Reklama

Uczniowie szkoły w Mieszkowie z sukcesami w konkursach z języka niemieckiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie szkoły w Mieszkowie z sukcesami w konkursach z języka niemieckiego.

Reklama

Dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszkowie z sukcesami zakończyło udział w konkursach z języka niemieckiego - jeden został laureatem a drugi finalistą.

Uczniowie zaprezentują „na żywo” teksty, które przysłali na konkurs z języka niemieckiego

Jeden to Michał Studziński , a drugi Michał Pilarczyk - obaj z klasy VIII B. Obaj wzięli udział w konkursie pięknego czytania w z języku niemieckim - „Lesen gehen...”.

Rywalizacja była adresowana do uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego w kategorii klas VII - VIII i została zorganizowana przez Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Bibliotekę Filologiczną Novum UAM w Poznaniu.

Zmagania konkursowe odbyły się w formie zdalnej. Uczestnicy sami wybierali dwa teksty, które chcą przeczytać, po czym je nagrywali i przesyłali do organizatorów konkursu.

Następnie umiejętności uczniów oceniła komisja konkursowa, która trzecie miejsce przyznała Michałowi Studzińskiemu. 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w sobotę - 11 czerwca, w Bibliotece Filologicznej Novum w Poznaniu. W trakcie uczniowie zaprezentują „na żywo” teksty, które nagrali i przysłali na konkurs.

Po raz pierwszy w historii szkoły taki sukces w konkursach z języka niemieckiego

Co prawa Michał Pilarczyk nie zdobył żadnego znaczącego miejsca w konkursie pięknego czytania w z języku niemieckim, ale został finalistą wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego, uzyskując wcześniej wysokie wyniki w eliminacjach na etapach szkolnym i rejonowym.

„Po raz pierwszy w historii szkoły nasz uczeń uzyskując tytuł finalisty. Otrzymał tym samym dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej” - informuje placówka w Mieszkowie. „Jest to dla nas wszystkich niebywałe wydarzenie. Jesteśmy dumni z jego osiągnięć, gdyż te konkursy słyną z bardzo wysokiego poziomu trudności.”

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy