reklama

Szkoła w Woli Książęcej zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce. Zobacz, w jakim konkursie

Opublikowano:
Autor:

Szkoła w Woli Książęcej zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce. Zobacz, w jakim konkursie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości74 szkoły z całej Polski zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Szkoła międzypokoleniowa”. Drugie miejsce w Wielkopolsce zajęła Szkoła Podstawowa z Woli Książęcej.
reklama

Celem konkursu było zorganizowanie warsztatów, podczas których uczniowie wspierali seniorów w zdobywaniu umiejętności cyfrowych. 

Szkoła z Woli Książęcej wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Szkoła międzypokoleniowa”      

Zajęcia odbywały się w szkołach, bibliotekach, domach kultury i klubach seniora. Uczestnicy wspólnie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu, uczyli się o e-usługach, rozrywce online oraz zagrożeniach, takich jak phishing.

 - W świecie pełnym nowych technologii najcenniejsze są te spotkania, które pozwalają połączyć to, co cyfrowe, z tym, co ludzkie. Konkurs „Szkoła międzypokoleniowa” był właśnie o tym – o uważności, empatii, cierpliwości i wspólnym odkrywaniu cyfrowego świata. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Woli Książęcej podjęła wyzwanie i wspólnie ze swoimi uczniami stworzyła przestrzeń, gdzie seniorzy zdobywali nowe umiejętności bez lęku, a młodsi mogli uczyć… z sercem. Podczas warsztatów rozwijających kompetencje cyfrowe oraz bezpieczeństwo w sieci rozgrywały się ciche, ale ważne sceny: przyjazna rozmowa o silnych hasłach, pierwsze logowanie do poczty elektronicznej, poznawanie nowych narzędzi, które nierzadko mogą ułatwić życie. Jak się jednak okazało, to były nie tylko warsztaty rozwijające kompetencje cyfrowe. To były lekcje życia – dla obu stron. Okazało się, że „technologia nie musi dzielić pokoleń, wręcz przeciwnie, może stać się mostem, który je łączy” – mówi Marzena Michlak – Piękna, dyrektor SP w Woli Książęcej.      

reklama

Uczniowie z Woli Książęcej przygotowali cykl spotkań dla seniorów  

 
W ramach programu OSEhero (największy w Polsce projekt edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa w internecie – przyp. red.).uczniowie klasy VII, pod czujnym okiem dwóch koordynatorów Marzeny Michalak-Pięknej oraz lidera projektu Elizy Kaźmierczak, zorganizowali cykl trzech spotkań dla seniorów, podczas których odbyło się łącznie sześć zajęć poświęconych cyberbezpieczeństwu i pierwszym krokom w świecie Internetu. 

Na zakończenie warsztatów, aby podkreślić ważność zdobytej wiedzy, uczniowie przygotowali humorystyczne scenki, które w zabawny sposób podsumowały tematykę zajęć i utrwaliły najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Za aktywny udział seniorzy otrzymali tytuł Starszego Specjalisty ds. Cyberbezpieczeństwa, natomiast uczniowie, w uznaniu ich zaangażowania i pomocy, zdobyli miano Młodszego Specjalisty. Był to wyjątkowy projekt, który nie tylko zwiększył świadomość zagrożeń w sieci, ale także stworzył międzypokoleniowe więzi i pokazał, że nauka i współpraca nie mają wieku. Seniorzy złożyli już prośbę o kontynuację zajęć.

SP w Woli Książęcej zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce w konkursie „Szkoła międzypokoleniowa”      

Kapituła konkursowa oceniła setki projektów. Brano pod uwagę m.in. jakość zajęć, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz efekty integracji międzypokoleniowej. Jury Szkole Podstawowej w Woli Książęcej przyznało drugie miejsce Wielkopolsce.       

reklama

Szkoła międzypokoleniowa” to inicjatywa realizowana wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, minister ds. polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Ma ona otworzyć szkoły na zajęcia z udziałem seniorów oraz stworzyć warunki do integracji międzypokoleniowej.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo