Reklama

Mieszków, Osiek i Zakrzew walczą o miejsce w finale konkursu "Super Sołectwo Roku" [DUŻO ZDJĘĆ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Osieku, na placu przy sali wiejskiej trwa rywalizacja o miejsce w finale konkursu na "Super Sołectwo Roku". Drużyny z Mieszkowa, Osieka i Zakrzewa muszą wykazać się nie tylko sprawnością, ale i umiejętnością pracy w grupie.

Turnieje sołectw połączone są z festynami rodzinnymi, które odbywają się w godz. 15.00-19.00. Do końca rywalizacji zostały jeszcze dwa spotkania: w Potarzycy ( i Łuszczanowie. Rywalizacja odbywa się podczas rodzinnych festynów zaplanowanych w różnych miejscowościach gminy w maju i czerwcu. Finał zmagań zaplanowano na początek września podczas Gminnego Święta Plonów w Jarocinie. Główna nagroda wynosi 5 tysięcy złotych.  

Do tej pory o tytuł "Super Sołectwa Roku" walczyli przedstawiciele wiosek z gminy Jarocin: Wilkowyja i Annapol (15 maja) oraz Cielcza, Cząszczew, Radlin i Kąty (22 maja) oraz Witaszyce, Witaszyczki i Prusy (28 maja), Tarce i Hilarów (29 maja). W Witaszycach imprezę połączono była również z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.  

Kto bierze udział w turnieju sołectw?

Do udziału w rozgrywkach zaproszeni zostali przedstawiciele KGW, OSP, LZS i innych organizacji działających na terenie danego sołectwa. Reprezentacja wioski składać się musi z 6 osób (3 kobiet, 3 mężczyzn). Gmina udostępniła również bezpłatne autobusy, które dowożą mieszkańców, którzy chcą dopingować swoje drużyny. 

Wiele emocji i śmiechu wzbudzają m.in. takie konkurencje, jak bieg drużynowy w ogromnych spodniach, bieg na czas trzyosobowej ekipy na jednej parze nart, rzut kaloszem. Drużyny muszą się też zmierzyć z obieraniem ziemniaków czy ubijaniem piany z białek. 

Osobną konkurencją każdego festynu jest przygotowanie popisowego dania przez Koła Gospodyń Wiejskich. Z każdego festynu jedno KGW przejdzie do ścisłego finału. Finaliści - także w niedzielę 4 września na Gminnym Święcie Plonów walczyć będą o zdobycie tytułu "Danie Roku 2022" i nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł.

Kto ma już szansę zdobyć tytuł "Super Sołectwa Roku"?

Do tej pory do finału zakwalifikowali się przedstawiciele Wilkowyi, Radlina, Prus i Tarzec. Nieco więcej sołectw weźmie udział w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, ponieważ jury decydowało się zakwalifikować podczas niektórych turniejów sołectw nie jedno, ale dwa a nawet trzy KGW. Do tej pory . Do tej pory wiadomo było, że w finale spotkają się przedstawicielki KGW z Wilkowyi, Annapola, Radlina, Cząszczewa, Cielczy, Kątów, Witaszyc, Witaszyczek, Prus oraz Tarzec. Dzisiaj dołączy do nich kolejna drużyna, a może więcej niż jedna...

Kto zwycięży w dzisiejszych zmaganiach? Mieszków, Osiek czy może Zakrzew? To okaże się już niedługo. 

Po zaciętej walce, zakończonej dogrywką najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, czyli Osieka. Drugie miejsce zajął Mieszków, a trzecie Zakrzew. Do finału konkursu kulinarnego zakwalifikowano trzy Koła Gospodyń Wiejskich. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy