Reklama

Strażacy OSP w Mieszkowie uczyli przedszkolaki zasad udzielania pierwszej pomocy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy OSP w Mieszkowie uczyli przedszkolaki zasad udzielania pierwszej pomocy.

Reklama

Właściwie i na czas udzielona pierwsza pomoc może uratować komuś życie. Dlatego znajomość prawidłowych zasad jest tak ważna. Od dłuższego czasu specjaliści rekomendują i dążą do tego, aby naukę w tym zakresie zacząć od najmłodszych lat.

Lekcja pierwszej pomocy w przedszkolu w Mieszkowie. Zasady można opanować w kilka minut

Z badań wynika, że prawie 70% przypadków zatrzymania akcji serca występuje poza szpitalem - większość ma miejsce w domu.

Często do zatrzymania akcji serca dochodzi w miejscach publicznych, w których świadkowie mogą udzielić pomocy, zwiększając szansę na przeżycie poszkodowanego.

Jednak większość z nas nie udzieliłaby pierwszej pomocy z powodu nieznajomości zasad i obaw przed zrobieniem krzywdy poszkodowanemu. Tylko w jednym na pięć przypadków pozaszpitalnego zatrzymania krążenia podejmowana jest próba udzielenia pomocy.

Okazuje się jednak, że podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy można opanować w ciągu kilkunastu minut.

Lekcja pierwszej pomocy w przedszkolu w Mieszkowie. Nauczycielami druhowie z OSP

O tym, że nie jest to trudne przekonały się dzieci z przedszkola w Mieszkowie. Pomogli im strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Druhowie pokazali przedszkolakom najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Poza tym dzieci zapoznały się z następującymi zagadnieniami:

  • z zasadami bezpiecznego podróżowania autem,
  • jaki jest numer alarmowy,
  • jak skutecznie wezwać pomoc,
  • jak zatamować krew,
  • pomóc osobie, która zemdlała,
  • co robić w razie poparzenia, wychłodzenia i zatrzymania krążenia.
Strażacy pokazali także sprzęt, dzięki któremu mogą udzielać pomocy poszkodowanym.

Lekcja pierwszej pomocy w przedszkolu w Mieszkowie. Podziękowania dla strażaków

Organizatorzy tej pożytecznej lekcji dla przedszkolaków podkreślają, że dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach, miały też dużo pytań i spostrzeżeń.

A w komunikacie mieszkwskiego przedszkola na temat spotkania czytamy:

„Dziękujemy naszym strażakom za to, że jak zwykle przyjęli chętnie zaproszenie do naszej placówki. Dziękujemy za wielkie serce i poświęcenie swojego wolnego czasu na przekazanie swojej wiedzy i umiejętności. Podziękowanie kierujemy do druhów: Katarzyny Szymendery, Kingi Nawrot, Przemysława Wielińskiego, Dawida Kaczmarka oraz Norberta Marcinkowskiego. Jesteście wspaniali!!!”

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy