Reklama

Jest stanowisko Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie drastycznych podwyżek cen gazu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał biura rady

Jest stanowisko Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie drastycznych podwyżek cen gazu - Zdjęcie główne

Jest stanowisko Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie drastycznych podwyżek cen gazu | foto Materiał biura rady

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest stanowisko Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie drastycznych podwyżek cen gazu.

Reklama

Jarocińscy radni w sprawie podwyżek cen gazu. Niezrozumiały mechanizm

Od 1 października, odbiorcy, którym paliwo dostarczają firmy Anco oraz G.EN. GAZ Energia, zapłacą za gaz nawet o 170% więcej. W tym samym czasie podwyżka dostarczanego gazu przez państwowego dostawcę - PGNiG, wyniosła niecałe 10%.

„Niezrozumiały dla nas mechanizm i drastyczny wzrost cen gazu uderza w całą społeczność Gminy Jarocin. Wysokie ceny gazu zwiększają koszty działalności przedsiębiorstw oraz wydatki gospodarstw domowych” - czytamy w apelu, który przyjęli radni.

Jarocińscy radni w sprawie podwyżek cen gazu. Podwyżki urzeżą nie tylko w mieszkańców

Zostanie on skierowany do prywatnych firm gazowniczych, do Urzędu Regulacji Energetyki oraz do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przedstawiciele gminy wskazują, że takie podwyżki uderzą w mieszkańców, ale sprawią też, że samorządy będą musiały liczyć się z większymi kosztami utrzymania szkół, obiektów publicznych.

Zaniepokojeni takimi działaniami radni chcą, aby państwowe organy sprawdziły, czy dostarczyciel gazu nie wykorzystuje swojej monopolistycznej pozycji na rynku.

„W trosce o dobro całej społeczności gminy Jarocin, wnosimy o weryfikację nowych cen dostarczanego paliwa oraz ich obniżkę. Apelujemy o to, aby poziom cen gazu był adekwatny do poziomu dochodu polskich rodzin” - piszą jarocińscy radni.

Jarocińscy radni w sprawie podwyżek cen gazu. Zniweczy to działania proekologiczne

Podkreślają jednocześnie, że tak wysoki wzrost cen dla mieszkańców paraliżuje i niweczy starania i działania gminy Jarocin w walce z zanieczyszczeniem powietrza. 

Niestety, obecne ceny gazu są na tak wysokim poziomie, że wielu mieszkańców nie będzie stać na ogrzanie domu przy wykorzystaniu nowej instalacji gazowej, której zamontowanie wiązało się z poniesieniem niemałych kosztów.

Treść apelu Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie wzrostu cen gazu dostępna jest TUTAJ.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy