Reklama

Jarociński magistrat będzie nadal zamknięty. Zobacz do kiedy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: A. Konieczna

Jarociński magistrat będzie nadal zamknięty. Zobacz do kiedy - Zdjęcie główne

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w jarocińskim magistracie | foto A. Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w jarocińskim magistracie. Już sześciu pracowników jarocińskiego urzędu miejskiego ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Żeby zahamować liczbę chorych, magistrat zostanie zamknięty.

Reklama

Dokładnie rok od wybuchu pandemii w naszym kraju niebezpieczny wirus atakuje w trzeciej fali. Dowodem może być Urząd Miejski w Jarocinie, gdzie lawinowo rośnie liczba zarażonych.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w jarocińskim magistracie

- Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. W tej chwili mamy około 6, 7 osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Wszyscy, który mieli z nimi kontakt zostali skierowani na kwarantannę - informuje wiceburmistrz Bartosz Walczak.  

Wiceburmistrz przyznaje, że trudno określić, ile osób przebywa na kwarantannie, ponieważ sanepid ciągle prowadzi czynności sprawdzające i kolejni urzędnicy są kierowani na izolację.

- Można powiedzieć, że jest to kilkanaście osób. W jednym z referatów - podatków i opłat lokalnych - nie ma w tej chili ani jednego pracownika. Jedna osoba ma pozytywny wynik, a pozostałe są na kwarantannie - wyjaśnia zastępca burmistrza.

Zapewnia jednocześnie, że burmistrz Adam Pawlicki czuje się dobrze i nie miał kontaktu z zakażonymi pracownikami.

Wykaz telefonów kontaktowych do poszczególnych wydziałów/referatów urzędu znajduje się TUTAJ.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w jarocińskim magistracie. Urząd musi zostać zamknięty

W związku z zaistniałą sytuacją w piątek - 12 marca i w poniedziałek - 15 marca, siedziba Urzędu Miejskiego w Jarocinie będzie zamknięty. W tym czasie zostanie przeprowadzone ozonowanie pomieszczeń.

- Urzędnicy będą pracowali w trybie zdalnym. Wszystkie wizyty osób z zewnątrz są przesuwane na późniejsze terminy. Mamy nadzieję, że to zahamuje falę zachorowań - stwierdza wiceburmistrz Walczak.   

Z kolei w Urzędzie Stanu Cywilnego, który znajduje się w jarocińskim ratuszu w piątek i w poniedziałek będzie pełniony dyżur w zakresie wydawania aktów zgonu i aktów urodzenia.    

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w jarocińskim magistracie - jak sytuacja wygląda w starostwie?

W starostwie powiatowym, które znajduje się w tym samym budynku co urząd miejski, póki co nie ma ogniska koronawirusa.

[AKTUALIZACJA, 16 marca 2021 roku]

Na dzisiaj zaplanowane było otwarcie Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Niestety jarociński magistrat pozostanie nadal zamknięty.

Powodem zaistniałej sytuacji jest wzrost zakażeń związanych z SARS-CoV-2 oraz pojawiające się aktywne przypadki zakażenia wśród pracowników. Zamknięcie magistratu zostaje wydłużone do końca tygodnia, czyli 19 marca. 

Dyżur telefoniczny od godz. 8.00-14.00, pełnić będą:

  •  Referat Spraw Obywatelskich – dowody osobiste - nr tel. 62-749-96-25
  • Referat Spraw Obywatelskich - działalność gospodarcza - nr tel. 62-749-96-20
  •  W pilnych sprawach można kontaktować się z Sekretariatem - nr tel. 62-749-96-00.
Nadal pozostaje czynne Biuro Obsługi Klienta, które mieści się w budynku przy ul. Kościuszki 15 b. Godziny otwarcia - 8.00 do 16.00 (62 747 63 53)

Sprawy dotyczące zakresu działania Urząd Stanu Cywilnego można realizować po uprzednim kontakcie telefonicznym - nr tel. 62-747-23-05.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy