roku na wycieczki i to 7 dniowe, nie znam dziecka które byłoby niezadowolone z wyjazdu. Pani Danka nawet potrafi przytulić jak się zatęskni albo przeczytać bajeczkę. Na czym traci szkoła? A otóż na tym że jest sporo nauczycieli którzy pracują rok albo i mniej i odchodzą a to dlatego odchodzą bo za takie marne grosze siedzieiec tutaj nie będę. Więc dlaczego tutaj jest mało dzieci? A to dlatego że co roku zmieniają się nauczyciele a dyrektor nawet nie potrafi ich zatrzymać bo twierdzi że podań do pracy mu nie brakuje. Aha i jeszcze jedna uwaga nie rozumiem dlaczego dzieci nie mają przyborów na świetlicy tylko muszą korzystać ze swoich prywatnych, przybory i wyposażenie świetlicy jest chyba w interesie szkoły a nie naszym.

  • 7 miesięcy temu | ocena +49 / -9

   Uczestnik

   Zachowania Pani Danki na organizowanych przez siebie wycieczkach zenada i wstyt

   • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -42

    Mieszkanka.

    Do uczestnika .Zostań w domu jak Ci się wycieczki nie podobają.

   • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -31

    Aaa

    Liczą się tylko obce panie a panie z Roszkowa sa na boku

   • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -46

    Była mieszkanka

    A była Pani kiedyś na takiej wycieczce z Panią Danka? To niech pani napisze które z zachowań było żenujące. Ja byłam żadne z zachowań nie było negatywnie wręcz przeciwnie całe 7 dni bawiliśmy się wspaniałe i było bardzo miło i wesoło.

  • 7 miesięcy temu | ocena +50 / -8

   Zadowolona mama

   W obecnej placówce przed pandemia również odbyło się mnóstwo wycieczek oraz półkolonie dla dzieci szkolnych i przedszkolnych organizowanych przez dyrektora szkoły oraz stowarzyszenie Rodzina-Szkola-Gmina. Kto tylko wyraził chęć brał udział w imprezie. Frekwencja była zazwyczaj wysoka. Co do działalności świetlicy szkolnej to informuje, że moje dziecko nie narzeka na nude i brak materiałów czy gier. Wręcz przeciwnie chętnie do niej uczęszcza.

   • 7 miesięcy temu | ocena +49 / -6

    Rodzic

    Dziekuje za komentarz " zadowolonej mamie" to co moglo trwac po dzis dzien Pani Dance skutecznie udalo sie zespsuc, widocznie do rozwalania ma szczególny dar.

  • 7 miesięcy temu | ocena +51 / -4

   Były Uczeń

   Droga Pani. Ta szkoła isnieje od 1999 roku. Przedtem była szkoła filialna Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.

 • 7 miesięcy temu | ocena +42 / -6

  Zatrworzony czytelnik

  Procz wyzszego wyksztalcenia, dobrze byloby posiadac jakies srednie wyobrazenie i co najmniej podstawowe wychowanie

 • 7 miesięcy temu | ocena +43 / -4

  ???

  Witam wszystkich komentujących... Czytam sobie te komentarze i nie wierzę! Stojąc z boku da się odczuć atak tylko i wyłącznie na dwie Panie a czytając artykuł ze zrozumieniem pomijany jest rzeczywisty problem z zarządzaniem i wydatkowaniem pieniędzy ze strony Pana dyrektora... Czyżbym się mylił? "Tak długo wodę w dzbanie się nosi dopóki ucho się nie urwie". Niech mądrzejsi ze strony prawnej na podstawie zebranych materiałów ( jeżeli istnieje jeszcze sprawiedliwość) wydadzą "wyrok",! Tyle w temacie, pozdrawiam.

 • 7 miesięcy temu | ocena +61 / -4

  Ojciec

  Wstyd to robia obie Panie wspomniane w komentarzach.....

 • 7 miesięcy temu | ocena +12 / -47

  Mieszkaniec .

  Wstyd mi za nauczycieli .

 • 7 miesięcy temu | ocena +43 / -21

  Rodo

  Aby przekazać wiedzę ucznią nie trzeba nowoczesnych sprzętów dydaktycznych, gadżetów. W obecnych czasach dzieci nie zostaną zachęcone do nauki przez dodatki edukacyjne mają lepsze sprzęty elektroniczne. Patrząc z perspektywy czasu mogę stwierdzić iż wystarczy kreatywność i zaangażowanie w swoją pracę aby dobro dzieci stało na czele. Praca z nimi. Nauka online pokazuje zaangażowanie nauczycieli w pracy i dobro dzieci.. żenada. Gdyby nie rodzic/ korepetytor to starsze dzieci wychodzą z wiedzą 0. Trochę więcej zaangażowanie w naukę. Proponuje jeszcze więcej spisków dochodzeń a napewno dzieci spadną z nieba :D Dobre opinie o miejscowości skreślone przez samych mieszkańców. Gratulacje aż wstyd ze tu sie mieszka.

  • 7 miesięcy temu | ocena +34 / -8

   Rodzic

   Nauczyciele klas IV do VIII, trochę wyrozumiałości, bo każdy z Państwa naucza tylko jednego przedmiotu, a dzieci muszą w jeden dzień przyswoic od 6 do 8 zajęć lekcyjnych. Po lekcjach on line przeciążanie dzieci zbyt dużą ilością dodatkowych prac domowych ma zły wpływ na ich psychikę oraz zdrowie fizyczne. One też mają prawo być zmęczone. Przecież doskonale wiemy, że sytuacja pandemiczna, w której się dziś wszyscy znajdujemy jest męcząca.

 • 7 miesięcy temu | ocena +61 / -6

  Rodzic

  Pani Przewodniczaca prosba rodzicow by nie wypowiadala sie Pani za ogol. Bo ogol to nie raptem paru rodzicow wpisanych do stowarzyszenia ktoremu Pani prezesuje i wykonuje wszelkie polecenia tej drugiej Pani. Rodzice reprezentuja wysoki poziom kultury osobistej i nie dopuszczaja sie pomowien oraz donosow. W imieniu rodzicow prosze o zaprzestanie komentarzy. A do nauczycieli ktorzy dali sie wmanewrowac w cala farse mam jeden komentarzWSTYDZCIE SIE!!!

  • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -56

   Danuta Wesołek

   Drogi rodzicu! Miej odwagę się podpisać z imienia i nazwiska. Wtedy porozmawiamy. Dla mnie jesteś "tchórzem".

   • 7 miesięcy temu | ocena +43 / -1

    Żenujące

    To może Pani przewodnicząca też podpisze się z imienia i nazwiska, bo nie każdy wie kim ta Pani jest...

   • 7 miesięcy temu | ocena +37 / -3

    Żenujące

    To może Pani przewodnicząca też podpisze się z imienia i nazwiska, bo nie każdy wie kim ta Pani jest...

   • 7 miesięcy temu | ocena +41 / -7

    Mieszkaniec

    A Pani jakim jest człowiekiem

   • 7 miesięcy temu | ocena +55 / -5

    Rodzic

    I znowu z Pani nauczycielki wychodzi poziom podobnie jak z Jupikiem nie jestesmy na ty prosze zwracac uwage bo to ważne daje Pani dzieciom przykład

   • 7 miesięcy temu | ocena +51 / -7

    Rodzic

    Nie ten poziom żeby kontynuować z Panią jakąkolwiek polemike

 • 7 miesięcy temu | ocena +58 / -11

  Nauczycielka

  Ta cala wojna to wyłącznie walka pomiędzy dwoma Paniami i p. dyrektorem, prosze nie mieszać w to wszystko całego grona pedagogicznego

  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -51

   Danuta Wesołek

   Brak czytania ze zrozumieniem Pani wypowiedzi. Nie całe grono pedagogiczne tylko część.

   • 7 miesięcy temu | ocena +54 / -3

    RODZIC przychylny szkole

    A w tej części jest Pani i wicedyrektor.....

 • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -61

  Przewodnicząca

  Do Jupik! Właśnie bycie przewodniczącą daje mi prawo wypowiedzi! To rodzice mnie wybrali po to żebym ich reprezentowała i walczyła o dobro ich dzieci! Jak nie masz Jupik odwagi się przedstawić to się nie wypowiadaj! Łatwo kogoś gnoić pod pseudonimem!

  • 7 miesięcy temu | ocena +54 / -4

   Yupi

   Pani ,,Przewodnicza” żenada

  • 7 miesięcy temu | ocena +59 / -5

   Jupik

   No i podobnie jak w komentarzu tej drugiej Pani pragnę wskazać, że również z Panią nie jestem na ty. Rodzice jeżeli Panią wybrali to po to, żeby dzieci miały lepiej, żeby Pani pracowała w Radzie Rodziców dla dobra tych dzieci a nie po to żeby sobie uprawiać wędrówki personalne i mieć z tego frajdę. Niski poziom bez względu na Waszą sytuację.

 • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -64

  Danuta Wesołek

  Mam prośbę do Jupika. Masz odwagę się wypowiadać, to nie używaj pseudonimów tylko się podpisz normalnie.

  • 7 miesięcy temu | ocena +60 / -10

   Jupik

   Nie wiem czy Pani zauważyła, że zwracam się przez Pani, Panie więc nie rozumiem tego zwrotu , masz nie jesteśmy na ty a poza tym nic mnie nie łączy z tą szkola oceniam to jako czytelnik.

 • 7 miesięcy temu | ocena +9 / -65

  Przewodnicząca

  Garstka dzieci! Tylko dlaczego? Otóż dlatego, że żaden rodzic do takiej szkoły dziecka nie zapisze, bo tu niczego nie ma! Brak rzeczy na świetlicy, brak materiałów dydaktycznych, brak chęci, brak godnych wynagrodzeń dla kadry, która się co chwilę wymienia, bo za takie grosze w takiej, atmosferze nikt nie chce pracować! Każdy pomysł i prośba kierowana do Pana Dyrektora były odrzucane. Garstka ludzi, którzy tam pracują z zamiłowania i działają dla dobra dzieci każdego dnia walczą o lepsze jutro....! I tak! Stowarzyszenie Edukacyjne "Nasza przyszłość" powstało po to żeby uratować tą szkołę i dawać dzieciom, a nie im zabierać! Bardzo proszę żeby osoby, które nie są w temacie nie komentowały bezmyślnie, tym samym ubliżając innym!

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -61

  Danuta Wesołek

  Uzupełnienie do komentarza. Powinno być: "Na wszystko mam dokumenty" zamiast "Na wszystko ma dokumenty" Przepraszam za błąd.

 • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -57

  Danuta Wesołek

  Do XXX oraz Jupika. Skoro Pan Dyrektor oraz jego doskonałe zarządzanie jest "super", to dlaczego za jeden rok 2018 po kontroli musi zwrócić do kasy gminnej 62 tysiące złotych. Nie skorzystały z tych pieniędzy uczęszczający do placówki dzieci, pracownicy oraz nie były przeznaczone na potrzeby placówki. Za to część tej kwoty przeznaczył na zapłacenie mediów (woda, gaz, energia) na wtedy jeszcze istniejące "Schronisko Młodzieżowe", a resztę na swoje 2 wypłaty. Czy tak ma funkcjonować placówka?. Proszę mi teraz odpisać? Jestem straszona sądami, pomówieniami. Nie będę przekazywała innych szokujących materiałów, na to przyjdzie czas. Wszystkich komentujących proszę o rozważność w wydawaniu sądów na mój temat. Na wszystko ma dokumenty. Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Zawsze dobro dziecka dla mnie było najważniejsze. Danuta Wesołek

  • 7 miesięcy temu | ocena +58 / -10

   Jupik

   Pani przewodnicząca nie ma prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich rodziców, którzy sobie tego nie życzą. Poziom jaki Panie prezentujące to coś w rodzaju polowania na czarownice czy bełkot na targowisku nie obrażając targowiczan. To nie bohaterstwo od Was bije tylko nienawiść a tak nie buduje się lepszych relacji i nie dochodzi prawdy.

   • 7 miesięcy temu | ocena +53 / -6

    Mieszkaniec

    Ma Pan racje tylko nienawiść i nic więcej

   • 7 miesięcy temu | ocena +52 / -6

    Mieszkanka

    Super komentarz

 • 7 miesięcy temu | ocena +67 / -10

  Xxx

  Do Jupik . Bardzo słuszny i mądry komentarz 👍👍

 • 7 miesięcy temu | ocena +14 / -73

  malina

  wreszcie ktoś sie za to wziął p.Danko nareszcie pani ma wsparcie od odważnych rodziców trzeba ukrócic ten preceder i jednoosobowe zarządzanie kasy tam nigdy nie było na nic na srodki czystosci również brakowało sprzątaczki wiecznie coś same ku[owały zeby było czym sprzątac POWODZENIA ŻYCZĘ

  • 7 miesięcy temu | ocena +59 / -7

   Aaa

   Nie oczerniajcie wszystkich bzdury piszecie paczcie na siebie bo nikt święty nie jest nawet Pani Danka swoje ma za uszami zawsze ktoś jej przeszkadza i kłamie pisząc te bzdury

  • 7 miesięcy temu | ocena +61 / -9

   Jupik

   Tego co pisze ten osobnik to nie warto komentowac Kase kontroluje urzad a inne srodki zdobywane na funkcjonowania tego molocha z ta garstka dzieci to cud ze to funkcjonuje. Ja nigdy nie chcialbym byc dyrektorem takiej placowki majac za wspolpracownikow takie p. Danusie

   • 7 miesięcy temu | ocena +52 / -10

    Mieszkaniec

    Ma pan racje kilku nauczycieli ze szkoły są tacy dobrzy jak p.Danka i p.Monika H nie umiem tego zrozumiec po co wypisuja te bzdury kazda chce byc dyrektorem jak te fałszywe osoby mogą spojrzec dyrektorowi w oczy

    • 7 miesięcy temu | ocena +60 / -6

     Nauczyciel

     Niestety mogą spojrzeć w oczy i zachowywać się jakby nic się nie stało i to jeszcze p. WICEdyre.....

     • 7 miesięcy temu | ocena +47 / -6

      Mieszkaniec

      Ja na miejscu wice bym sie pakował z tej szkoły wszyscy wiedzą ze jast druga po p Dance

      • 7 miesięcy temu | ocena +43 / -6

       Aaa

       Macie drogie Panie wszystko co chciałyście

    • 7 miesięcy temu | ocena +57 / -8

     Rodzic

     Zgadzam się w 100%